petsy_logo
Znajdź petsittera

Hotel dla kotów w Łodzi

Szukasz hotelu dla kota w Łodzi? Na Petsy znajdziesz domową alternatywę w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Hotel dla kotów w Łodzi
Dostępne miasta
Hotel dla kotów w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Hotel dla kotów Łódź

Wyjeżdżasz na kilka dni i nie masz nikogo bliskiego, kto mógłby zająć się Twoim kotem podczas Twojej nieobecności? Nie martw się, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Szeroka gama hoteli dla kotów w Łodzi pozwoli Ci na wybór idealnego miejsca, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania oraz potrzeby Twojego pupila. Doświadczony zespół specjalistów chętnie otoczy opieką Twojego czworonoga i zapewni mu mnóstwo atrakcji, dzięki czemu Ty będziesz mógł/mogła świetnie bawić się na wyjeździe lub skupić na swoich obowiązkach.

Czym jest hotel dla kotów?

Hotel dla kotów to usługa, świadcząca całodobową opiekę dla kotów pod okiem doświadczonych specjalistów dla zwierząt. W hotelu dla kotów podczas długotrwałej nieobecności właściciela lub jego niedyspozycji można pozostawić swojego pupila w ustalonym terminie na wybrany przedział czasu. Dzięki fachowej opiece zwierzęta mają nie tylko świetne warunki do życia, ale także ciągłe towarzystwo doświadczonych opiekunów oraz kocich przyjaciół.

Czym się kierować wybierając hotel dla kota?

Decydując się na hotel dla kotów w Łodzi, należy dostosować miejsce do indywidualnych potrzeb danego zwierzęcia. Jeśli kot jest wymagający i nie toleruje innych zwierząt, warto wybrać miejsce, które oferuje osobne pokoje i osobną przestrzeń do zabawy dla każdego z gości. Warto, aby pomieszczenia zachowywały odpowiednią temperaturę w zależności od pogody i były odpowiednio klimatyzowane lub ogrzewane. Podstawowym udogodnieniem powinien być stały kontakt hotelu z lekarzem weterynarii lub kliniką weterynaryjną, aby w razie potrzeby móc natychmiast pomóc zwierzęciu. Należy także zwrócić uwagę na to, czy hotel ma dostęp do terenu zielonego w pobliżu lub własnego ogrodu, aby móc organizować spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Można również zorientować się, jak dużo zwierząt przyjmuje dany hotel – ich zbyt duża ilość może spowodować, że jakość opieki będzie na niższym poziomie oraz wykluczy indywidualne podejście do każdego z gości.
Jeśli Twój kot jest wyjątkowo energiczny, warto sprawdzić jakie zabawy i atrakcje są organizowane w hotelu, sprawdzić wyposażenie pokojów do zabaw oraz upewnić się, że hotel ma w swojej ofercie usługę profesjonalistów. Behawiorysta lub zwierzęcy trener oprócz opieki nad zwierzęciem, podejmą się również specjalistycznej pracy z kotem pod względem jego zachowania i emocji (behawiorysta) i rodzaju aktywności fizycznej, dostosowanej do wieku, rasy, możliwości oraz predyspozycji zwierzęcia, gwarantujących prawidłowy rozwój psychoruchowy. Dodatkowe udogodnienia, związane z czynnościami pielęgnacyjnymi pozwolą Ci na zaoszczędzenie czasu u groomera – oprócz profesjonalnej opieki, specjaliści zajmą się Twoim pupilem, a także rozpieszczając go w kocim spa.

Ile kosztuje pobyt kota w hotelu w Łodzi?

Koszt pobytu kota w hotelu w Łodzi zaczyna się od około 40 zł na dobę. Ostateczna cena pobytu kota zależy od kilku czynników:

  • długości pobytu;
  • sezonu, podczas którego właściciel dokonuje rezerwacji;
  • wielkości zwierzęcia;
  • rasy i usposobienia kota;
  • dodatkowych usług – behawiorysty, zwierzęcego trenera, lekarza weterynarii;
  • wyżywienia (czy właściciel dostarczy karmę na cały okres pobytu czy woli wykupić wyżywienie w hotelu);
  • zapewnienie żwirku do kuwety – jeśli właściciel nie dostarczy go osobiście, może dokonać zakupu na terenie hotelu;
  • ponadprogramowych udogodnień (na przykład indywidualna organizacja czasu, zabiegi pielęgnacyjne, w tym kąpanie, obcinanie pazurków, czesanie).

Jakie są warunki przyjęcia kota do hotelu w Łodzi?

Głównym warunkiem przyjęcia kota do hotelu jest posiadanie książeczki zdrowia zwierzęcia z aktualnymi szczepieniami (na wściekliznę i choroby zakaźne, w tym wirusowe) oraz odrobaczeniem. Dodatkowo poszczególne hotele mogą zastrzegać sobie prawo do indywidualnych warunków, dotyczących rezerwacji miejsca w hotelu, takich jak przyjmowanie zwierząt wyłącznie w dobrym stanie zdrowotnym i tolerujących inne zwierzęta. Warto także upewnić się, czy wybrane miejsce przyjmuje koty danej rasy. Innymi wymaganiami są: zabezpieczenie przed pchłami i kleszczami, udokumentowane w książeczce zdrowia, zapewnienie pożywienia, do którego kot jest przyzwyczajony oraz dostarczenie domowej wyprawki – legowiska, kocyka oraz ulubionej zabawki. W dniu przybycia należy mieć także ze sobą smycz i obrożę (najlepiej z adresatką). Konieczne będzie również zapoznanie się z regulaminem hotelu, wypełnienie szczegółowej ankiety, dotyczącej kota (na przykład jakie ma alergie, choroby, cechy charakterystyczne, ulubione zabawy oraz miejsca do spania i odpoczynku), a także podpisanie umowy z hotelem.

Jakie są inne rodzaje noclegów dla kota w Łodzi?

Jeśli pobyt w hotelu dla kotów Cię nie przekonuje, możesz wybrać inny rodzaj noclegu dla swojego pupila – całodobową opiekę w miejscu zamieszkania catsittera. Na stronie petsy.pl znajdziesz szereg kryteriów, których wybór pozwoli Ci na podjęcie decyzji co do idealnego kandydata na opiekuna oraz jak najlepszych warunków dla Twojego pupila.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big