Spacer z psem w Gdańsku

Szukasz pomysłu na spacer z psem w Gdańsku? Zobacz nasze propozycje albo wynajmij petsittera, który wyprowadzi psa wtedy kiedy Ty nie możesz!

Spacer z psem w Gdańsku
Dostępne miasta
Spacer z psem w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Spacer z psem w Gdańsku

Spacerowanie z psem w dużych miastach, często może wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Starannie zagospodarowane przestrzenie wielkich aglomeracji, często uniemożliwiają znalezienie choćby skrawka zielonej przestrzeni, w której pies mógłby swobodnie biegać i bawić się ze swoim opiekunem. Na szczęście Gdańsk wychodzi naprzeciw właścicielom czworonogów, udostępniając liczne przestrzenie, a także tworząc nowe miejsca, w których każdy pupil może czuć się swobodnie. Poniżej znajduje się zestawienie kilku miejsc, które warto odwiedzić, wybierając się na spacer z psem w Gdańsku.

Spacer z psem w Gdańsku – parki idealne na przechadzkę z czworonogiem

Parki są zdecydowanie najpopularniejszymi miejscami, do których właściciele psów udają się na spacer ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Pomimo iż nie zapewniają one pełnej swobody w aktywnościach fizycznych psa, to jednak są najdogodniejszym rozwiązaniem dla wszystkich opiekunów zwierząt, którzy mieszkają w dużych miastach. Gdańsk dysponuje licznymi parkami i skwerami z dostępem do zieleni. Z powodzeniem można z nich skorzystać, udając się na spacer z psem w Gdańsku.

1. Park Oruński

Jest to zdecydowanie ulubiona przestrzeń dla wszystkich czworonogów oraz ich opiekunów. Pomimo że na terenie parku są wydzielone i oznaczone trawniki, na których obowiązuje zakaz wyprowadzania psów, to jest w nim także wiele miejsc, gdzie można swobodnie pobawić się ze swoim pupilem.
Największym atutem parku Oruńskiego są stawy, w których psy mogą ochłodzić się podczas upalnych dni. Ponadto łagodne zejścia umożliwiają bezpieczne trenowanie aportu do wody. Z parku Oruńskiego prowadzi asfaltowa dróżka, którą można dojść do położonego nieopodal wybiegu dla psów.

2. Park im. Regana

Cechą charakterystyczną parku jest jego ogromna przestrzeń. Znajdują się w nim liczne polanki, lasy oraz wybiegi dla psów. Oprócz tego, ścieżki parkowe umożliwiają swobodne dojście do plaży. Do dyspozycji spacerowiczów jest także molo.

3. Park w Brzeźnie

Kameralna przestrzeń, której największym atutem jest bliskość do morza i możliwość wejścia na główki portu. Nieopodal można skorzystać również z całorocznego psiego wybiegu na plaży.

Spacer z psem w lesie – lista lasów w okolicach Gdańska

Spacer z psem w Gdańsku w otoczeniu lasu, jest doskonałym sposobem na odprężenie zarówno dla pupila, jak i jego właściciela. Mnogość leśnych ścieżek pozwala czworonogowi na eksplorację terenu, a duża przestrzeń, umożliwia mu swobodne bieganie. Spacer z psem po lesie stanowi także doskonałą alternatywę dla zatłoczonych parków miejskich, czy ciasnych wybiegów dla psów.

1. Las w Dolinie Radości

Położony jest nad Potokiem Oliwskim, na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Urokliwie przestrzenie leśne czynią tę dzielnicę jednym z najbardziej wyjątkowych obszarów na terenie całego Gdańska.

2. Rezerwat Przyrody Kacze Łęgi

Piękny las położony w dolinie rzeki Kaczej. Jest to miejsce, do którego warto udać się na spacer z psem w Gdańsku o każdej porze roku. Głównym atutem rezerwatu są niepowtarzalne widoki oraz wiele gatunków roślin. Jednak chcąc wybrać się w to miejsce z pupilem, należy pamiętać o obowiązku sprzątania po psie oraz trzymania go na smyczy.

3. Las obok parku Jaśkowej Doliny

Urokliwy las usytuowany jest pomiędzy ulicą Jaśkowa Dolina a Cmentarzem Srebrzysko. Oprócz drzew i licznych ścieżek, znaleźć w nim można również stary Teatr Leśny oraz punkt widokowy. Jest to jedno z piękniejszych miejsc do odwiedzenia podczas niedzielnego spaceru z psem w Gdańsku.

Wybiegi dla psów w Gdańsku

Wybiegi dla psów to specjalnie wydzielone obszary, na których zwierzęta mogą beztrosko ganiać bez smyczy oraz socjalizować się z innymi czworonogami. Na tego typu terenie stawiane są dla nich specjalne przeszkody i atrakcje. W samym Gdańsku dostępnych jest ponad 20 wybiegów dla psów o różnych powierzchniach – od 300 do 720 m². W specjalnie ogrodzonej części trawnika, każdy pies może biegać swobodnie, a właściciel nie musi obawiać się o jego bezpieczeństwo.
Do najpopularniejszych wybiegów dla psów w Gdańsku należy m.in.:

  • wybieg dla psów w parku Jana Pawła II,
  • wybieg dla psów w parku Millenium Gdańska,
  • wybieg dla psów w parku Akademickim,
  • wybieg dla psów w parku nad Strzyżą,
  • wybieg dla psów przy Potoku Oliwskim.

Spacer z psem w Gdańsku na plaży

Spacer z psem po plaży to wymarzona aktywność zarówno dla psów, jak i dla ich opiekunów. Mieszkańcy Gdańska dysponują licznymi możliwościami, aby w pełni korzystać z uroków nadmorskich okolic w towarzystwie swoich psich przyjaciół.
Miasto Gdańsk jest niezwykle przychylne dla właścicieli psów, umożliwiając spacer z pupilem nad morzem przez cały rok. Wyjątkiem jest 7 specjalnie wyznaczonych kąpielisk, na które w okresie od 1 maja do 31 sierpnia nie wolno wprowadzać zwierząt. Pozostałe piaszczyste przestrzenie są dostępne do swobodnego użytku właścicieli psów.

Co więcej, w Gdańsku utworzona została także psia plaża, zlokalizowana w dzielnicy Brzeźno, pomiędzy wejściami 34 a 36. Odcinek ten został wyznaczony przed uchyleniem zakazu wprowadzania psów na plażę, a po zmianie przepisów miejsce zostało w całości dedykowane właścicielom czworonogów. Ponadto na plaży dla psów w Brzeźnie, nazwanej Psią Stacją, zainstalowano liczne zabawki i przeszkody, na których można bawić się ze swoim pupilem oraz uczyć go elementów tresury.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big