petsy_logo
Znajdź petsittera

Wyprowadzanie psów w Katowicach

Potrzebujesz pomocy z wyprowadzaniem psa w Katowicach? Na Petsy znajdziesz petsittera w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Wyprowadzanie psów w Katowicach
Dostępne miasta
Wyprowadzanie psów w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Wyprowadzanie psów — Katowice

Spacerowanie z psiakiem to codzienność, z którą wiąże się posiadanie futrzastego czworonoga. Nie zawsze jednak właściciel może w 100% wywiązać się z tego obowiązku. W życiu zdarzają się wszak różne sytuacje, takie jak wyjazd służbowy, spontaniczny weekend ze znajomymi czy choroba, które uniemożliwiają zabranie pupila na przechadzkę. Nic więc dziwnego, że usługi świadczone przez tzw. dog walkerów zyskują coraz większe grono zainteresowanych osób. Czy warto skorzystać z pomocy wyprowadzacza, ile kosztuje i na czym dokładnie polega wyprowadzanie psów? W Katowicach bez trudu znajdziesz petsittera, który zajmie się Twoim czworonogiem w kompleksowy i profesjonalny sposób.

Na czym polega wyprowadzanie psów w Katowicach?

Czworonożni towarzysze zajmują w naszych sercach ważne miejsca, dlatego zazwyczaj traktowani są jak członkowie rodziny. Nie dziwi więc fakt, że opieka nad futrzastymi pupilami niejednokrotnie wymaga sporo zaangażowania. Codzienne spacery, choć postrzegane jako przyjemność, są obowiązkiem, który bierze na siebie każdy opiekun psiaka. Życie pisze jednak swoje scenariusze i niekiedy właściciel nie jest w stanie samodzielnie dopełnić tego obowiązku. Późniejszy powrót z pracy, obowiązkowe nadgodziny, obligatoryjny wyjazd czy szkolenie bądź gorszy stan zdrowia, to tylko kilka przykładowych sytuacji, które mogą poważnie zaburzyć harmonogram dnia. Co w sytuacji, kiedy rodzina, przyjaciele czy sąsiedzi nie są w stanie wyjść z czworonogiem na przechadzkę? Jedną ze wspaniałych opcji, jest zdecydowanie się na usługę wyprowadzania psów, którą świadczą niezawodni petsitterzy.
Dogwalkerzy, czyli osoby zajmujące się wyprowadzaniem psów w Katowicach i wielu innych miastach, to miłośnicy domowych zwierząt. Pod ich opieką można pozostawić nie tylko psy, ale i koty. Nierzadko posiadają oni własne zwierzaki, dlatego doskonale wiedzą, jak zajmować się czworonogami. Poza wyprowadzaniem psów na spacery i zapewnianiu im dawki ruchu na świeżym powietrzy petsitterzy często oferują również inne usługi, które sprawiają, że opieka nad zwierzęciem staje się bardziej kompleksowa i atrakcyjna. Do dodatkowych świadczeń mogą wpisywać się przykładowo zabranie Twojego pupila na wybieg dla psów, gdzie będzie mógł pobawić się z innymi futrzakami.

Wyprowadzanie psów Katowice. Kiedy warto zdecydować się na tę usługę?

Nad skorzystaniem z usługi wyprowadzania psów w Katowicach warto zastanowić się, zwłaszcza gdy czujesz, że poświęcasz psu zbyt mało czasu. Życie w biegu oraz poświęcanie się pracy coraz częściej sprawia, że domowe zwierzaki czują się zaniedbane, a spacerowanie ogranicza się do krótkich wyjść. Przechadzki są dla pupila niezwykle ważne, nie tylko przez wzgląd na załatwianie potrzeb fizjologicznych, ale i konieczność węszenia, czy pożytkowanie energii podczas aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.
Inną sytuacją, w której warto zdecydować się na skontaktowanie z dogwalkerem, jest choroba bądź doznany uraz. Czasami z przyczyn nam niezależnych nie jesteśmy w stanie wyprowadzić psa na zewnątrz. Skorzystanie z usług doświadczonych petsitterów będzie wówczas najlepszą i najrozsądniejszą decyzją.

Jak wybrać odpowiednią osobę do wyprowadzania psów w Katowicach?

Wynajęcie osoby do wyprowadzania psa w Katowicach, jak i każdym innym mieście powinno być poprzedzone rzetelnym researchem. Aby opiekun czworonoga nie obawiał się, że podczas powierzenia psiaka bądź co bądź obcej osobie, powinien on upewnić się, czy petsitter odznacza się pożądanymi cechami, a są nimi:

  • troskliwość,
  • empatia,
  • spostrzegawczość,
  • gotowość do podjęcia działania,
  • doświadczenie w opiece nad zwierzętami,
  • rzetelność,
  • odpowiedzialność,
  • wiarygodność.
Poza wymienionymi cechami opiekun dla psa powinien ponadto posiadać podstawową wiedzę, dotyczącą udzielania pierwszej pomocy, np. na wypadek zadławienia psa, o które nie jest trudno. Właściciel psiaka, powierzając go petsitterowi na przechadzkę, z pewnością poczuje się bardziej komfortowo, wiedząc, że ten ma pojęcie, w jaki sposób zareagować, kiedy podczas spaceru dojdzie do nieprzyjemnej sytuacji z innym czworonogiem.
Chcąc być spokojnym o bezpieczeństwo swojego pupila, warto zdecydować się na dogwalkera, który nie obawia się objęcia opieki nad nawet dużym psem. Będzie to świadczyło o tym, że ogłaszający się opiekun posiada duże doświadczenie oraz wie, jak zapanować nad energicznymi czworonogami.

Ile kosztuje wyprowadzanie psa w Katowicach? Cennik jest zróżnicowany

W zależności od wybranego petsittera, jego oferty oraz Twoich wymagań ceny mogą się od siebie znacznie różnić. Na szczęście na stronie Petsy.pl znaleźć można czytelne ogłoszenia, w których dogwalkerzy skrupulatnie wskazują szczegółowy cennik, dotyczący konkretnych świadczeń. Dzięki temu każdy właściciel może dopasować ofertę, która będzie odpowiadać jego możliwościom finansowym, a także wybrać interesujące go dodatkowe świadczenia. Dla przykładu spacer trwający 30 minut może kosztować 45 zł. W tej cenie doświadczony opiekun dla psa proponuje kompleksowy dozór nad zwierzęciem. Może jednak nie wyrazić zgody na wyprowadzenie psa dużego (26-35 kg) czy psa giganta (powyżej 36 kg). Nie znaczy to jednak, że wyprowadzanie psów w Katowicach nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Wręcz przeciwnie — wielu petsitterów swoją pracę traktuje jak czas spędzony z przyjacielem i za przechadzki pobiera kwoty rozpoczynające się od 20 zł.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big