Spacer z psem w Katowicach

Szukasz pomysłu na spacer z psem w Katowicach? Zobacz nasze propozycje albo wynajmij petsittera, który wyprowadzi psa wtedy kiedy Ty nie możesz!

Spacer z psem w Katowicach
Dostępne miasta
Spacer z psem w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Spacer z psem Katowice

Wychodzenie na spacer z ukochanym czworonogiem to sama przyjemność. Czas spędzony z przyjacielem na świeżym powietrzu i widok zadowolonego psiaka potrafią poprawić humor po ciężkim dniu pracy czy nawet wyciągnąć człowieka z jesiennej chandry. Aby urozmaicić codzienne przechadzki, warto zaplanować wizytę w ciekawych miejscach, położonych w rodzinnej miejscowości. Spacer z psem w Katowicach każdego dnia może obierać inne kierunki, ponieważ miasto to oferuje ogrom atrakcyjnych lokalizacji, wprost idealnych na czas dzielony z pupilem.

Najpiękniejsze parki na spacer z psem w Katowicach

Mieszkając w Katowicach, właściciele czworonogów absolutnie nie mogą narzekać na nudę, czy brak miejsc, w których mogą aktywnie spędzić czas ze swoimi pupilami. Doskonałym przykładem, jest Park Śląski, określany nierzadko mianem zielonych płuc Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Powierzchnia parku wynosi aż 535 ha, a podczas przechadzek można natknąć się na wiele innych właścicieli spacerujących z pupilami. Sporo osób właśnie w tym miejscu decyduje się na szkolenie swojego psiaka, np. ucząc go chodzenia na luźnej smyczy. Poza wieloma alejkami, bogatą roślinnością oraz trasami spacerowymi coś ciekawego dla siebie znajdą również najmniejszy członkowie rodziny. Spacer z psem w Katowicach można połączyć z rodzinnym wyjściem, bowiem na terenie Parku Śląskiego znajdują się m.in. Planetarium, Kolejka Linowa Elka, Stadion Śląski, czy Ogród Japoński.
Poza Parkiem Śląskim na mapie miasta znaleźć można wiele innych atrakcyjnie wypadających miejsc, nadających się na spacer z psem w Katowicach. Uwadze miłośników zwierząt nie powinny umknąć:

 • Katowicki Park Leśny — okazały zielony obszar, który ma naprawdę dużo do zaoferowania. Udając się tu na spacer z psem, warto ominąć popularną rolkostradę i wgłębić się w leśne rejony;
 • Dolina Trzech Stawów — urokliwe miejsce zlokalizowane niedaleko centrum, które oferuje wiele przestrzeni na spacer z psem w Katowicach. Można połączyć ją z przechadzką po Katowickim Parku Leśnym.
 • Park Kościuszki — idealne miejsce na relaks i odpoczynek od zgiełku miasta. Doskonały pomysł na spacer z psem o każdej porze roku;
 • Park Zadole — jeden z większych rekreacyjno-przyrodniczych parków Katowic;

Wybiegi dla psów — idealny przystanek podczas spaceru z psem w Katowicach

Katowice to miasto uznawane za serce Śląska. Nie brakuje tu miejsc na przyjemny spacer z psem, co z pewnością spowodowane jest dużą ilością rodzin posiadających czworonogi. Propozycją, która spodoba się energicznym i aktywnym zwierzakom, są wybiegi dla psów. To świetny sposób na umożliwienie futrzastemu podopiecznemu spotkania z psimi kolegami oraz daniu możliwości na spożytkowanie gromadzącej się w nim energii. Poniżej lista najlepszych wybiegów, polecanych na spacer z psem w Katowicach.

 • Wybieg dla psów osiedle Witosa
 • Wybieg dla psów Szopienice
 • Wybieg dla psów Plac Miast Partnerskich
 • Wybieg dla psów Park Bogucki
 • Wybieg dla psów Nikiszowiec
 • Wybieg dla psów Józefowiec
 • Wybieg dla psów Orkana Brynów

Spacer z psem Katowice — lista ciekawych miejsc, które warto odwiedzić z psiakiem

Zgiełk i ogrom bodźców, które działają na pupila podczas nieuniknionych spacerów w centrum miasta, wymagają odnalezienia miejsca, w którym zarówno zwierzak, jak i jego właściciel odetchną z ulgą. Do takich bez dwóch zdań zalicza się zbiornik wodny na katowickim Podlesiu. Łąki, las oraz oszałamiające widoki to tylko przedsmak tego, czego można doświadczyć, wybierając się na przechadzkę ze swoim ulubieńcem. Chłodna woda będzie dodatkową atrakcją dla czworonoga podczas letnich dni, a ogrom roślinności i bujne drzewa przyniosą nieco cienia, osłaniając od słońca. Zimą z kolei spacer z psem w Katowicach nad zbiornikiem wodnym na Podlesiu dostarczy widok niczym z magicznej krainy.
Chcąc napawać się widokiem miasta, jednocześnie decydując się na nieco aktywniejszy spacer, polecamy zastanowić się nad wybraniem na Hałdę Murckowską, położoną w Rezerwacie Przyrody Las Murckowski. Znajdujący się tam punkt widokowy pozwala na podziwianie panoramy Katowic. Jest to jednak destynacja, którą warto obrać, posiadając psiaka pełnego energii, który dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia powinien wychodzić na dłuższe i intensywniejsze przechadzki.

O czym pamiętać podczas spacerów z psem w Katowicach?

Udając się na spacer z psem w Katowicach, jak i każdym innym mieście, warto poświęcić mu całą swoją uwagę, bowiem przechadzka z właścicielem jest dla czworonoga ważnym elementem każdego dnia. Priorytetową kwestią jest bezpieczeństwo pupila, dlatego w mieście poleca się, by chodził on na smyczy, przypiętej do szelek bądź obroży. W ciągu dnia futrzaści członkowie rodziny powinni wychodzić przynajmniej na 3 spacery, z czego jeden powinien być wyraźnie dłuższy.
Niestety, w życiu nie da się wszystkiego zaplanować, a posiadanie psa wiąże się z przestrzeganiem pewnej rutyny, w tym harmonogramu spacerów. Jedna zmiana, taka jak np. niespodziewany wyjazd potrafi skutecznie zaburzyć ład, wprowadzając w życie niemały harmider. Natłok obowiązków, nadgodziny w pracy czy nagła choroba — to scenariusz, który dotyka każdego z nas. W słabsze dni ciężko wygospodarować czas na długą przechadzkę, która usatysfakcjonuje pupila. Na szczęście, na wszystkie wspomniane troski, istnieje jeden sprawdzony i całkowicie bezpieczny sposób — warto skorzystać wówczas z usług petsittera, który wyprowadzi pupila i zagospodaruje mu czas, zabierając do ciekawych miejsc, takich jak zielone parki, lasy czy wybiegi dla psów. Oprócz wychodzenia na spacery w ofercie doświadczonych opiekunów dla psów znaleźć można także towarzyszenie czworonogom podczas nieobecności właściciela, czy nocowanie zwierzaków w domu — Twoim, bądź dogwalkera. Jeśli obawiasz się pozostawić swojego ukochanego czworonoga w hotelu dla psów, w którym znajduje się wiele innych zwierząt, skorzystanie ze świadczeń petsitterów może okazać się najlepszym z możliwych rozwiązań.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big