petsy_logo
Znajdź petsittera

Opieka nad psem

Szukasz opiekuna dla psa ? Na Petsy znajdziesz petsittera w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Opieka nad psem
Dostępne miasta
Opieka nad psem w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Dlaczego warto skorzystać z usługi opieki nad psem?

Znalezienie odpowiedniej opiekunki bądź opiekuna dla psa lub kota, który zajmie się czworonogim przyjacielem pod nieobecność właściciela to nie lada wyzwanie, które nierzadko wiąże się ze sporym stresem. Zarówno właściciel jak i pupil nie przepadają bowiem za długotrwałą rozłąką, a kiedy musi do niej dojść, zadaniem kochającego posiadacza zwierzaka, jest zadbanie o wybór jak najlepszej osoby do opieki nad psem. W życiu zdarzają się sytuacje, w których wyjazd z psiakiem, ze względu na charakter podróży bądź jej cel, najzwyczajniej nie jest możliwy. Niektóre osoby z różnych względów nie mogą wówczas liczyć na pomoc ze strony rodziny lub przyjaciół. Właśnie wtedy, warto pomyśleć o skorzystaniu z opieki nad zwierzętami.
Decyzja ta pozwoli właścicielowi wyjechać bez wyrzutów sumienia czy obaw o bezpieczeństwo ukochanego czworonoga. Rozłąka z włochatym podopiecznym zawsze wiązać się będzie się z tęsknotą, silnym stresem i wieloma innymi uczuciami, jednak kiedy nie ma możliwości na to, by zabrać zwierzaka na wspólny wyjazd, załatwienie opieki dla psa wydaje się być najodpowiedzialniejszym wyborem.

Jakie atuty płyną z zostawienia pieska pod troskliwym okiem wykwalifikowanego i zaufanego opiekuna dla psa? Jest ich więcej, niż może Ci się wydawać. Poniżej wymienimy tylko niektóre z argumentów, przemawiających za skorzystaniem z usługi opieki nad psem.

  • Pupil pozostaje pod okiem odpowiedzialnego opiekuna dla psa, który jest przygotowany do interweniowania w przeróżnych sytuacjach. Udzielenie pierwszej pomocy bądź odpowiednia reakcja podczas niemiłego spotkania z drugim zwierzakiem to przykładowe zadania, z którymi bez problemu poradzi sobie profesjonalny i doświadczony petsitter. Kompetencje opiekunki dla psa oraz opinie wystawione przez właścicieli czworonogów, którzy korzystali z konkretnych usług, zawsze można sprawdzić na stronie internetowej.
  • Przyjazna atmosfera i troskliwa opieka nad zwierzakiem.
  • Indywidualne podejście do potrzeb pupila.
  • Przestrzeganie zaleceń wydanych przez właściciela, takich jak godziny spacerów, porcje i częstotliwość wydawania posiłków, ilość dozwolonych smaczków czy zabawy z psiakiem — o to wszystko zadba dobry opiekun bądź opiekunka dla psa.

Ile kosztuje opieka nad psem?

Koszt opieki nad psem jest dość zróżnicowany. Opiekunkę lub opiekuna dla psa znaleźć można w różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu każdy właściciel znajdzie ofertę, przystosowaną do swoich możliwości finansowych. Obecnie widełki cenowe za opiekę nad psem wahają się między 30 a 150 zł.

Czym się kierować podczas wyboru opiekuna / opiekunki dla psa?

Głównym wyznacznikiem, którym powinien kierować się kochający opiekun futrzaka, jest bez wątpienia jakość świadczonych usług. Koszt opieki nad psem może wydawać się dość wysoki, jednak warto zapłacić więcej i być pewnym, że opiekunka dla psa zajmie się nim kompleksowo, poświęcając mu całą swoją uwagę i czas.
Codzienna opieka nad psem nie należy do łatwych obowiązków, o czym z pewnością doskonale wie każdy właściciel czworonoga. Aby podczas nieobecności nie denerwować się o bezpieczeństwo i samopoczucia swojego pupila, przed wyborem opiekuna dla psa warto zapoznać się z opiniami, zamieszczonymi w internecie przez osoby, które miały okazję skorzystać z usług konkretnego petsittera.

Czym dokładnie zajmuje się opiekunka dla psa?

Do obowiązków opiekunki bądź opiekuna dla psa i kota należy wiele czynności, których celem jest zapewnienie pupilowi kompletnego i skrupulatnego nadzoru. W poczet zadań petsittera wchodzą:

  • wyprowadzanie psa,
  • karmienie,
  • wydawanie ewentualnych leków,
  • bawienie się z psiakiem.
Poza wymienionymi obowiązkami petsitter, czyli osoba, pod którą opieką pozostawiamy ukochanego futrzaka, zapewnia mu towarzystwo, przez co pies nie czuje się samotny, zaniedbany czy opuszczony.

Opieka nad szczeniakiem

Prawidłowa opieka nad szczeniaczkiem nie jest łatwym zadaniem. Mały pisak dopiero uczy się przestrzegać higieny, nierzadko jest też niesforny i może niszczyć artykuły domowe, gryząc je czy drapiąc. Tym trudniej również zdecydować się na opiekę nad psem, który dopiero co trafił do nowego domu i zaczyna poznawać nowe otoczenie oraz panujące w nim zasady. Usługi świadczone przez opiekuna dla twojego pupila zawierają również doglądanie szczeniaków, dlatego właściciele, którzy muszą zostawić szczeniaka w domu, mogą również skorzystać ze świadczeń profesjonalnych petsitterów.

Opieka nad psem dorosłym

Co ze starszymi czworonogami? Opiekunka dla psa bez trudu zajmie się także psem dorosłym. W tej sytuacji zwierzak nie wymaga aż tak dynamicznej opieki, co szczeniak. Dorosłe psy posiadają swój codzienny rytuał, jedzą rzadziej od młodych i co ważne, są nauczone do przestrzegania czystości, zasad czy konkretnych komend.

Opieka nad psem seniorem

Zapewnienie troskliwego nadzoru psu seniorowi należy do codziennych obowiązków opiekunów dla psa. Starszy zwierzak dobrze czuje się w cichych i spokojnych warunkach. Najczęściej posiada swój ulubiony kąt lub legowisko, w którym spędza większość czasu. Doświadczony opiekun dla psa doskonale wie, jak należy zatroszczyć się o pielęgnację i codzienne potrzeby futrzastego seniora. Wygodne warunki, ciepły kocyk, karmienie o wyznaczonych porach oraz wychodzenie na zewnątrz, w celu załatwienia swoich potrzeb fizjologicznych — wszystko to zapewni odpowiedzialna osoba, zatrudniona do opieki nad psem pod Twoją nieobecność.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big