petsy_logo
Znajdź petsittera

Spacer z psem w Poznaniu

Szukasz pomysłu na spacer z psem w Poznaniu? Zobacz nasze propozycje albo wynajmij petsittera, który wyprowadzi psa wtedy kiedy Ty nie możesz!

Spacer z psem w Poznaniu
Dostępne miasta
Spacer z psem w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Spacer z psem — Poznań

Spacer to nieodłączny element codziennej opieki nad psem. Regularne wychodzenie z pupilem na dwór to nie tylko zaspokajanie jego potrzeb fizjologicznych, ale przede wszystkim dbanie o jego zdrowie, dobrą kondycję fizyczną oraz samopoczucie. O czym należy pamiętać podczas przechadzek z czworonogiem? Jakie miejsca warto odwiedzić podczas spaceru z psem w Poznaniu? Podpowiadamy.

O czym warto pamiętać podczas spaceru z psem?

Większość właścicieli czworonogów codzienne spacery z psem traktuje w sposób rutynowy. Niestety, jest to błędnym przyzwyczajeniem. Przechadzki powinny być bowiem dostosowane do potrzeb oraz możliwości psiaka. Warto również pamiętać, że młode i bardziej aktywne zwierzaki potrzebują dłuższych i intensywniejszych spacerów — nie wystarczy obejście domu bądź bloku dookoła, gdyż pupil podczas tak krótkiej aktywności na świeżym powietrzu nie będzie w stanie zaspokoić swoich wszystkich potrzeb.
Każdy pies potrzebuje przynajmniej jednego długiego spaceru w ciągu dnia. Nie masz na to czasu? W takiej sytuacji polecamy skorzystać z usług petsittera, który zapewni Twojemu małemu podopiecznemu, długi spacer, podczas gdy będziesz w pracy, lub gdy pochłoną Cię inne obowiązki.

Podczas spaceru z psem warto zadbać o odpowiedni komfort czworonoga. Często zdarza się, że właściciel denerwuje się, gdy podczas aktywności futrzak szarpie się i ciągnie. Zazwyczaj powodem takiego zachowania jest prowadzanie go na zbyt krótkiej smyczy, przez co pupil ma zmniejszoną swobodę oraz ograniczone możliwości węszenia czy poznawania okolicy. Ile konkretnie powinien trwać spacer z psem? Dla dorosłych i w pełni zdrowych psiaków nie istnieje coś takiego jak zbyt długa przechadzka. Warto jednak dopasować ją do stanu zdrowia i możliwości pupila.

Poznańskie parki, idealne na spacer z psem

Szukasz ciekawego miejsca na spacer z psem? Poznań oferuje wiele terenów, na takie eskapady. Wbrew powszechnej opinii, która mówi, że w dużych miastach nie ma odpowiednich przestrzeni dla czworonogów, znaleźć tu można sporo terenów, na których zwierzaki mogą się wyszaleć i swobodnie bawić na świeżym powietrzu. Poniżej prezentujemy listę parków w Poznaniu, idealnych na długi spacer z psem:

 • Park Szelągowski
 • Park Rataje
 • Brzegi Warty
 • Park Tysiąclecia
Ponadto miejscami dobrymi na spacer z psem w Poznaniu są również:
 • Wielkopolski Park Krajobrazowy — położony niedaleko od miasta. Na jego terenie nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wyprowadzania psów (oczywiście poza wyprowadzaniem go na smyczy i sprzątaniem po pupilu). Malownicze szlaki parku są wręcz wymarzone na długie wędrówki, zabawy oraz eksplorowanie nowych miejsc i zapachów. Warto jedynie pamiętać, aby raczej nie zapuszczać się w tereny ochrony ścisłej parku (takie jak np. Rezerwat Przyrody Czapliniec).
 • Puszcza Zielonka — ten park krajobrazowy jest także popularnym kierunkiem spacerów, wybieranym przez poznańskich właścicieli piesków. Na miejscu znajdują się ogromne tereny zieleni, szlaków i ścieżek, idealnych na długie spacery z psem. Wybrać można się także na Dziewiczą Górę, na której szczycie mieści się wspaniała wieża widokowa. Na górę prowadzi kilka tras o różnym stopniu trudności. Podobnie jak w parku krajobrazowym, dbać trzeba o to, by psiak był prowadzony na smyczy i nic nie zbroił.

Plaże idealne na spacer z psem w Poznaniu

Jeśli pogoda dopisuje, a Twojemu psu już dawno znudziła się codzienna trasa spacerowa, warto wybrać się z nim na plażę któregoś z Poznańskich jezior. Takich miejsc w okolicy jest całkiem sporo, a zapewniają naprawdę dużo miejsca na spacery i zabawę z psiakiem. Jednym z polecanych jezior jest znajdujące się niedaleko centrum Jezioro Rusałka. Mieści się ono w zachodniej części miasta i bez trudu można tam dotrzeć zarówno autobusem, jak i własnym samochodem. Na miejscu liczyć można na piękne widoki i mnóstwo wygodnych ścieżek spacerowych.
Kolejnym ciekawym miejscem jest plaża nad Jeziorem Strzeszyńskim i liczne pobliskie stawy. Miejsce znajduje się ok. godziny drogi od Jeziora Rusałka. To bardzo zielona i urokliwa okolica z pięknymi trasami spacerowymi. Na miejscu napotkamy liczne kosze na śmieci, co zdecydowanie ułatwia sprzątanie po swoim czworonogu. Obie opisane powyżej plaże są idealnymi lokalizacjami na spacer z psem w Poznaniu. Ważne, by na tych terenach zawsze pamiętać o trzymaniu kompana na smyczy i sprzątaniu odchodów.

Wybiegi dla psów Poznań

Poza atrakcyjnymi trasami spacerowymi i parkami w Poznaniu istnieje także całe mnóstwo wybiegów dla czworonogów. Poniżej podajemy przykładowe miejsca, w których znaleźć można ogrodzone wybiegi dla psów w Poznaniu:

 • Lasek Marceliński;
 • Park im. Jana Pawła II — Wilda;
 • Park Kasprowicza — Arena;
 • Os. Bolesława Chrobrego — Piątkowo;
 • Milczańska — Rataje;
 • Os. Rzeczypospolitej/Powstań Narodowych — Rataje;
 • ul. Piaśnicka — Rataje, okolice os. Rusa;
 • Wybieg im. Martyny Sikorskiej — Naramowice;
Wstęp na powyższe wybiegi jest bezpłatny, a na ich terenie obowiązuje regulamin, według którego pies może być zwolniony z uwięzi i posiadania kagańca. Właściciel ponosi jednak pełną odpowiedzialność za zachowanie pupila i naturalnie musi za nim sprzątać. Na terenie wybiegów stworzone są także specjalne urządzenia służące do zabawy dla psów, gdzie mogą się one wybiegać i pobawić z innymi czworonożnymi kolegami.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big