Opieka nad psem w Katowicach

Szukasz opiekuna dla psa w Katowicach? Na Petsy znajdziesz petsittera w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Opieka nad psem w Katowicach
Dostępne miasta
Opieka nad psem w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Opiekun dla psa Katowice

Choć właściciele psów często marzą o tym, by móc zabierać swoich ulubieńców wszędzie ze sobą, niestety nie jest to możliwe, dlatego należy poważnie się zastanowić, jak zapewnić najlepszą opiekę czworonogowi podczas naszej nieobecności. Jeśli prowadzony tryb życia pozwala na kilka krótkich domowych odwiedzin psa oraz krótki spacer – nie ma problemu, niemniej większość osób nie może sobie na to pozwolić. Jak zatem zadbać o czworonoga, żeby nie musiał spędzać większości dnia w pustym domu i samotności? Rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego opiekuna zwierząt domowych! Na petsy.pl znajduje się duża baza miłośników zwierząt w Katowicach, którzy z największą przyjemnością odciążą zapracowanych właścicieli i przejmą na siebie część psich obowiązków.

Opiekun dla zwierząt (petsitter) – na czym polega jego praca?

Opiekun dla zwierząt to zaufana osoba, która przychodzi do domu właściciela i opiekuje się zwierzakiem podczas jego nieobecności. Pod nadzorem petsittera i w jego towarzystwie, pupil może zostać w zaciszu własnego domu i podążać swoją codzienną rutyną. W ten sposób zwierzę odczuwa mniejszy stres z powodu nieobecności właściciela niż w przypadku przebywania w obcym środowisku.
Opiekunowie dla zwierząt w Katowicach świadczą szereg usług, związanych z troską o czworonogi, włączając w to wizyty domowe, spacery oraz noclegi. Podczas wizyt domowych opiekunowie dbają o zaspokojenie podstawowych potrzeb czworonoga – podają mu jedzenie, zaopatrują w czystą wodę, kąpią oraz organizują zabawy. Na życzenie właściciela, petsitterzy mogą dodatkowo wychodzić z psem na spacer w ustalone wspólnie miejsce lub wybierając je indywidualnie. Niektórzy właściciele, decydują się tylko na usługę wyprowadzania psa, przy czym spacer może trwać od pół godziny do 2 godzin lub więcej (w zależności od ustaleń). Dobry opiekun z pewnością zna wiele wspaniałych miejsc w Katowicach, w które może zabrać psiego towarzysza, na przykład zielone tereny z pagórkami, lasy czy psie parki, wyposażone w urządzenia, mające na celu intensywny trening ruchowy. Petsitter z przyjemnością zorganizuje także ciekawe zabawy, angażujące umysł psa, może również podjąć się różnych czynności, związanych z pielęgnacją, na przykład czyszczenia zębów, masażu czy czesania sierści. Podczas dłuższej nieobecności petsitter oferuje nocleg dla psa w swoim miejscu zamieszkania. Na petsy.pl właściciel może wybrać najdogodniejsze dla czworonoga warunki mieszkaniowe, aby zapewnić mu przyjazne środowisko bez dodatkowych stymulatorów stresu.

Oprócz podstawowego zakresu usług, na petsy.pl można wybrać również bardziej spersonalizowane formy opieki nad psem w Katowicach, włączając w to pracę psiego trenera, behawiorysty oraz lekarza weterynarii. Psi trener z największą dokładnością dobierze odpowiedni rodzaj ruchu dla danej rasy i usposobienia psa, biorąc pod uwagę jego predyspozycje i potrzeby. Z kolei behawiorysta skupi się na specjalistycznej pracy z czworonogiem pod względem jego emocji i zachowania. W przypadku starszych czy schorowanych psów można skorzystać z pomocy lekarza weterynarii, który dzięki swojej wiedzy i praktycznym umiejętnościom w każdej chwili będzie gotowy na interwencję w razie pogorszenia się stanu zdrowia czworonoga. Dzięki profesjonalnemu opiekunowi zwierzaka możesz także być spokojny o przyjmowanie przez niego leków podczas Twojej nieobecności.

Dlaczego warto skorzystać z usługi opiekuna dla psów w Katowicach?

Doświadczeni opiekunowie dla psów z przyjemnością przejmą od właścicieli część obowiązków, na które na co dzień brakuje im czasu lub energii. Ponadto osoby posiadające psa nie muszą rezygnować z wyjazdów, podróży służbowych ani wakacji, ponieważ podczas ich nieobecności petsitterzy gwarantują czworonogom całodobową opiekę. Czas pracy opiekunów dla zwierząt jest nienormowany, pracują wtedy, gdy ich klienci tego potrzebują, włączając w to noclegi i weekendy. Profesjonalny opiekun do zwierząt zajmie się również sprzątaniem rozsypanej karmy, rozlanej wody, przewróconych rzeczy, rozdrobnionych zabawek, którymi zwierzę zainteresowało się podczas czasu spędzonego w samotności. W ten sposób właściciel może wrócić do czystego domu i zamiast zajmować się rozrzuconymi przedmiotami czy usuwaniem szkód, udać się na spoczynek.
W przypadku bardziej wymagających lub problematycznych psów, profesjonalni opiekunowie w Katowicach oprócz podstawowych usług, podejmują się także specjalistycznej pracy z psem. Dzięki temu nie tylko staną się zaufanymi towarzyszami dla psa, ale również szczególnie zadbają o ich rozwój ruchowy i umysłowy.

Petsitterzy chętnie świadczą dodatkowe usługi na rzecz ich zleceniodawcy, które obejmują przynoszenie poczty, włączanie/wyłączanie światła, podlewanie roślin, sprzątanie posłania psa czy odkurzanie sierści. Opiekunowi można także zlecić wizytę u weterynarza, groomera i w psim salonie piękności, co pozwoli na wypełnienie obowiązków przy maksymalnej oszczędności czasu właściciela. Każdą usługę można indywidualnie ustalić z wybranym opiekunem.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big