Catsitter w Krakowie

Szukasz catsittera dla kota w Krakowie? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek catsitterów.

Catsitter w Krakowie
Dostępne miasta
Catsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Catsitter Kraków

Z roku na rok tempo życia mieszkańców Krakowa staje się szybsze, dlatego coraz mniej czasu mogą poświęcić na domowe obowiązki i relaks. Ta sytuacja wydaje się szczególnie problematyczna dla właścicieli kotów, którzy często nie mogą towarzyszyć swoim pupilom w ciągu dnia tak długo, jakby tego chcieli. Aby nie zaniedbywać podstawowych potrzeb zwierząt, fizjologicznych oraz tych związanych z bliskością i poczuciem bezpieczeństwa, właściciele mogą zdecydować się na usługę doświadczonych catsitterów w Krakowie, którzy przejmą od nich część kocich obowiązków i uspokoją ich sumienie.

Kim jest catsitter?

Catsitter do doświadczony opiekun dla kotów, który świadczy swoje usługi w celach zarobkowych. Catsitter przejmuje obowiązki dotyczące opieki nad zwierzętami podczas nieobecności lub braku dyspozycyjności właścicieli. Opiekunem dla kota może zostać każda osoba bez względu na płeć, o ile wyróżniają ją odpowiednie kompetencje oraz podejście do zwierząt. Bycie catsitterem nie jest bowiem łatwym zajęciem i wymaga gotowości do wzięcia odpowiedzialności za powierzonego mu futrzaka, dużej wiedzy oraz konkretnych umiejętności, które pozwolą na zajęcie się zwierzęciem w odpowiedni sposób, dbając o jego dobrostan psychiczny i fizyczny.

Jaki jest zakres obowiązków catsittera?

Każdy catsitter w Krakowie może podejmować się węższego lub szerszego zakresu usług, jednak do podstawowych obowiązków każdego opiekuna dla kotów należą wizyty domowe, spacery oraz nocleg.

 1. Odbywanie wizyt domowych w miejscu przebywania zwierzęcia
 2. Regularne odwiedziny catsittera w dobrze znanym futrzakowi środowisku pozwala na spełnienie jego wszystkich potrzeb fizjologicznych bez dostarczania mu dodatkowych czynników stresowych. Opiekun podaje mu podczas wizyty jedzenie oraz leki, wymienia miskę z wodą, sprząta kuwetę oraz dostarcza rozrywki podczas różnych zabaw. W ten sposób zwierzę podąża za ustalonym rytmem dnia, do którego jest przyzwyczajony, a to zapewnia mu komfort psychiczny. Długie godziny spędzone w pustym domu mogą spowodować, że kot poczuje się zapomniany i niepewny, co skłoni go do wyrządzenia szkód. Dlatego nawet krótkie odwiedziny opiekuna mogą sprawić, że kot nie będzie czuł się samotny i przestanie rozrabiać. Catsitter podczas wizyt domowych może także na życzenie właściciela podjąć się dodatkowych obowiązków, takich jak umycie misek, odkurzenie domu z sierści, podlanie kwiatów, odebranie poczty oraz paczek – czynności te mogą pomóc zaoszczędzić czas zleceniodawcy, który po powrocie do domu będzie mógł go poświęcić na zabawę ze swoim pupilem.
 3. Spacery
 4. Catsitter może również zabrać kota na spacer po krakowskich terenach zielonych, aby zwierzę mogło spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Wyjście na zewnątrz pozwala na dostarczenie odpowiedniej dawki ruchu futrzakowi, który niekiedy w ciasnym mieszkaniu nie ma możliwości na spożytkowanie swojej energii.
 5. Nocleg
 6. Właściciele kotów czasami muszą odbyć obowiązkowe wyjazdy służbowe, na które nie mogą zabrać swoich pupili. Nie zawsze mają kogoś bliskiego i zaufanego, komu mogliby powierzyć opiekę nad swoim ulubieńcem. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest oddanie swojego kota w zaufane ręce doświadczonego catsittera, który otoczy czworonoga całodobową opieką w swoim miejscu zamieszkania. Na życzenie zleceniodawcy opiekun może regularnie przesyłać zdjęcia i filmiki podczas wspólnie spędzanego czasu, aby uspokoić właściciela oraz upewnić go, że kotu niczego nie brakuje.
  Dodatkowe usługi, które może świadczyć catsitter to odbycie wizyty u weterynarza i groomera, wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak kąpanie, czesanie (regularne czesanie jest wskazane zwłaszcza u kotów mających długą sierść) czy czyszczenie uszu.

Jak wybrać najlepszego catsittera w Krakowie – wskazówki

Ze względu na wciąż rosnącą popularność usług świadczonych przez doświadczonych catsitterów, opiekunów dla kotów w Krakowie jest coraz więcej. Czym zatem powinien kierować się właściciel podczas wyboru odpowiedniego catsittera dla jego kota?

 • Ukończone kursy i szkolenia, w tym kurs pierwszej pomocy potwierdzające kwalifikacje opiekuna do pełnienia tego rodzaju pracy.
 • Duże doświadczenie gwarantujące odpowiednie podejście do kotów różnych ras oraz dostosowanie rodzaju opieki do usposobienia zwierzęcia.
 • Umiejętność interpretacji zachowań kota oraz prawidłowej reakcji na nie.
 • Metody pracy pozwalające na zyskanie zaufania i sympatii kota oraz jego właściciela.
Dobrego catsitter powinny także wyróżniać takie cechy jak punktualność, opanowanie, odpowiedzialność, uczciwość i stanowczość. Musi także rozumieć zwierzęta oraz darzyć je miłością, ponieważ tylko prawdziwy miłośnik zwierząt jest w stanie odpowiednio się nimi zająć.

Ile kosztuje usługa catsittera w Krakowie?

Koszt usługi catsittera w Krakowie może różnić się w zależności od zakresu obowiązków oraz czasu pracy (usługa niektórych opiekunów może być wyższa podczas nocnych godzin, świąt lub weekendów) i mieści się w zakresie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Petsy - domowy hotel dla psów i kotów

ul. Stanisława Mitery 4/20

30-505 Kraków

woj. małopolskie

Domowy hotel dla psów i kotów - Petsy
petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big