petsy_logo
Znajdź petsittera

Petsitter we Wrocławiu

Szukasz petsittera dla psa we Wrocławiu? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek petsitterów.

Petsitter we Wrocławiu
Dostępne miasta
Petsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Petsitter we Wrocławiu

Obecnie wielu właścicieli zwierząt domowych coraz częściej korzysta z usługi profesjonalnej opieki nad swoimi pupilami. W przypadku dużych miast, takich jak Wrocław, tego typu świadczenia stają się wręcz niezbędne. Całodzienna aktywność zawodowa i częste wyjazdy służbowe, niejednokrotnie zmuszają posiadaczy zwierząt do pozostawiania ich samotnie przez długie godziny, lub poszukiwania dorywczej opieki sąsiadów czy rodziny. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z czasu i doświadczenia wykwalifikowanego petsittera we Wrocławiu. Na czym polega ta usługa i czy warto z niej skorzystać?

Kim jest petsitter?

Petsitter to w dużym uproszczeniu opiekun dla zwierząt. Jest nim osoba, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie troski o zwierzęta domowe. Petsitter we Wrocławiu może wychodzić z psem na spacer, nakarmić kota i wyczyścić kuwetę, spędzić z nim czas pod nieobecność właściciela, a nawet zaopiekować się zwierzakiem w trakcie kilkudniowej absencji domowników.
Poza dbaniem o potrzeby fizjologiczne pupila i zapewnieniem mu rozrywki, petsitter we Wrocławiu dysponuje także merytoryczną wiedzą o sposobach radzenia sobie ze zwierzakiem w różnych okolicznościach. Należy do nich znajomość zasad żywienia, czy podstawowa wiedza z zakresu behawiorystyki. Właściciele psów lub innych zwierząt domowych najczęściej decydują się na skorzystanie z pomocy petsittera we Wrocławiu, gdy długo pracują lub często wyjeżdżają.

Czym zajmuje się petsitter?

Petsitter we Wrocławiu to zajęcie kultywowane przez wszystkich miłośników zwierząt. Wielu profesjonalnych opiekunów zwierząt domowych posiada odpowiednie wykształcenie i ukończone kursy kierunkowe. Nabyte kompetencje zwiększają ich wiarygodność i przyciągają potencjalnych beneficjentów usług.
Zakres świadczeń petsittera we Wrocławiu jest niezwykle zróżnicowany. Wiele zależy od doświadczenia danego opiekuna oraz konkretnych potrzeb i preferencji właściciela zwierzęcia. W podstawowym zakresie usług petsittera znajduje się m.in.:

 • wyjście na spacer z psem lub kotem,
 • opieka nad zwierzęciem podczas kilkudniowej nieobecności właściciela,
 • regularne karmienie i podawanie świeżej wody,
 • zabawa ze zwierzęciem,
 • wprowadzanie elementów tresury,
 • podawanie leków (jeśli zwierzę je zażywa),
 • sprzątanie nieczystości po zwierzęciu,
 • zabieranie na wizyty do weterynarza lub behawiorysty.
Ponadto wielu petsitterów we Wrocławiu, prowadzi także domowy hotel dla zwierząt. Takie ośrodki zwykle znajdują się w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. Dzięki temu zwierzęta mogą czuć komfortowo, cieszyć się niepodzielną uwagą opiekuna i być traktowane w sposób indywidualny.

Ile kosztuje usługa petsittera we Wrocławiu?

Koszt usługi petsittera we Wrocławiu znajduje się w dość sporym rozstrzale cenowym. Jest on spowodowany dużą rozbieżnością pomiędzy doświadczonymi petsitterami we Wrocławiu, a osobami, które chcą jedynie dorobić jako opiekunowie zwierząt. W bazie petsitterów z Wrocławia i okolic, dostępnej na naszej stronie internetowej petsy.pl, znaleźć można m.in. behawiorystów czy trenerów psów. Swoje usługi oferuje także wiele innych osób, które pracę ze zwierzętami wybrały jako swój sposób na życie.
Obecnie stawki za godzinę pracy petsittera we Wrocławiu oscylują w granicach kilkudziesięciu złotych. Natomiast koszty dodatkowych usług lub dłuższej opieki, zwykle ustalane są indywidualnie. Wszystko dlatego, że zawód petsittera we Wrocławiu to profesja, którą trudno jednoznacznie wycenić. Stawka podana przez opiekuna zwierząt, może się zmieniać w zależności od zakresu świadczonych usług, okoliczności oraz oczekiwań i preferencji właścicieli.

Po czym poznać najlepszego petsittera?

Zamierzając powierzyć swojego zwierzaka domowego pod opiekę profesjonalnego petsittera we Wrocławiu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii związanych z tego rodzaju usługą. Przede wszystkim, odpowiedniego opiekuna powinna cechować miłość do zwierząt i wrażliwość na ich potrzeby. A ponadto, warto również zwrócić uwagę na:

 • Kompetencje i kwalifikacje – najlepszy petsitter we Wrocławiu to ten, który posiada zarówno wiedzę teoretyczną, jak i doświadczenie. Powinien być otwarty, profesjonalny i odpowiedzialny. Dobry petsitter nie powinien unikać kontaktu i być gotowy do odpowiedzenia na wszelkie pytania i wątpliwości właściciela.
 • Zainteresowanie zwierzęciem – ta cecha wyraża się w zadawaniu pytań właścicielowi zwierzęcia. Profesjonalny petsitter we Wrocławiu, zwykle przeprowadza gruntowny wywiad dotyczący pupila, aby zagwarantować mu opiekę na najwyższym poziomie.
 • Okres próbny – odpowiedzialny petsitter we Wrocławiu nie zdecyduje się na sprawowanie długoterminowej opieki nad zwierzęciem, bez wcześniejszego poznania potencjalnego podopiecznego. Kompetentny opiekun powinien umówić się w celu zapoznania ze zwierzęciem i właścicielem oraz dokonać oceny, czy opieka jest możliwa.
 • Zawarcie umowy – profesjonalny petsitter we Wrocławiu działa w oparciu o umowę cywilno- prawną, gwarantującą bezpieczeństwo dla obu stron. Dokument powinien jasno wskazywać jakie usługi oferuje zawodowy opiekun i jakie są zasady ich świadczenia.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big