petsy_logo
Znajdź petsittera

Hotel dla psów w Poznaniu

Szukasz hotelu dla psa w Poznaniu? Na Petsy znajdziesz domową alternatywę w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Hotel dla psów w Poznaniu
Dostępne miasta
Hotel dla psów w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla kotów

Hotele dla psów — Poznań

Hotel dla psów to doskonałe rozwiązanie, gdy jako właściciel czworonoga wyjeżdżasz na wakacje lub w podróż służbową. Podczas pobytu w takim miejscu pupil ma zapewnioną profesjonalną opiekę, wyżywienie oraz spacery. Czym dokładnie jest hotel dla psów? W jaki sposób wybrać odpowiedni hotel dla psa w Poznaniu? Jakie są warunki przyjęcia psa do pensjonatu i czy są inne rodzaje noclegów dla psów w Poznaniu? Wyjaśniamy.

Czym jest hotel dla psów?

Hotele dla psów są specjalnymi ośrodkami, które oferują płatną opiekę nad zwierzętami na czas ustalony z ich właścicielem. Zasada działania psich hoteli jest bardzo podobna do tych tradycyjnych obiektów dla ludzi, tutaj również opłata za pobyt uzależniona jest między innymi od ilości dni, które piesek spędzi w hotelu.
Zazwyczaj miejsca te oferują całodobową opiekę nad zwierzęciem. Zapewniają również wyżywienie, zabawę z psem, regularne sprzątanie boksów i odpowiednią dawkę codziennych spacerów. Pieczę nad naszym pupilem sprawują zwykle wykwalifikowane osoby, przygotowane w odpowiedni sposób do opieki nad zwierzęciem w miejscach takich jak hotele dla psów. Poznań jako jedno z większych miast w Polsce oferuje spory wybór pensjonatów dla naszych czworonożnych przyjaciół.. Warto sprawdzić oferty i zapytać o rodzaj świadczonych usług przed wyborem psiego hotelu dla swojego pupila.

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel dla psa w Poznaniu?

Rozłąka z naszym przyjacielem to często bardzo trudny czas nie tylko dla właściciela, ale przede wszystkim dla podopiecznego. Z tego względu wybór odpowiedniego hotelu dla psów jest bardzo ważną kwestią. Czym powinien kierować się każdy właściciel zwierzęcia podczas wyboru takiego miejsca? Głównym zadaniem, które spełniać powinien każdy hotel dla psów, jest zapewnienie zwierzęciu zbliżonych warunków do tych, które miało ono w domu. Oto przykłady czynności o, które warto zadbać przed umieszczeniem zwierzęcia w hotelu dla psów:

  • dobrać odpowiednią lokalizację (najlepiej jak najbliżej domu);
  • pojechać na miejsce i sprawdzić, jak hotel wygląda na żywo (czystość boksów i obejścia, zaangażowanie pracowników);
  • zapytać, czy pies będzie miał dostęp do otwartej przestrzeni (np. ogrodu czy podwórza);
  • zapytać o pory i częstotliwość karmienia zwierząt w hotelu;
  • sprawdzić, czy ośrodek współpracuje np. z weterynarzem, psim behawiorystą i zoopsychologiem.
Sama rozmowa z pracownikami jest także bardzo istotną kwestią przed podpisaniem umowy z psim hotelem w Poznaniu. Opiekunowie powinni być zainteresowani zwyczajami naszego pupila oraz dopytać o takie kwestie jak: Czy będzie to jego pierwszy taki pobyt poza domem? Jak znosi rozłąkę z właścicielem? Czy jest na coś uczulony? Itd. Zebranie przez hotel obszernego wywiadu pozwala bowiem na zapewnienie pieskowi jak najlepszej opieki. Na koniec zawsze warto także sprawdzić opinie na temat danego hotelu dla psów w internecie, lub też skorzystać z poleceń rodziny i znajomych.

Ile kosztuje pobyt psa w hotelu?

Cena hotelu dla psa uzależniona jest od kilku czynników. Wpływ na to może mieć lokalizacja obiektu, rodzaje oferowanej opieki nad zwierzęciem, wielkość pupila, długość pobytu, standard obiektu, ilość spacerów w ciągu dnia oraz to czy karmę dostarcza właściciel czworonoga, czy ma ona być zapewniona przez hotel dla psa. Poznań jest miastem, gdzie znaleźć można wiele ciekawych obiektów tego typu, w zróżnicowanych cenach, które wahają się w granicach między 50 a 100 zł za dobę.

Jakie są warunki przyjęcia psa do hotelu?

Warunki przyjęcia psa do hotelu mogą się nieznacznie różnić w zależności od placówki i regulaminu. Podstawową rzeczą jest jednak zawsze okazanie książeczki zdrowia naszego pupila wraz z kompletem aktualnych szczepień. Ponadto piesek powinien być również odrobaczony i odpchlony, a w okresie wiosny i lata zabezpieczony preparatem na kleszcze. Hotele dla psów zazwyczaj nie przyjmują agresywnych zwierząt, które impulsywnie reagują na inne.

Jakie są inne rodzaje noclegów dla psów w Poznaniu?

Czeka Cię wyjazd wakacyjny bądź służbowa delegacja? Opcję noclegu dla czworonoga zapewnić mogą nie tylko hotele dla psów. Poznań oferuje także inne możliwości noclegów dla naszych pupili. Poza standardowymi pensjonatami istnieją także tzw. hotele domowe, gdzie opieka sprawowana jest bezpośrednio w czterech kątach właściciela lub w specjalnie przygotowanym do tego celu lokum. Koncepcja domowych hoteli dla psów, w Poznaniu jest bardzo popularna, gdyż zwierzęta mają tam większą swobodę, a opiekunowie lepszą kontrolę nad podopiecznymi. Dodatkowo obiekty te bardzo często współpracują z weterynarzami, psimi behawiorystami czy groomerami.
Coraz bardziej popularne stają się również usługi tzw. petsitter, czyli opiekuna, bądź opiekunki dla naszego przyjaciela. Poza sprawowaniem opieki, zabawy i spacerów z psem, taka osoba zapewnić może również nocleg dla czworonoga, co jest bardzo wygodną opcją. Opiekunowie to z reguły wielcy miłośnicy zwierząt, mający do nich odpowiednie podejście. Pobyt u petsittera z reguły jest dla czworonoga o wiele mniej stresujący niż w hotelu, wśród wielu obcych psów. Nasz przyjaciel przebywa w komfortowych domowych warunkach i jest tam traktowany jak członek rodziny.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big