Spacer z psem we Wrocławiu

Szukasz pomysłu na spacer z psem we Wrocławiu? Zobacz nasze propozycje albo wynajmij petsittera, który wyprowadzi psa wtedy kiedy Ty nie możesz!

Spacer z psem we Wrocławiu
Dostępne miasta
Spacer z psem w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Spacer z psem we Wrocławiu

Szacowana liczba psów we Wrocławiu wynosi od 50 do 100 tysięcy. Z tego powodu powstają liczne pomysły na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, w celu dostosowania jej do potrzeb czworonogów oraz ich właścicieli. W stolicy Dolnego Śląska znajduje się wiele specjalnie przygotowanych wybiegów dla psów. Poniżej znajduje się zestawienie kilku miejsc, które warto odwiedzić, wybierając się na spacer z psem we Wrocławiu.

Wrocławskie parki idealne na spacer z psem

Wrocław należy do grupy największych miast w Polsce, a przez sympatyków uważany jest także za jedno z najładniejszych w całym kraju. Powierzchnia miasta jest największa w całym województwie i zamieszkuje ją ponad 600 tysięcy osób. Z tego względu, Wrocław dysponuje licznymi parkami i skwerami z dostępem do zieleni. Z powodzeniem można z nich skorzystać, udając się na spacer z psem we Wrocławiu.

1. Park Grabiszyński z psim placem zabaw

Park Grabiszyński to malowniczy obszar miejski, w którym znajduje ogrodzony plac zabaw dla psów o powierzchni 1000 m². Można tam znaleźć wiele atrakcji przygotowanych specjalnie dla czworonogów. Należą do nich m.in. tunele, przeszkody z opon, palisady, czy drewniane przeszkody do przeskakiwania lub przeczołgania się.

2. Park Szczytnicki

Park Szczytnicki to największy obszar zieleni w całym mieście. Z tego względu jest on także jednym z najbardziej popularnych destynacji na spacer z psem we Wrocławiu. Jest to świetne miejsce do odwiedzenia o każdej porze roku. Jednak z uwagi na sporą liczbę spacerowiczów, zadbaną zieleń oraz obecność dzikich zwierząt, spacerując z psem, zaleca się trzymanie go na smyczy.

3. Park dla psów „Psia Łąka”

Park dla psów o nazwie „Psia Łąka” powstał w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to największa we Wrocławiu przestrzeń dedykowana wyłącznie dla czworonogów, w pełni ogrodzona i bezpieczna.

Spacer z psem w lesie - lista lasów w okolicach Wrocławia

Spacer z psem we Wrocławiu w otoczeniu lasu, jest doskonałym sposobem na odprężenie zarówno dla pupila, jak i jego właściciela. Mnogość leśnych ścieżek daje czworonogowi możliwość eksploracji, a duża i bezludna przestrzeń, pozwala się swobodnie wybiegać. We Wrocławiu i okolicach znaleźć można wiele urokliwych obszarów leśnych, które stanowią doskonałą alternatywę dla miejskich parków, czy psich wybiegów.

1. Lasek Osobowicki

Na terenie tego pasma zieleni znajduje się spora ilość ścieżek, po których można wygodnie spacerować z psem. Sam park nie dysponuje zbyt dużą ilością ławek ani udogodnień dla spacerowiczów, ale i same dystanse nie są za duże. Z powodzeniem można spędzić dwie lub trzy godziny na spacerze z psem we Wrocławiu, poruszając się po jednej z dziewięciu wytyczonych tras.

2. Las Mokrzański

Las Mokrzański to stosunkowo duży kompleks leśny, położony w granicach miasta. Można tam dojechać na wiele sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest wjazd od ulicy Ostrężynowej. Las Mokrzański oferuje mnogość dróżek, po których w ciszy i spokoju można wybrać się na spacer z psem we Wrocławiu. Na całym obszarze znajduje się także sporo jest miejsc z dostępem do wody.

Wybiegi dla psów we Wrocławiu

W dużych miastach odczuwalny jest brak terenów zielonych. Jest to uciążliwe zwłaszcza dla właścicieli psów. Bowiem trudno znaleźć przestrzeń, gdzie czworonogi mogą swobodnie biegać, z dala od samochodów, rowerów czy ruchu pieszych.
Jednak obecnie w wielu wrocławskich parkach powstają coraz to nowe wybiegi, na których psy mogą beztrosko ganiać bez smyczy oraz socjalizować się z innymi czworonogami. Na terenie takich wybiegów stawiane są dla nich specjalne przeszkody i atrakcje.

1. Wybieg dla psów w Parku Tołpy

W Parku Tołpy, w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, powstał duży wybieg dla psów o powierzchni 1500 m². Na terenie ogrodzonym podwójnymi bramkami, znajduje się tor przeszkód oraz przestrzeń, gdzie psy mogą do woli bawić się i biegać bez smyczy.

2. Wybieg dla psów na górce Słowiańskiej

Kolejny wybieg dla psów usytuowany jest na górce Słowiańskiej i dysponuje ponad 1800 m² powierzchni. W tym miejscu psy mogą świetnie się bawić, dzięki licznym atrakcjom, jak np. wykonanym z drewna równoważniom, czy płotkom do przeskakiwania i slalomu. Wszystkie znajdujące się na wybiegu elementy są wytrzymałe i dostosowane dla psów różnych ras i wielkości.

Inne propozycje na spacer z psem we Wrocławiu

W okresie wiosenno-letnim, idealnym miejscem na spacer z psem we Wrocławiu jest Grobla Pilczycko. Na całej jej długości znaleźć można małe plaże o piaszczystym brzegu. Jest to doskonały teren do spędzenia czasu w letnie popołudnia, dający możliwość oswojenia psa z wodą. Grobla Pilczycko jest świetnym rozwiązaniem na piknik w upalne dni, długi lub spacer z psem we Wrocławiu.
Natomiast na chłodne jesienno- zimowe spacery, sprawdzi się krótka, aczkolwiek urokliwa trasa wokół Wielkiej Wyspy. Można obejść ją dookoła, lub skrócić trasę dzięki kilku mostom, które znajdują się na szlaku.

O czym należy pamiętać podczas spaceru z psem?

Spacer z psem we Wrocławiu to najważniejsza forma aktywności fizycznej dla każdego czworonoga. Jest on także sposobem na zachowanie balansu psychicznego zwierzęcia i budowanie głębokiej relacji z opiekunem. Podczas spaceru z psem należy pamiętać o skupieniu się na swoim pupilu i poświęceniu mu maksymalnej ilości uwagi. Warto urozmaicić także spacer z psem o dodatkowe aktywności, jak np. naukę aportowania.
Każdy spacer z psem powinien odznaczać się regularnością. Ważne, aby wyprowadzać czworonoga przynajmniej 2 lub 3 razy dziennie, z czego jedno wyjście powinno być dłuższe.

Podczas spaceru z psem we Wrocławiu lub w każdym innym mieście, należy zadbać o niezbędne środki bezpieczeństwa. Jeśli przechadzka z pupilem odbywa się w otoczeniu innych ludzi i zwierząt, konieczne jest zabranie ze sobą smyczy, a jeśli trzeba – również kagańca.

Petsy - domowy hotel dla psów i kotów

ul. Inżynierska 49

53-228 Wrocław

woj. dolnośląskie

Domowy hotel dla psów i kotów - Petsy
petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big