petsy_logo
Znajdź petsittera

Petsitter w Poznaniu

Szukasz petsittera dla psa w Poznaniu? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek petsitterów.

Petsitter w Poznaniu
Dostępne miasta
Petsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Petsitter — Poznań

Traktujesz swojego psa jak członka rodziny? Trudno Ci się z nim rozstać nawet na kilka dni? Petsitter może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Jest to profesjonalny opiekun dla psa, który kompleksowo zajmie się zwierzakiem podczas Twojej nieobecności, lub wtedy, gdy będziesz miał na głowie inne obowiązki. Kim dokładnie jest petsitter? Czym się zajmuje i ile kosztuje skorzystanie z jego usług? Wyjaśniamy poniżej.

Petsitter — kto to jest?

Petsitter to odpowiednik dziecięcej niani. Innymi słowy, jest on opiekunem dla psa, który sprawuje opiekę nad zwierzęciem w Waszym domu, podczas Twojej nieobecności, lub w czasie, gdy jesteś zajęty innymi obowiązkami. Opieka nad psem nie jest jedynym obowiązkiem, który wykonywać może petsitter. Poznań jako jedno z największych miast w Polsce oferuje sporą bazę opiekunów dla psów, dysponujących obszernym zakresem usług.
Zakres świadczeń petsittera jest bardzo szeroki. Co prawda może ograniczać się jedynie do spacerów, karmienia i podawania wody, jednak psi opiekun może także zatroszczyć się o kąpiel i wykonywanie innych zabiegów pielęgnacyjnych dla Twojego podopiecznego. Ponadto zapewni mu codzienną dawkę zabaw i ruchu na świeżym powietrzu, a nawet zaprowadzi do weterynarza, a co najważniejsze, dotrzyma psiakowi towarzystwa podczas nieobecności właściciela.

Z pewnością nieraz zmuszony byłeś do korzystania z pomocy rodziny lub przyjaciół przy opiece nad Twoim psem. Z rezultatem takiej opieki bywało różnie, prawda? Może kiedyś ktoś zapomniał podać psu leków, inny dał do jedzenia coś, na co pupil jest uczulony, a spacery były stanowczo zbyt krótkie? Przy petsitterze takie niedogodności z pewnością nie będą miały miejsca. Decydując się na petsittera, oddajesz swojego czworonoga pod opiekę profesjonalisty i miłośnika zwierząt.

Najlepszy petsitter — jakie cechy powinien posiadać?

Oddanie ukochanego psa pod czyjąś opiekę nierzadko wiąże się ze strachem, niepewnością i stresem, zarówno dla właściciela, jak i samego czworonoga. Z tego względu tak istotny jest staranny wybór opiekuna dla psa. Jakie cechy powinien posiadać odpowiedni kandydat na rolę opiekuna? O co warto zadbać przed podpisaniem umowy?
Profesjonalny petsitter z pewnością poświęci czas i umówi się z Tobą na wstępne spotkanie, podczas którego będzie miał możliwość poznania pieska i zebrania dokładnego wywiadu. Podczas rozmowy powinien zapytać o Twoje wymagania względem jego usług, a także o stan zdrowia psa, jego przyzwyczajenia, pory i sposób karmienia, ulubione zabawy, temperament, a także o to, jak zachowuje się w stosunku do innych zwierząt tudzież obcych ludzi. Istotną kwestią jest ponadto poinformowanie opiekuna o ewentualnych alergiach pokarmowych i przyjmowanych przez psa lekach. Ostatnią kwestią są formalności, czyli dokładne przeczytanie i podpisanie umowy z petsitterem. To niezwykle istotna sprawa, gdyż opiekunowi powierzać będziesz nie tylko zdrowie i bezpieczeństwo swojego psiaka, ale często także klucze od własnego mieszkania.

Dobry petsitter powinien pozostawić Ci też swoje wszelkie dane kontaktowe, byś mógł być z nim w nieprzerwanym kontakcie. Ponadto powinien informować Cię o każdym istotnym fakcie dotyczącym psa i potrafić właściwie reagować w nagłych sytuacjach (np. gdy inny pies zaatakuje pupila lub gdy konieczna wydawać się będzie pomoc weterynarza).

Petsitter — ile kosztuje taka usługa?

Jeśli powierzenie psa profesjonalnemu opiekunowi, brzmi dla Ciebie zachęcająco, to z pewnością zastanawiasz się, ile kosztuje usługa petsittera. Poznań, w którym znaleźć można wielu profesjonalnych opiekunów dla czworonogów, oferuje ceny rozpoczynające się od 20 zł za spacer z pupilem i od 30 zł za wizytę domową. W ramach opieki skorzystać można również z opcji noclegu dla psa, cena takiej usługi petsitter w Poznaniu to koszt, mieszczący się w granicach 70-120 zł.
Warto pamiętać, że finalna kwota za usługi petsittera zależna jest od wielu czynników, takich jak np. rozmiar, rasa psa i rodzaj usług, jakie mają zostać wokół niego wykonane. Z pewnością inna stawka będzie za same spacery a zupełnie inna za całodobową opiekę, podawanie leków, zabawy, kąpanie i wizyty u weterynarza. Wszystko można skrupulatnie ustalić podczas rozmowy i podpisaniu umowy z wybranym opiekunem dla Twojego psa.

Czym zajmuje się petsitter?

Profesjonalny opiekun dla psa świadczy usługi opieki nad zwierzęciem w Twoim mieszkaniu. Zakres tego rodzaju świadczeń jest bardzo szeroki i może obejmować czynności, jak np. spacery, karmienie i dbanie o odpowiednie nawadnianie pieska podczas Twojej nieobecności. Ponadto petsitter może zadbać również o podawanie lekarstw, mycie misek, wyprowadzanie go za nagłą potrzebą i sprzątanie odchodów po psiaku.
Wizyty petsittera mogą obejmować także zabiegi higieniczne, w tym m.in. kąpanie czy nawet czyszczenie uszu i zębów psa. Petsitter może też zastępować właściciela na wizytach u groomera czy weterynarza. Opiekun dla psa może również zapewnić pupilowi możliwość noclegu, co zazwyczaj jest wygodniejszą i bezpieczniejszą opcją, od psiego hotelu czy pensjonatu. Podstawową rolą opiekuna psa jest zatroszczenie się o jego bezpieczeństwo i dotrzymanie towarzystwa na czas nieobecności właściciela. Czworonożni przyjaciele ciężko znoszą rozłąkę ze swoimi właścicielami, dlatego nieocenionymi czynnościami bywają głaskanie, tulenie czy drapanie futrzaka za uchem.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big