petsy_logo
Znajdź petsittera

Catsitter

Szukasz catsittera dla kota ? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek catsitterów.

Catsitter
Dostępne miasta
Catsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Catsitter

Bycie właścicielem kota nie musi zmuszać Cię do rezygnacji ze spontanicznych planów i wyjazdów, nie muszą Cię także stresować nagłe sytuacje, których nie można było przewidzieć. Dzięki możliwości zamówienia usługi u profesjonalnego catsittera, nie będą towarzyszyć Ci wyrzuty sumienia podczas Twojej długiej nieobecności, czy problemów z wykonaniem kocich obowiązków, ponieważ profesjonalny opiekun chętnie je od Ciebie przejmie.

Kim jest catsitter?

Catsitter to osoba świadcząca profesjonalne usługi z zakresu opieki nad kotami w celach zarobkowych. Posiada niezbędną wiedzę, kwalifikacje i podejście, aby w odpowiedni sposób zatroszczyć się o powierzone mu zwierzę podczas nieobecności właściciela.

Czym dokładnie zajmuje się catsitter?

Catsitter oferuje wielokierunkową pomoc przy opiece nad kotem. Jedną ze świadczonych usług są wizyty domowe odbywane w ciągu dnia, podczas których opiekun dba o podstawowe potrzeby zwierzęcia – podaje mu jedzenie, wodę oraz organizuje zabawy fizyczne i umysłowe. Wielu opiekunów zapewnia także nocleg powierzonym im kotom w miejscu swojego zamieszkania. Na stronie petsy.pl możesz wybrać interesujące Cię kryteria, które pomogą Ci znaleźć odpowiednie miejsce dla Twojego zwierzęcia, uwzględniając wszelkie udogodnienia i warunki mieszkaniowe (na przykład dom z ogrodem, brak szkodliwych roślin, winda w budynku i inne) oraz obecność innych zwierząt i lokatorów. Dzięki tej opcji możesz bardzo szybko wyselekcjonować odpowiednich kandydatów na opiekuna dla Twojego pupila oraz jak najlepsze środowisko noclegowe. Szczegółowy zakres usług możesz także indywidualnie uzgodnić z wybranym catsitterem. Wiele osób chętnie pomoże Ci także przy dodatkowych obowiązkach, takich jak podlewanie kwiatów, odbiór poczty, czyszczenie kuwety, sprzątanie mieszkania z kocich zabawek, czynności pielęgnacyjne kota (kąpiel, czesanie, obcinanie pazurków) czy wizyta u weterynarza.

Co określa dobrego catsittera?

Obszerna baza catsitterów sprawia, że każdy właściciel bez wątpienia znajdzie idealną osobę na to miejsce. Jakie jednak czynniki należy wziąć pod uwagę, decydując się na wybór opiekuna dla Twojego pupila? Możesz uwzględnić takie kryteria jak:

 • Ukończone szkolenia i kursy
 • Warto, aby opiekun mógł pochwalić się certyfikatami i zaświadczeniami z ukończonych szkoleń czy kursów z zakresu opieki nad zwierzętami. Dzięki temu możesz być pewien/pewna, że taka osoba umie obchodzić się z każdym kotem, bez względu na jego rasę, usposobienie czy stan zdrowia. Nie zdziwią jej także żadne dziwne zachowania zwierzęcia, ponieważ posiada umiejętność ich interpretacji, co pozwala na szybkie reagowanie i zapewnienie maksymalnego komfortu czworonogowi.
  Nawet pod opieką profesjonalnego catsittera nie możemy być pewni, czy nagle nie wydarzy się jakiś niespodziewany wypadek, na przykład agresywne zachowanie innego zwierzęcia podczas spaceru czy nagły problem zdrowotny. Catsitter umiejący udzielić pierwszej pomocy z pewnością szybko odpowiednio zareaguje w takiej sytuacji, minimalizując ryzyko uszczerbku na zdrowiu Twojego pupila.
 • Zestaw niezbędnych cech osobowości
 • Dobry i zaufany catsitter powinien być cierpliwy i opanowany, ale także pewny siebie stanowczy – w ten sposób nie będziesz musiał/musiała się martwić, że nie będzie w stanie okiełznać Twojego kota, a w przypadku niespodziewanej sytuacji zachowa zimną krew i szybko przywoła go do porządku. Taka postawa pozwala także na poczucie bezpieczeństwa podczas dalszych spacerów, ponieważ catsitter będzie mógł także natychmiastowo zareagować na nieodpowiednie zachowania innych zwierząt lub ludzi.
 • Odpowiednie metody pracy ze zwierzętami
 • Warto sprawdzić również, jakie metody pracy ze zwierzęciem wykorzystuje dany kandydat. Odpowiednie podejście do kota pozwala na szybkie zdobycie jego zaufania i sympatii oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Opiekun nie powinien stosować systemu kar ani podnosić głosu na zwierzę, ponieważ to tylko spotęguje jego stres.
 • Rodzaj świadczonej usługi
 • Każdy catsitter wykazuje swój indywidualny zakres usług, które świadczy na rzecz kotów i ich właścicieli. W zależności od potrzeb odpowiednio zweryfikuj jego profil, aby upewnić się, że spełni wszystkie Twoje oczekiwania pod względem obowiązków do wypełnienia.

Koszt catsittera

Koszt usługi catsittera zależy od kilku czynników:

 • lokalizacji,
 • czasu trwania wizyty,
 • osobistego odbioru zwierzęcia przez catsittera lub dowiezienia go pod wyznaczony adres,
 • zakresu świadczonych usług (czy jest to na przykład tylko wizyta domowa, nocleg i czy obejmują one dodatkowe czynności na rzecz właściciela),
 • czy zwierzę jest bardzo wymagające i potrzebuje specjalistycznego podejścia,
 • podjęcia się profesjonalnej pracy ze zwierzęciem, na przykład przez behawiorystę czy trenera, dostosowującego aktywność fizyczną do możliwości i predyspozycji kota.
Dokładny koszt jest zwykle indywidualnie ustalany z wybranym catsitterem, jednak ogólny zakres cenowy wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big