petsy_logo
Znajdź petsittera

Catsitter w Poznaniu

Szukasz catsittera dla kota w Poznaniu? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek catsitterów.

Catsitter w Poznaniu
Dostępne miasta
Catsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Catsitter Poznań

Właściciele zwierząt w Poznaniu coraz częściej decydują się na usługę doświadczonego opiekuna, który zająłby się czworonogami podczas ich nieobecności w ciągu dnia lub podczas dłuższych wyjazdów. Taka możliwość daje im dużo swobody, ponieważ po pracy nie muszą biec bezpośrednio do domu, by zaopiekować się swoim pupilem, ale poświęcić czas na swoje przyjemności ze świadomością, że ich ulubieniec jest w dobrych rękach. Opiekunowie dla zwierząt podejmują się różnego rodzaju obowiązków, dlatego zapotrzebowanie na ich usługi w dużych miastach, takich jak Poznań wciąż rośnie.

Kim jest catsitter?

Catsitter to doświadczony opiekun dla kotów, który pełni swoje usługi w celach zarobkowych. Catsitter poświęca swój czas na opiekę nad zwierzętami wtedy, gdy potrzebuje tego właściciel, dlatego jego pracę określa nienormowany czas, obejmujący także weekendy oraz święta. Opiekunem dla kotów może być każdy, kto ma odpowiednie do tego kompetencje, kocha i rozumie zwierzęta, a także jest gotowy wziąć za nie odpowiedzialność. Opiekunów często wyróżniają także dodatkowe kwalifikacje, dlatego w bazie catsitterów na petsy.pl właściciele znajdą także profesjonalnych behawiorystów, zwierzęcych trenerów oraz lekarzy weterynarii.

Jaki jest zakres obowiązków catsittera w Poznaniu?

Podstawowe obowiązki
Głównym obowiązkiem catsittera jest zaspokojenie podstawowych potrzeb fizjologicznych kota oraz zapewnienie mu dobrostanu psychicznego i fizycznego, uwzględniając także potrzebę poczucia bezpieczeństwa oraz towarzystwa. W tym celu opiekun odbywa wizyty domowe w miejscu przebywania kota, podczas których go karmi, wymienia miskę z wodą, sprząta kuwetę, a także spędza z nim czas, organizując różnego rodzaju zabawy. Wizyty domowe pozwalają na zminimalizowanie stresu zwierzęcia, związanego z obecnością nowego opiekuna – kot jest w swoim naturalnym środowisku i funkcjonuje zgodnie z ustalonym rytmem dnia. Na życzenie właściciela opiekun może zabrać czworonoga na spacer w ustalone miejsce, aby zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu oraz poznać z nowymi kocimi przyjaciółmi. Spacer po nowych terenach to także dobry sposób na poznanie przez zwierzę nieznanych wcześniej zapachów. Catsitter chętnie zabierze również kota do swojego miejsca zamieszkania i zagwarantuje mu całodobową opiekę wraz z noclegiem podczas dłuższej nieobecności właściciela przez określony przedział czasu. Właściciel może poprosić opiekuna o regularne przesyłanie zdjęć i filmików, dzięki czemu może spokojnie wykonywać swoje obowiązki lub cieszyć się odpoczynkiem na wakacjach.
Dodatkowe usługi
Opiekunowie zwierząt często podejmują się także dodatkowych usług, takich jak wizyta u weterynarza i groomera, wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych, odbiór poczty, podlanie kwiatów, posprzątanie mieszkania z sierści czy umycie misek.

Czym się kierować przy wyborze catsittera?

Na stronie petsy.pl właściciele znajdą obszerną bazę catsitterów z Poznania, obejmującą opisy, zdjęcia oraz cenę świadczonych usług poszczególnych opiekunów. Zleceniodawca na podstawie licznych filtrów może zdecydować o wyborze osoby, która spełnia wszystkie jego oczekiwania. Warto jednak dowiedzieć się więcej o potencjalnym kandydacie na catsittera, przydatne mogą okazać się informacje dotyczące:

  • doświadczenia opiekuna w pracy z kotami różnych ras oraz mających różne usposobienia i problemy (zdrowotne i behawioralne);
  • zaświadczeń i certyfikatów o ukończonych kursach i szkoleniach, potwierdzających kompetencje opiekuna;
  • umiejętności przeprowadzenia pierwszej pomocy;
  • metod pracy stosowanych podczas opieki nad zwierzęciem oraz reakcji na poszczególne zachowania kota;
  • dodatkowych kwalifikacji (czy wybrany opiekun podjąłby się bardziej specjalistycznej pracy z kotem, na przykład jako behawiorysta czy trener).
Warto także pamiętać o tym, że opiekun dla zwierząt musi budzić zaufanie we właścicielu i powierzonym mu czworonogu, dlatego bardzo ważne jest jego indywidualne podejście, a także usposobienie. Choć catsitter powinien być opanowany i cierpliwy, nie może pozwolić sobie wejść na głowę albo dopuścić do niebezpiecznej sytuacji na przykład podczas spaceru – musi wyróżniać go także stanowczość i pewność siebie. Jego usługa powinna pomóc zaoszczędzić właścicielowi czas, dlatego kolejną istotną cechą, którą powinien się charakteryzować, jest punktualność oraz świadczenie usług podczas ustalonego wcześniej przedziału czasowego. W celu lepszego poznania wybranego opiekuna warto zdecydować się na spotkanie zapoznawcze, które umożliwi zadanie wszystkich nurtujących pytań dotyczących opieki, a także pozwoli na oswojenie się kota z nowym towarzyszem.

Ile kosztuje usługa catsittera w Poznaniu?

Stawki catsitterów w Poznaniu są bardzo zróżnicowane, zależą w głównej mierze od rodzaju świadczonej usługi i mieszczą się w zakresie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Warto indywidualnie ustalić cenę z opiekunem, ponieważ może oferować on zniżki w przypadku na przykład świadczenia regularnych usług.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big