petsy_logo
Znajdź petsittera

Praca ze zwierzętami we Wrocławiu

Szukasz opiekuna dla psa we Wrocławiu? Na Petsy znajdziesz petsittera w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Praca ze zwierzętami we Wrocławiu
Dostępne miasta
Praca ze zwierzętami w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Praca z psami Wrocław

Praca z psami wydaje się spełnieniem marzeń wszystkich miłośników czworonogów. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie psich kompanów brzmi niezwykle atrakcyjnie. Jednak praca ze zwierzętami wiąże się nie tylko z przyjemnością, ale również ogromną odpowiedzialnością. Z tego względu zawód opiekuna dla psów dedykowany jest osobom posiadającym odpowiednie kompetencje oraz doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Gdzie znaleźć zatrudnienie w pracy z psami we Wrocławiu oraz jakie wymagania należy spełnić?

Praca z psem we Wrocławiu – jakie kompetencje należy posiadać?

Osoba chcąca rozpocząć pracę z psami we Wrocławiu, przede wszystkim powinna odznaczać się miłością do zwierząt, cierpliwością oraz wrażliwością na ich potrzeby. Oprócz tego istotne jest, aby posiadała także kilka niezbędnych kompetencji. Należą do nich m.in.:

 • znajomość podstawowych potrzeb psa w zależności od jego wieku (szczeniak, senior itp.),
 • wiedza z zakresu zachowania psa,
 • podstawowa umiejętność odczytywania mowy ciała psa,
 • umiejętność udzielenia psu pierwszej pomocy,
 • umiejętność reagowania w sytuacjach kryzysowych, np. gdy pies ucieknie lub zacznie być agresywny.
Oprócz tego praca z psami we Wrocławiu, wymaga punktualności, sumienności oraz umiejętności budowania dobrych relacji z klientami.

Praca z psami we Wrocławiu – na czym dokładnie polega?

Praca z psami we Wrocławiu może przybierać rozmaite formy. Zakres obowiązków zazwyczaj dostosowywany jest indywidualnie do potrzeb właściciela psa. Wszystkie ustalenia dokonywane są na podstawie wachlarzu usług, które oferuje wybrany opiekun. Natomiast do typowych obowiązków związanych z pracą z psami we Wrocławiu należy m.in.:

 • wyprowadzenie psa na spacer,
 • podanie posiłku,
 • podanie i wymiana wody,
 • podanie leków (jeśli pies je zażywa),
 • sprzątanie po psie,
 • zabawa z psem lub wprowadzanie elementów tresury.

Praca związana z psami – stanowiska

Trend na usługę profesjonalnej opieki nad psem przywędrował z Zachodu i zadomowił się w Polsce na stałe. Obecnie właściciele czworonogów coraz chętniej korzystają ze świadczeń osób, które zawodowo zajmują się pracą z psami we Wrocławiu. Również w wielu innych miastach powstaje coraz więcej usług dedykowanych czworonożnym przyjaciołom. Dzięki temu wiele osób poszukujących pracy związanej z opieką nad psami we Wrocławiu, ma szansę znaleźć odpowiednie dla siebie zajęcie. Należą do nich m.in.:

 • Petsitter – opiekun dla zwierząt. Jest nim osoba, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie troski o zwierzęta domowe. Poza dbaniem o potrzeby fizjologiczne pupila i zapewnieniem mu rozrywki, petsitter posiada również wiedzę merytoryczną o sposobach radzenia sobie ze zwierzakiem w różnych okolicznościach.
 • Dog walker – wychodzi z psami na spacer w celach zarobkowych. Osoba wykonująca tego rodzaju świadczenia, zwykle wyprowadza kilka psów jednocześnie. Dog walker może także oferować inne usługi z zakresu troski o psa, takie jak całodzienna opieka lub wprowadzanie tresury.
 • Groomer - fryzjer dla psów to zawód, który zyskał na popularności wraz z pojawieniem się hodowli małych ras. Dedykowany jest zwłaszcza tym pupilom, które potrzebują regularnego i specjalistycznego strzyżenia, którego nie są w stanie wykonać właściciele.
 • Behawiorysta – zwany inaczej psim psychologiem. Jest on niezbędny do współpracy, w przypadku posiadania rasy o trudnym charakterze, lub adopcji psa ze schroniska.
 • Treser psów – specjalista, który pomaga właścicielom nauczyć psa niezbędnej dyscypliny.

Praca z psami we Wrocławiu – jak znaleźć odpowiednie zajęcie?

Zapewne każdy wielbiciel czworonożnych przyjaciół zainteresuje się ofertą pracy z psami we Wrocławiu. Wielu pasjonatów już od dzieciństwa marzyło o zostaniu weterynarzem. Jednak nie jest to jedyne zajęcie, które umożliwia stały kontakt z pieskami. Ze względu na liczne potrzeby zwierzątek hodowanych w domu, powstaje wiele stanowisk pracy oferujących usługi specjalnie dla psów.
Warto jednak pamiętać, że praca z psami we Wrocławiu jest niezwykle odpowiedzialnym zajęciem. Bowiem zawodowy opiekun musi znać potrzeby swoich podopiecznych, w zależności od rasy psa oraz stadium wzrostu (szczeniak, senior itp.). Powinien charakteryzować się również cierpliwością, empatią oraz doświadczeniem w pracy z czworonogami.

Platforma petsy.pl jest miejscem, które umożliwia osobom zainteresowanym pracą z psami we Wrocławiu, znalezienie odpowiedniego dla nich zajęcia. Wystarczy zarejestrować się na petsy.pl. Nasza platforma posiada panel opiekuna, w którym każdy psi opiekun ma możliwość zarządzania swoim kontem – ustalania grafiku, ceny oraz zakresu usług. Portal pozwala opiekunom zwierząt z Wrocławia i okolic, promować swoje usługi oraz zdobyć nowe zlecenia.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big