Petsitter w Olsztynie

Szukasz petsittera dla psa w Olsztynie? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek petsitterów.

Petsitter w Olsztynie
Dostępne miasta
Petsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Petsitter w Olsztynie - kim jest petsitter?

Petsitter to bardzo odpowiedzialny zawód. Osoba, która chciałaby zostać profesjonalnym opiekunem, powinna cechować się nie tylko ogromną pasją do zwierząt, sumiennością, empatią, otwartością, komunikatywnością, ale przede wszystkim mieć merytoryczną wiedzę o sposobach radzenia sobie z psem w różnych sytuacjach. Znajomość zasad żywienia zwierzaka również będzie nieoceniona podczas wykonywania pracy petsittera.

Nierzadko zdarza się, że opiekun zwierząt posiada merytoryczną wiedzę z zakresu behawiorystyki psów, dzięki czemu będzie mógł wychwycić nieprawidłowości w zachowaniu psa i odpowiednio zareagować. Przekaże też niezbędne uwagi właścicielowi, dając wskazówki, co robić w danych sytuacjach. Opiekun dla psa w Olsztynie to zatem nie tylko tymczasowa “niania” dla psa, ale również osoba o dużej wiedzy i doświadczeniu.

Petsitter w Olsztynie - co robi petsitter?

Do głównych obowiązków petsittera należy całościowa opieka nad powierzonym mu psem, kiedy właściciel jest w domu nieobecny. Opiekun psa zajmuje się wyprowadzaniem na spacer, karmieniem, zabawą, może również podawać leki, jeśli pies, którym się opiekuje ma alergie lub jest chory. Petsitter dba, aby pies aktywnie spędzał czas, dzięki czemu nie odczuje tak bardzo nieobecności właściciela. Dzięki czemu zwierzak nie czuje się też osamotniony. Doświadczony opiekun psa będzie umiał również odczytać sygnały, które wysyła mu pies. Rozpozna też temperament zwierzaka, czy jest on psem kochającym się wybiegać, czy bardziej towarzyskim kanapowcem.

Petsitter może też być dla psa szkoleniowcem. Podczas wspólnych zabaw w domu lub na spacerze opiekun może uczyć go nowych sztuczek. Będzie to ważne, w przypadku psów, które mają problem z posłuszeństwem. Doświadczony petsitter przekaże właścicielowi cenne dla niego wskazówki dotyczące wychowania psa. Będzie to równowaga między zabawą, a edukacją zwierzaka. W przypadku nagłych sytuacji petsitter będzie umiał też zareagować, ponieważ będzie w stanie udzielić psu pierwszej pomocy.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big