Hotel dla psów w Katowicach

Szukasz hotelu dla psa w Katowicach? Na Petsy znajdziesz domową alternatywę w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Hotel dla psów w Katowicach
Dostępne miasta
Hotel dla psów w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla kotów

Hotel dla psów Katowice

Większość właścicieli zwierząt domowych najchętniej brałoby swoich pupili ze sobą do pracy, na spotkania ze znajomymi, wyjścia na miasto, a nawet na wakacje. Niemniej mają oni świadomość, że ich ulubieńcy nie mogą im towarzyszyć wszędzie i w każdym momencie życia – tymczasowe rozstania wydają się więc nieuniknione. W takiej sytuacji pojawia się bardzo ważne pytanie – co zrobić ze zwierzęciem podczas dłuższej nieobecności? Na szczęście jest kilka opcji do wyboru, a jednym z nich jest hotel dla psów w Katowicach.

Czym jest hotel dla psów?

Jeśli jesteś właścicielem psa i musisz wyjechać na dłuższy czas, a nikt z Twoich bliskich nie jest w stanie zapewnić Twojemu czworonogowi odpowiedniej opieki, dobrym wyjściem jest rezerwacja miejsca w hotelu dla psów w Katowicach.
Hotele dla psów to usługa, która zapewnia całodobową opiekę nad zwierzętami w sytuacji, gdy właściciele są poza miejscem zamieszkania lub tymczasowo nie są w stanie odpowiednio zająć się swoim pupilem. Podstawowa opieka świadczona w każdym hotelu dla psów obejmuje karmienie, podawanie leków, zapewnianie dostępu do czystej wody, regularne spacery lub inne aktywności. W wielu przypadkach właściciele zwierząt mają możliwość wyboru nadprogramowych usług, w tym dodatkowy czas na zabawę z personelem hotelu czy zabiegi pielęgnacyjne, takie jak kąpanie, strzyżenie, czyszczenie zębów, obcinanie pazurków czy masaż. Niektóre hotele w Katowicach są wyposażone także w inne udogodnienia, takie jak ogrzewane i klimatyzowane pokoje, indywidualne posłania dla każdego psa czy wyposażenie w telewizory, przypominające zwierzętom dom i zmniejszające poziom nudy.

Hotel dla psów w Katowicach – zalety

Ze względu na to, że hotele dla psów są zwykle bardzo dobrze wyposażone, a przez to oferują kompleksowe usługi opieki nad zwierzętami, wiele osób wybiera je zamiast wynajmowania opiekuna do regularnego odwiedzania zwierzęcia. Dzięki temu, w przypadku dłuższej nieobecności, właściciel ma pewność, że pies ma zapewnioną całodobową opiekę pod okiem doświadczonych specjalistów. Oprócz zaspokajania podstawowych potrzeb, takich jak podawanie jedzenia, wody czy leków, psie hotele organizują mnóstwo atrakcji w taki sposób, aby każdy dzień był interesujący i opierał się na równowadze pomiędzy odpoczynkiem a zabawą. Obecność innych psów pozwala na wspólne spędzanie czasu i lepszą socjalizację. Wiele miejsc oferuje także usługi psich treserów i behawiorystów, organizujących specjalne zajęcia dla wymagających psów. Większość hoteli współpracuje z klinikami weterynaryjnymi – w ten sposób właściciele mogą być pewni, że hotel dba o zdrowie i bezpieczeństwo ich pupili z największą starannością i w razie potrzeby, zapewnia dostęp do pomocy specjalistycznej.
Aby zagwarantować szybsze zaaklimatyzowanie się psa w nowym miejscu, można wyposażyć go w jego ulubione zabawki, przysmaki, kocyk i posłanie, które będą przypominać mu o domu i jego zapachu.

Rezerwacja miejsca w hotelu dla psów w Katowicach – wymagania

Większość hoteli w Katowicach informuje o konkretnych wymaganiach, które należy spełnić, aby zarezerwować miejsce dla czworonoga. Przede wszystkim, jest to posiadanie książeczki zdrowia psa z aktualnymi szczepieniami, w tym na choroby zakaźne. Dodatkowo należy zabrać ze sobą szelki i smycz, przy pomocy których opiekunowie będą mogli zabierać psa na spacer. Ponadto niektóre miejsca zastrzegają sobie konieczność odbycia wizyty wstępnej, aby zapoznać się z psem i jego opiekunem osobiście. Często prosi się właścicieli o zapewnienie odpowiedniej ilości karmy na cały pobyt psa w hotelu, ponieważ nagła zmiana diety mogłaby źle wpłynąć na zwierzę przy jednoczesnej zmianie środowiska. Nie jest to jednak reguła, niektóre hotele oferują wyżywienie czworonogom za dodatkową opłatą, należy wówczas udzielić informacji o specyficzności diety czworonoga – wszelkich alergiach i nietolerancjach, aby opiekunowie mogli dobrać odpowiedni sposób żywienia.
Decydując się na rezerwację miejsca w hotelu dla psów, należy także zwrócić uwagę na charakterystyczne cechy psa – jego wielkość, wagę, usposobienie i przymioty szczególne, ponieważ wybrane miejsce może przyjmować tylko psy o określonych wymiarach i wadze. Przed przyjazdem trzeba również zaznaczyć, czy nasz pies prezentuje jakieś charakterystyczne zachowania, choroby lub problemy – szczególnie psy z wysokim poziomem lęku lub nietolerujące innych zwierząt mogą wymagać specjalnych warunków bytu, na przykład indywidualnego pomieszczenia do snu oraz organizacji zabaw bez uczestnictwa innych zwierząt. W przypadku psa wymagającego specjalistycznej opieki warto wybrać hotel oferujący dodatkowe usługi zoopsychologa.

Jeśli pies spełnia warunki charakterystyczne dla danego psiego hotelu w Katowicach, należy określić datę i czas trwania pobytu psa oraz wypełnić specjalną kartę zgłoszeniową, która pozwoli opiekunom dostosować rytm oraz wszystkie punkty dnia pod dotychczas obowiązującą rutynę. W ten sposób unikniemy dodatkowego stresu dla pupila, ponieważ wszystko będzie przebiegało zgodnie z jego przyzwyczajeniami.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big