petsy_logo
Znajdź petsittera

Petsitter w Katowicach

Szukasz petsittera dla psa w Katowicach? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek petsitterów.

Petsitter w Katowicach
Dostępne miasta
Petsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Petsitter Katowice

Jeśli masz zaufanego przyjaciela lub członka rodziny, który może zaopiekować się Twoim zwierzakiem pod Twoją nieobecność, jesteś szczęściarzem. Jeśli jednak należysz do osób, które są zmuszone do zostawiania swojego pupila samego w domu, nie martw się, mamy dla Ciebie rozwiązanie – doświadczonego opiekuna zwierząt domowych, czyli petsittera. Jego profesjonalne podejście sprawi, że rozłąka będzie o wiele mniej stresująca dla Ciebie i Twojego ulubieńca!

Na czym polega praca petsittera?

Petsitter oferuje szeroki zakres usług, związany z dbaniem o dobrobyt fizyczny i psychiczny powierzonego mu zwierzęcia domowego. Opiekun dostosowuje się do harmonogramu dnia podanego przez właściciela i zaspokaja wszystkie potrzeby jego pupila. Większość petsitterów to miłośnicy zwierząt, którzy przeszli odpowiednie szkolenie w zakresie podawania zwierzętom leków, rozpoznawania nagłych przypadków medycznych, udzielania pierwszej pomocy zwierzęciu oraz zapewniania szeregu innych usług w zależności od potrzeb zwierzęcia.

Główne obowiązki petsittera:

 • podawanie jedzenia i świeżej wody zwierzęciu podczas wizyty domowej,
 • wychodzenie na spacer z psem lub kotem w celu załatwienia potrzeb fizjologicznych oraz zabawa na świeżym powietrzu w ustalonym z właścicielem miejscu lub wybranym przez opiekuna (na przykład w psim parku, oferującym mnóstwo atrakcji oraz towarzystwo innych zwierząt),
 • zapewnienie noclegu zwierzęciu podczas dłuższej nieobecności właściciela.
Oprócz podstawowych usług petsitterzy oferują także wykonanie innych poleceń, zleconych przez właściciela, na przykład zabranie zwierzęcia na wizytę u weterynarza, do groomera lub zwierzęcego salonu piękności. Ponadto chętnie wykąpią futrzaka po długiej zabawie w trawie oraz wykonają zabiegi pielęgnacyjne – wyczeszą jego sierść czy obetną pazury. Opiekunowie dla zwierząt w Katowicach bez problemu podejmą się także dodatkowych czynności na rzecz zleceniodawcy podczas wizyty domowej, takich jak odebranie poczty, podlewanie kwiatów, sprzątanie po zwierzaku czy odkurzenie mieszkania z sierści.
Wielu petsitterów w Katowicach prezentuje dodatkowe kwalifikacje, zapewniając profesjonalną pomoc lekarza weterynarii oraz w zakresie psiego treningu i pracy pod kątem behawioralnym.

Cechy dobrego petsittera

 • Ukończone szkolenia - Opiekunowie zwierząt domowych w Katowicach nie muszą mieć żadnej formalnej edukacji, ale powinni być zaznajomieni ze wszystkimi aspektami opieki i zachowania zwierząt; dobrze, gdyby ukończyli specjalne szkolenia i kursy w tym zakresie.
 • Doświadczenie - Większość opiekunów zwierząt domowych ma praktyczne doświadczenie w pracy ze zwierzętami różnych ras. Przydatne jest także doświadczenie w zakresie opieki zdrowotnej nad zwierzętami, takie jak wcześniejsza praca jako technik weterynarii lub asystent weterynarii.
 • Szkolenie BHP - Wiedza na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej zwierząt i pierwszej pomocy jest cenna dla osób pracujących w tej dziedzinie i może stanowić istotną zaletę dla potencjalnych zleceniodawców.
 • Umiejętności i kompetencje - Opiekunowie zwierząt domowych powinni umieć nawiązać relację ze zwierzętami, zyskać ich zaufanie oraz prezentować przyjazne podejście, a w razie potrzeby asertywną i stanowczą postawę. Ponadto petsitterzy muszą być niezawodni i odpowiedzialni – właściciele zwierząt powierzają im swoich ulubieńców z przeświadczeniem, że opiekunowie zajmą się nimi jak najlepiej oraz że będą świadczyć swoje usługi tak długo, jak się do tego zobowiązali.
 • Dyspozycyjność - Praca opiekunów dla zwierząt obejmuje nienormowane godziny (petsitterzy świadczą swoje usługi wtedy, gdy klienci tego potrzebują, także w nocy i weekendy). Ważne, aby byli punktualni, ponieważ opieka nad zwierzęciem ma pomóc w zaoszczędzeniu czasu właściciela.
 • Zapewnianie bezpieczeństwa - Dobry opiekun powinien przestrzegać standardów opieki nad zwierzętami domowymi, dbając o bezpieczeństwo powierzonych im pupili oraz ludzi w ich otoczeniu.
 • Organizacja czasu - Opiekun powinien podążać za ustalonym rytmem dnia pupila, podając mu jedzenie o stałych porach, by nie wzmagać u zwierzęcia dodatkowego stresu (jeśli takie są oczekiwania właściciela). Ponadto powinien znać zabawy, zapewniające stymulację psychoruchową zwierzęcia, dbając w ten sposób o jego prawidłowy rozwój.
  Jeśli obawiasz się, że wybrany przez Ciebie kandydat nie spełni Twoich oczekiwań, umów się na spotkanie wstępne, które nie tylko pozwoli Ci osobiście poznać petsittera, ale także obserwować jego pracę ze zwierzęciem oraz stosowane metody wychowawcze i treningowe.

Ile kosztuje usługa petsittera w Katowicach?

Cena usługi doświadczonego opiekuna w Katowicach mieści się w zakresie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w zależności od zakresu obowiązków. Na koszt usługi ma wpływ m.in. długość trwania spaceru oraz świadczenie dodatkowych usług, w tym na rzecz właściciela. Na petsy.pl znajdziesz obszerną bazę miłośników zwierząt w Katowicach, dzięki której z pewnością uda Ci się wyłonić odpowiedniego kandydata na opiekuna dla Twojego psa w przystępnej cenie!

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big