petsy_logo
Znajdź petsittera

Wyprowadzanie psów w Poznaniu

Potrzebujesz pomocy z wyprowadzaniem psa w Poznaniu? Na Petsy znajdziesz petsittera w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Wyprowadzanie psów w Poznaniu
Dostępne miasta
Wyprowadzanie psów w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Wyprowadzanie psów — Poznań

Wyprowadzanie psa wydaje się niczym szczególnym — to przecież jeden z wielu innych obowiązków, związany z posiadaniem czworonoga. Należy jednak pamiętać, że regularne przechadzki mają ogromne znaczenie dla pupila. Wspierają jego rozwój, poprawiają kondycję i dbają o zachowanie zdrowia, zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Co zrobić, gdy czas nie pozwala na regularne i długie spacery z psem? Z pomocą może przyjść wynajęcie profesjonalnej osoby, która zajmie się tym za Ciebie.

Na czym polega usługa wyprowadzania psa?

Każdy właściciel czworonoga, wie jak istotne są codzienne spacery dla psa. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy pupil spędza większość dnia w mieszkaniu i nie ma dostępu do ogrodu. Wychodzenie z psem, ma bezpośredni wpływ na jego zdrowie i dobrą kondycję. Jak o to zadbać, kiedy brakuje Ci czasu? Jest na to proste rozwiązanie, a mianowicie, wynajęcie wykwalifikowanego opiekuna, którego obowiązkiem jest wyprowadzanie psa. Poznań to jedno z tych miast, w których bez większych trudności znaleźć można osoby zajmujące się tym na co dzień.
Profesjonalny opiekun wyprowadzi psa na spacer, w czasie w którym, Ty przez wzgląd na obowiązki zawodowe lub nagłe załatwienia, najzwyczajniej nie dałbyś rady. Poza przechadzkami może również pobawić się z Twoim pupilem na dworze, dzięki czemu, zadba dla niego o odpowiednią dawkę ruchu i rozrywki. Warto pamiętać, że zabaw potrzebują nie tylko szczeniaki, ale również dorosłe psiaki. To ważne dla kondycji, koncentracji oraz psychiki Twojego czworonożnego przyjaciela.

Jak znaleźć odpowiednią osobę do wychodzenia z naszym psem w Poznaniu?

Wbrew pozorom znalezienie właściwej osoby, która zgodziłaby się wyprowadzać Twojego psa na spacery, wcale nie jest trudne. Istnieją strony internetowe zrzeszające profesjonalnych opiekunów, którzy za niewielką opłatą wyprowadzą psa na spacer, pobawią się z nim, a w razie potrzeby — zaopiekują się zwierzęciem przez dłuższy czas. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę, jak np. wyprowadzanie psa Poznań, aby znaleźć wiele ofert ze swojego miasta. Nierzadko zdarzają się nawet sytuacje, w których opiekę dla psa znaleźć można nawet z tej samej dzielnicy.
Jeśli traktujesz swojego czworonożnego podopiecznego przyjaciela, jak członka rodziny to z pewnością zależy Ci na tym, aby opiekun dla niego był odpowiedni. Jak to sprawdzić? Można popytać wśród znajomych, jeśli korzystali już z tego typu usług. Warto także sprawdzać oceny i opinie tzw. petsitterów i dog walkerów, które zamieszczane są w internecie przez właścicieli psiaków.

Dobry opiekun dla psa powinien być odpowiedzialny i opanowany, umieć właściwie reagować w nieoczekiwanych sytuacjach, np. gdy psy próbują się wzajemnie atakować, lub gdy psiak wymaga pilnej pomocy weterynaryjnej.

Z pewnością korzystne będzie pierwsze spotkanie z opiekunem i poznanie Twoich oczekiwań oraz przyzwyczajeń i potrzeb psa, którego będzie wyprowadzał. Ważna jest także pierwsza reakcja psa na nowego opiekuna i jego podejście. Profesjonalista, z pewnością zada Ci wiele pytań dotyczących futrzastego kompana. Dopyta o jego temperament i o to, jak podopieczny reaguje na inne zwierzęta, czy obcych ludzi. Ważne jest ponadto ustalenie czasu i częstotliwości wyjść. Jak wiemy, psy niektórych ras z trudem jest namówić choćby na krótki spacer, podczas gdy inne tętnią niespożytkowaną energii, przez co potrzebują zdecydowanie więcej zabawy na świeżym powietrzu. Warto omówić te aspekty z wybranym dog walkerem i dostosować je do potrzeb indywidualnych potrzeb pupila.

Ile kosztuje usługa wyprowadzania psa w Poznaniu?

Usługa wyprowadzania psa uzależniona jest od kilku czynników. Wpływ na cenę ma z pewnością długość i intensywność spacerów (niektórym psom wystarczy spokojny spacer po parku, inne z kolei potrzebować będą nawet godzinnej przechadzki) istotna może być też wielkość i rasa oraz temperament, potrzeby i miejsce zamieszkania psiaka. Jaka jest cena za wyprowadzenie psa w Poznaniu? Wynagrodzenie za półgodzinny spacer rozpoczyna się już od 20 zł, a kończy na 60 zł.
Warto wspomnieć, że osoby wyprowadzające psy na spacery to z reguły wielcy miłośnicy zwierząt, mający z nimi dobry kontakt. Bardzo często oferują oni także dodatkowe usługi, takie jak wizyty domowe, zabawy, karmienie, podawanie lekarstw, kąpanie, prowadzenie zabaw, wizyty z psem u weterynarza czy nawet zapewnienie pupilowi noclegu na czas Twojej nieobecności.

Jakie cechy powinna posiadać osoba zajmująca się wyprowadzaniem psów?

Profesjonalny opiekun zajmujący się wyprowadzaniem psów, powinien przede wszystkim kochać i rozumieć zwierzęta. Ważne jest, by był również osobą spokojną, opanowaną i stanowczą, gdyż psy bez problemu wyczuwają wahanie i niepewność. Na duży plus, przemawiający za wybraniem usług konkretnego petsittera czy dog walkera będą świadectwa ukończonych kursów z opieki nad zwierzętami oraz posiadanie własnego pupila.
Dobry wyprowadzacz powinien znać potrzeby i wymagania poszczególnych ras psów, by móc jak najlepiej zaspokoić ich potrzeby podczas odbywanych spacerów. Odpowiedzialny opiekun dla psa będzie nie tylko wielkim wsparciem dla Ciebie, ale może stać się także dobrym przyjacielem Twojego pupila.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big