petsy_logo
Znajdź petsittera

Hotel dla psów w Gdańsku

Szukasz hotelu dla psa w Gdańsku? Na Petsy znajdziesz domową alternatywę w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Hotel dla psów w Gdańsku
Dostępne miasta
Hotel dla psów w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla kotów

Hotel dla psów Gdańsk

Hotel dla psa w Gdańsku jest bezpiecznym miejscem, które zapewnia profesjonalną opiekę zwierzętom, których właściciele przez pewien czas przebywają poza miejscem zamieszkania. Podczas pobytu w tego rodzaju placówce, wszystkie czworonogi mają zapewnione wyżywienie, spacery, solidną dawkę zabawy i wiele więcej. Każdy psi hotel w Gdańsku oferuje inną jakość, warunki oraz poziom. Na co zatem należy zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego miejsca dla swojego pupila?

Czym jest hotel dla psów?

Pod nazwą hotel dla psa w Gdańsku kryje się placówka, oferująca usługi kompleksowej opieki nad czworonogami. Pełni on rodzaj swoistego pensjonatu dla czworonogów, w którym zwierzaki znajdują się pod stałą, profesjonalną opieką na czas nieobecności ich właścicieli.
Hotele dla psów są obecnie niezwykle popularne w całej Polsce. Z łatwością można je znaleźć zarówno w dużych metropoliach, takich jak Gdańsk, jak również w wielu małych miejscowościach.

Psi hotel w Gdańsku czy w innych miastach, zyskuje coraz większą sławę również z uwagi na liczne, dodatkowo płatne usługi, dostępne w tego rodzaju placówce. Bowiem oprócz całodobowego doglądania pupili, można tam liczyć m.in. na:

  • karmienie – karmą dostarczaną przez właściciela lub serwowana przez hotel;
  • podawanie leków – jeśli wymaga tego stan zdrowia psa;
  • wyprowadzanie na spacery;
  • zabawa psami– indywidualna oraz w grupie z innymi czworonogami;
  • zabiegi pielęgnacyjne (z ang. grooming);
  • treningi behawioralne.

Hotel dla psa w Gdańsku – kiedy warto z niego skorzystać?

Wbrew powszechnie panującej opinii, hotele dla psów w Gdańsku nie służą jedynie do opieki nad czworonogiem w sezonie wakacyjnym, gdy ich właściciele wyjeżdżają na urlop. Choć jest to najczęstsza przyczyna korzystania z tej usługi, to warto również wspomnieć o innych przypadkach, w których psi hotel w Gdańsku okaże się doskonałym rozwiązaniem.
Hotel dla psa sprawdzi się również wtedy, gdy właściciele wyjeżdżają w krótkoterminową podróż służbową, na święta, lub city break. W takich przypadkach zazwyczaj nie ma możliwości zabrania pupila ze sobą. Ponadto można skorzystać z niego również podczas remontu mieszkania, czy wizyty w szpitalu. Jeśli znajomi lub członkowie rodziny nie będą mogli zająć się psiakiem, wówczas psi hotel w Gdańsku będzie dla niego najodpowiedniejszym i najbezpieczniejszym miejscem.

Warto dodać, że niektóre hotele dla psów w Gdańsku oferują także opiekę dzienną w formie tzw. świetlicy dla psów. Wówczas pupil nie przebywa w hotelu przez całą noc, lecz odbierany jest przez właściciela w tym samym dniu. Jest to doskonały sposób na zapewnienie czworonogowi profesjonalnej opieki, na wypadek nadgodzin w pracy czy wizyty u dentysty.

Rodzaje hoteli dla psów w Gdańsku

Hotele dla psów w Gdańsku mogą odznaczać się różnymi sposobami funkcjonowania. Niektóre z nich będą przeznaczone jedynie dla psów o konkretnej rasie lub wielkości, a inne będą oferowały nocleg także kotom lub małym gryzoniom.
Psie hotele w Gdańsku są skategoryzowane według dwóch podstawowych rodzajów:

  • domowy hotel dla psa – placówka, która najczęściej znajduje się w domu petsittera lub specjalnie przygotowanym do tego budynku;
  • kojcowy hotel dla psa – jest to miejsce, w którym psy przyjmowane są do specjalnie przystosowanych kojców z wybiegami, o odpowiednio dużych rozmiarach.
Spośród obydwu rodzajów psich hoteli w Gdańsku, zdecydowanie większą popularnością cieszą się hotele domowe. Główną przyczyną jest fakt, że tego rodzaju placówka jest w stanie zapewnić psu warunki zbliżone tych, które posiada na co dzień. Ponadto taka forma psiego hotelu daje większą gwarancję bezpieczeństwa i kontroli nad pupilem.
Natomiast kojcowe hotele dla psów w Gdańsku są najczęstszym wyborem posiadaczy dużych ras psów, które trudno jest ugościć w niewielkim, zwierzęcym pokoju hotelowym. Będą one także odpowiednie dla pupili, które posiadają specyficzne uosobienie oraz przyzwyczajenia.

Czym powinien charakteryzować się dobry psi hotel w Gdańsku?

Czystość w hotelu dla psów jest to jeden z podstawowych warunków, które powinna spełniać każda wiarygodna placówka. Oznacza to, że wszystkie pomieszczenia, w których przebywają zwierzaki, muszą być regularnie sprzątane, w tym także wybiegi. Również miski, posłania czy zabawki, służące psom podczas ich pobytu powinny być utrzymane w należytej czystości.
Odpowiedni hotel dla psa w Gdańsku to taki, który zatrudnia wykwalifikowanych opiekunów, którzy potrafią pracować z psami. Oznacza to, że są nie tylko empatyczni wobec czworonogów, ale potrafią także postępować z psem lękliwym, lub przejawiającym zachowania agresywne.

W wyborze właściwego hotelu dla psa w Gdańsku, kluczowa jest możliwość codziennych spacerów i nieskrępowanej zabawy na świeżym powietrzu. Najlepiej, aby placówka, w której zostanie umieszczony pupil, dysponowała ogrodzonym, trawiastym wybiegiem, na którym zwierzaki mogłyby swobodnie zażywać ruchu. W przypadku braku tego typu przestrzeni, każdy pies powinien być wyprowadzany na spacer przynajmniej dwa razy dziennie.

Ile kosztuje hotel dla psa w Gdańsku?

Koszt psiego hotelu w Gdańsku jest niezwykle rozbieżny, w zależności od placówki, na jaką zdecyduje się właściciel. Na cenę wpływa przede wszystkim długość pobytu oraz lokalizacja – czy hotel dla psa znajduje się w centrum Gdańska, czy na obrzeżach.
Ponadto kluczową rolę odgrywa także jakość obsługi oraz oferta opieki, na jaką zdecydował się właściciel pupila. Na ostateczną cenę pobytu wpływa także forma wyżywienia – czy klient sam dostarcza karmę dla psa, czy korzysta z zaopatrzenia hotelu dla psa. Z reguły, cena doby w psim hotelu w Gdańsku oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big