petsy_logo
Znajdź petsittera

Catsitter w Łodzi

Szukasz catsittera dla kota w Łodzi? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek catsitterów.

Catsitter w Łodzi
Dostępne miasta
Catsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Catsitter Łódź

Większość kotów nie może zostawać w pustym mieszkaniu przez więcej niż kilka godzin dziennie. Co zatem ma zrobić właściciel, gdy przedłuży się jego czas pracy lub nagle musi wyjechać? Rozwiązaniem tego problemu jest wybór odpowiedniego opiekuna dla kotów. W Łodzi dostępnych jest wielu profesjonalnych catsitterów.

Kim jest catsitter?

Catsitter to osoba, która opiekuje się kotami, dba o spełnienie ich podstawowych potrzeb życiowych i dotrzymuje im towarzystwa podczas nieobecności właścicieli. Catistter to doświadczony opiekun, biorący na siebie odpowiedzialność za powierzone mu zwierzę, niosący chęć pomocy bez względu na okoliczności oraz charakteryzujący się istotnymi cechami, które pozwalają mu na zrozumienie zwierząt oraz interpretację ich zachowań. Choć catsitterzy zazwyczaj świadczą swoje usługi w celach zarobkowych, podejmując się pracy pełnoetatowej lub dorywczej, przemawia przez nich przede wszystkim miłość do zwierząt.

Jakie usługi świadczy catsitter w Łodzi?

Catsitterzy z Łodzi pełnią szeroki zakres usług, mający na celu fachową opiekę nad kotami na zlecenie ich właścicieli. W zależności od ustaleń mogą podejmować się wielu obowiązków, a wśród nich wyróżniamy trzy główne:

 • wizyty domowe, podczas których opiekunowie karmią zwierzęta, podają im świeżą wodę, sprzątają kuwetę oraz dotrzymują mu towarzystwa, organizując różnego rodzaju zabawy i atrakcje;
 • spacery – opiekunowie wychodzą z kotami na spacer, aby spędzić z nimi czas na świeżym powietrzu, zadbać o ich prawidłowy rozwój ruchowy oraz spożytkowanie energii, a także pozwalają na poznanie przez zwierzęta nowych miejsc i zapachów;
 • nocleg – catsitterzy zapewniają opiekę kotom w swoim miejscu zamieszkania przez kilka dni podczas nieobecności właścicieli i tworzą dla nich jak najlepsze tymczasowe środowisko życia.
Opiekunowie chętnie podejmują się także innych, dodatkowych zajęć, pozwalających na odciążenie właścicieli z kocich obowiązków, zaoszczędzenie czasu oraz uspokojenie ich sumienia. W tym celu mogą również:
 • odbierać zwierzęta z ustalonego miejsca oraz dowozić je pod wskazany adres;
 • odbyć wizytę u weterynarza lub groomera;
 • wykonać zabiegi pielęgnacyjne – wykąpać kota, wyczesać, wyczyścić uszy, obciąć pazury;
 • posprzątać mieszkanie z sierści, odkurzyć kanapę;
 • podjąć się obowiązków na rzecz właściciela – odebrać pocztę, paczkę czy podlać kwiaty;
 • dostosować odpowiedni rodzaj ruchu do możliwości i predyspozycji danego kota (zwierzęcy trener);
 • objąć zwierzę fachową opieką (głównie w przypadku starszych kotów lub w złym stanie zdrowotnym), stale je monitorując oraz podając odpowiednie leki i witaminy (lekarz weterynarii);
 • podjąć się specjalistycznej pracy nad zachowaniem kota (opiekun-behawiorysta).

Czym się kierować przy wyborze catsittera?

Szeroki wybór catsitterów w Łodzi sprawia, że wielu właścicieli ma problem ze znalezieniem jednego, idealnego kandydata. Podczas podejmowania decyzji, dotyczącej opiekuna trzeba kierować się przede wszystkim dobrem i potrzebami zwierzęcia, biorąc pod uwagę rodzaj usługi, która ma być świadczona. W tej sytuacji należy zaznaczyć swoje wymagania co do takiej osoby na stronie petsy.pl, uwzględniając płeć, dodatkowe kwalifikacje (behawiorysta, trener, lekarz weterynarii), termin i rodzaj usługi. Dzięki opisom na stronie oraz umieszczonym zdjęciom właściciel może bliżej poznać kandydatów. Oprócz powyższych kwestii warto zorientować się także, czy opiekun ma odpowiednie kompetencje, dotyczące zajmowania się zwierzętami – czy ukończył kursy i szkolenia, przygotowujące go do tej profesji oraz czy zna podstawy pierwszej pomocy. Dla wielu zleceniodawców ważnym aspektem są metody pracy opiekuna ze zwierzętami oraz ich skuteczność w przypadku na przykład trudnych, wymagających ras. Catsitterzy powinni bowiem umieć nawiązać kontakt ze zwierzętami o różnym usposobieniu i różnymi dolegliwościami, a także wykazać się umiejętnością interpretacji ich zachowań. Koty o wysokim poziomie lęku wymagają odpowiedniego podejścia opiekuna, który powinien szybko uzyskać ich zaufanie oraz zagwarantować kotu poczucie bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest także osobowość catsittera, ponieważ powinny go wyróżniać takie cechy jak wyrozumiałość, cierpliwość, opanowanie, spokój oraz stanowczość.

Wstępne spotkanie

Właściciele, którzy nie mogą zdecydować się na odpowiednią osobę do opieki nad ich pupilem, mogą skorzystać z możliwości odbycia spotkania wstępnego, podczas którego ich ulubieniec pozna swojego opiekuna w towarzystwie zaufanej osoby. To dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku lękliwych zwierząt. Wówczas właściciel ma także okazję osobiście przyjrzeć się pracy opiekuna, sprawdzić jego umiejętności oraz upewnić się, czy dany catsitter na pewno spełni jego oczekiwania. Warto także sporządzić umowę z wybranym kandydatem, która określi jego obowiązki oraz warunki współpracy, takie jak godziny wizyt domowych czy pora spacerów.

Ile kosztuje usługa catsittera w Łodzi?

Koszt usługi catsittera zależy od wielu czynników – rodzaju świadczonej usługi, zakresu obowiązków, terminu czy dodatkowych kwalifikacji. Na stronie petsy.pl właściciele mogą znaleźć informacje o cenie usług catsitterów w Łodzi, która może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Nie należy zapominać, że wiele kwestii można uzgodnić indywidualnie z opiekunem.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big