Petsitter w Łodzi

Szukasz petsittera dla psa w Łodzi? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek petsitterów.

Petsitter w Łodzi
Dostępne miasta
Petsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Petsitter Łódź - kim jest petsitter?

Petsitter to osoba, oferująca usługi w zakresie szeroko pojętej opieki nad zwierzętami domowymi podczas nieobecności właściciela. Usługa jest świadczona w celach zarobkowych i traktowana jako praca dodatkowa lub stały zawód. Zatrudnienie petsittera to idealne rozwiązanie dla osób z nadmiarem obowiązków, które nie zawsze mają czas na regularne spacery o określonych porach, a także w przypadku nieprzewidzianych sytuacji – nagłej choroby, spontanicznego wyjazdu czy pilnej i czasochłonnej sprawy do załatwienia. Wówczas właściciel może z czystym sumieniem skupić się na swoich zajęciach, nie martwiąc się o swojego pupila i jego potrzeby. Duża baza petsitterów w Łodzi zapewnia możliwość wyboru odpowiedniego opiekuna dla Twojego ulubieńca. Jeśli obawiasz się powierzyć pupila obcej osobie, umów się na spotkanie zapoznawcze lub wspólny spacer próbny, które pozwolą Ci na lepsze poznanie kandydata na opiekuna pod względem jego osobowości, umiejętności, wiedzy oraz podejścia do zwierząt.

Cechy dobrego petsittera

Każdy właściciel zwierzęcia, czyli osoba zlecająca opiekę nad swoim pupilem, może mieć inne wymagania co do petsittera oraz świadczonej przez niego usługi. Jednak bez wątpienia najlepszego opiekuna będzie charakteryzował spokój, stanowczość i pewność siebie, wiedza o temperamentach i zachowaniach różnych ras i typów zwierząt oraz indywidualne podejście do każdego z nich. Ponadto ukończone szkolenia i kursy umożliwią odpowiednią weryfikację jego umiejętności i obdarzenie go pełnym zaufaniem. Dobry petsitter dba o bezpieczeństwo powierzonego mu pupila, uwzględnia wszystkie wskazówki i prośby jego właściciela oraz kieruje się przede wszystkim dobrem zwierzęcia i ludzi w jego otoczeniu. Bycie opiekunem nie jest proste i wymaga szeregu cech, gwarantujących możliwość zapanowania nad każdą emocją np. psa czy kota i przewidzenia jego intencji. Godny zaufania petsitter to także odpowiedzialna osoba, która nie traci zimnej krwi podczas niespodziewanych sytuacji i jest przygotowana na nagłą interwencję, np. w przypadku nagłych problemów zdrowotnych powierzonego mu zwierzęcia.
Dla niektórych właścicieli czworonogów ważnym aspektem pod względem opieki są dodatkowe kwalifikacje petsittera. W Łodzi opiekunem psów są jednocześnie osoby zajmujące się ich profesjonalnym trenowaniem, behawioryści oraz lekarze weterynarii. Taka kompleksowa usługa pozwala na zapewnienie czworonogowi dobrobytu psychicznego i fizycznego oraz spełnienie wszystkich jego potrzeb, w tym prawidłowego rozwoju psychoruchowego. Pozostawienie starszych lub schorowanych psów pod opieką wykwalifikowanej osoby pozwala także na objęcie psa specjalistyczną troską i szybką reakcję w przypadku wystąpienia nagłych zdarzeń.

Czym się zajmuje petsitter?

Petsitter w Łodzi oprócz zaspokajania podstawowych potrzeb fizjologicznych zwierząt, obejmujących m.in. żywienie i pojenie pod nieobecność właściciela, oferuje także możliwość wychodzenia z psem lub kotem na spacer oraz organizowanie im zabaw i atrakcji na świeżym powietrzu. W zależności od ustaleń może zabierać psa na spokojne przechadzki po zielonych terenach parków i lasów lub zapewnić mu bardziej intensywny rodzaj ruchu – np. trening lub zabawę na psim wybiegu z zastosowaniem różnego rodzaju urządzeń i elementów treningowych, takich jak słupki do slalomu, kładki czy równoważnie, a także naukę nowych sztuczek lub komend. Niekiedy opiekunowie zajmują się także myciem zwierząt, czyszczeniem ich łapek, dbałością o czystość posłania, a także wykonywaniem innych czynności na żądanie zleceniodawcy. Niektórzy petsitterzy w Łodzi oprócz spacerów i wizyt domowych oferują także nocleg dla czworonoga lub kota w miejscu swojego zamieszkania lub mieszkaniu właściciela. Stanowi to duże ułatwienie szczególnie dla osób, które często wyjeżdżają – wówczas ich pupil ma zapewnioną całodobową opiekę doświadczonego petsittera oraz nieustanne towarzystwo, co istotnie minimalizuje ryzyko niespodziewanych wydarzeń, wyrządzenia szkód w domu i ujadania pozostawionego w samotności na długie godziny psa czy kota. Zwierzęta, z którymi przebywa opiekun podczas nieobecności właścicieli, są szczęśliwsze i często wykazują mniejszy poziom stresu, przebywając w swoim znajomym środowisku. Ponadto wizyty petsittera gwarantują nieprzerwanie rutyny i rytmu dobowego zwierzęcia pod względem przyjmowanych posiłków (czasem leków i suplementów), odpoczynku i aktywności fizycznej. W obecności nowego przyjaciela pupil szybko zajmie się zabawą i nie odczuje tak bardzo braku swojego właściciela.

Ile kosztuje usługa petsittera?

Koszt usługi świadczonej przez petsittera w Łodzi mieści się w zakresie od kilkunastu do kilkuset złotych i zależy od wielu aspektów – długości spacerów lub wizyt, zakresu obowiązków do spełnienia, charakteru i rasy zwierzęcia, szczególnie psów, dodatkowych usług, w tym zapewnienia noclegu i całodobowej opieki, doświadczenia i kwalifikacji opiekuna oraz indywidualnych kwestii do uzgodnienia, np. czy usługa będzie jednorazowa, czy regularna.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big