petsy_logo
Znajdź petsittera

Wyprowadzanie psów

Potrzebujesz pomocy z wyprowadzaniem psa ? Na Petsy znajdziesz petsittera w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Wyprowadzanie psów
Dostępne miasta
Wyprowadzanie psów w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Na czym polega usługa wyprowadzania psa?

Wyprowadzanie psów to usługa, która urosła do rangi zawodu, a osoby zajmujące się tym każdego dnia, określane są mianem dog walkerów. Większości z nas spacerowanie z psiakiem kojarzy się nie tyle z obowiązkiem, ile z czystą przyjemnością. Nie ma nic piękniejszego od przechadzki z pupilem i wspólnemu odkrywaniu nowych lokalizacji. Niestety niekiedy właściciel nie jest w stanie samodzielnie dopełnić tego obowiązku. Doznana kontuzja, służbowy wyjazd czy choroba to tylko kilka z wielu losowych sytuacji, które mogą uniemożliwić opiekunowi wyjście na spacer z psem. Jeśli Twój piesek potrzebuje więcej ruchu, niż jesteś w stanie mu zapewnić, usługa wyprowadzania psów będzie nieocenionym rozwiązaniem.
Dog walker, czyli osoba, która zajmuje się wyprowadzaniem psów, zadba o to, by przechadzka z podopiecznym była niezapomnianą przygodą. Zatroszczy się ona o bezpieczeństwo psiaka, jego komfort, a także dobrą zabawę na świeżym powietrzu i poczucie spełnienia po powrocie do domu. Poza załatwieniem potrzeb fizjologicznych wyprowadzanie psa może być dla niego również wspaniałą atrakcją.

Jak znaleźć odpowiednią osobę do wychodzenia na spacer z naszym psem?

Spacerowanie ze swoim podopiecznym to pewien rytuał. Właściciel wraz z podopiecznym przyzwyczajeni są do ustalonych zasad i elementów, które powtarzają się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wyprowadzanie psów to odpowiedzialne zajęcie, którego nie można powierzyć niezaufanej i niesprawdzonej osobie. Każdy zwierzak jest inny — posiada własne nawyki, temperament, usposobienie oraz upodobania, którym osoba, która wyprowadza psy, najzwyczajniej musi sprostać. Na szczęście w internecie nie brakuje nie tylko ogłoszeń i regulaminów, ale również opinii. Praca jako wyprowadzacz psów i kotów zyskuje coraz szersze grono zwolenników, dlatego każdy bez problemu powinien znaleźć odpowiedniego opiekuna tudzież opiekunkę. Aby mieć pewność, że usługi spacerowe świadczone przez konkretną osobę są na najwyższym poziomie, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, a są nimi:

  • Praca dog walkera — wyprowadzanie psa na spacer to wbrew pozorom bardzo wymagające zajęcie, które wiąże się z potrzebą podejmowania aktywności fizycznej i pozostawaniem w stałej czujności kilka razy dziennie. Jeśli Twój podopieczny nie należy do spokojnych i potulnych psów, a spotkania z innymi czworonogami kończą się szarpaniem, skakaniem czy gonitwami za nowo poznanym kolegą, upewnij się, że osoba, która pragnie podjąć się wyprowadzania psa, sprosta takim wyzwaniom.
  • Posiadanie elementarnej wiedzy o rasie i potrzebach psiaka to pożądana cecha petsittera. Pomoże zapewnić elementarną opiekę podczas wyprowadzania psa.
  • Kontakt z osobą, która zajmuje się psiakiem — niektórzy dog walkerzy, spacerujący po okolicy wysyłają właścicielom zdjęcia i filmiki z zabaw czworonoga na świeżym powietrzu. Taka praktyka pozwala opiekunowi pozostać spokojnym o samopoczucie i bezpieczeństwo wiernego kompana, zwłaszcza podczas pierwszych spacerów z wyprowadzaczem psów.

Jeśli jest taka możliwość, na pierwszy spacer z wyprowadzaczem psów warto wybrać się wspólnie. Będzie to korzystne nie tylko dla właściciela, który zobaczy, jak dog walker zachowuje się względem pupila i jakie ma do niego podejście, ale i osoby, która zajmuje się wyprowadzaniem psów. Może ona wówczas poznać psiaka, zaznajomić się z jego charakterem i zachowaniem podczas przechadzek. Właściciel może z kolei zwrócić uwagę na konkretne aspekty, na które kładzie nacisk w czasie spacerowania ze swoim czworonogiem.

Ile kosztuje usługa wyprowadzania psów?

Wyprowadzanie i opieka nad psem nie jest kosztownym wydatkiem, a pieniądze wypłacane dog walkerowi daje się z wdzięcznością, zwłaszcza kiedy właściciel widzi, że po udanej przechadzce psiak wraca zadowolony i pełny energii. Widok czworonoga merdającego ogonem należy do ulubionych obrazów, które opiekunowie psów pragną oglądać każdego dnia. Usługa wyprowadzania psów jest w stanie spełnić takowe oczekiwania, jeśli osoba, pod którą opiekę wydajemy swojego futrzaka, jest godna zaufania i potrafi sprostać indywidualnym potrzebom zwierzaka.
Ile kosztuje usługa wyprowadzania psów? Należy podać tutaj przedział cenowy, który rozpoczyna się na 20 zł, a kończy zazwyczaj na kwocie 50 zł. Średnia cena to zazwyczaj ok. 40 zł. Chcąc jednak nieco uściślić podane stawki, należy zwrócić uwagę na czas, jaki dog walker ma poświęcić zwierzęciu. Korzystając z opisywanych świadczeń, posiadacz psiaka można zdecydować się na kilka opcji. Wyprowadzanie psa może odbywać się w kilku wariantach czasowych. Zazwyczaj właściciel do wyboru ma 4 opcje. Należą do nich przechadzki:

  • 30-minutowe,
  • 1-godzinne,
  • 1,5-godzinne,
  • 2-godzinne.
Najczęściej wybieraną opcją czasową jest 30-minutowy spacer. To standardowy wariant, wybierany przez gros właścicieli czworonogów. Jeśli jednak Twój pies jest bardzo żywiołowy i potrzebuje spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu, nic straconego! Wyprowadzanie psów to usługa, która obejmuje wachlarz możliwości, zarówno czasowych, jak i tych, związanych z atrakcjami, które czekają na Twojego zwierzaka. Wyprowadzacze to bowiem osoby, które mają dobre podejście do zwierząt, a psy traktowane są przez nich jak najlepsi druhowie.
Pamiętajmy, że w przypadku dużych ras obowiązkowe jest wyprowadzenie na smyczy i w kagańcu, w które powinni zaopatrzyć właściciele psów. W przypadku mniejszych czworonogów wystarczy wyprowadzanie psa na smyczy.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big