Wyprowadzanie psów w Gdańsku

Potrzebujesz pomocy z wyprowadzaniem psa w Gdańsku? Na Petsy znajdziesz petsittera w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Wyprowadzanie psów w Gdańsku
Dostępne miasta
Wyprowadzanie psów w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Wyprowadzanie psów w Gdańsku

Wyprowadzanie psa na codzienne spacery nie jest wyłącznie przyjemnością, ale przede wszystkim obowiązkiem. Regularne wychodzenie z pupilem jest niezbędne, aby mógł on załatwić potrzeby fizjologiczne, mieć kontakt z innymi psami oraz odpowiednio spożytkować zgromadzoną energię. Jednak często zdarza się, że natłok codziennych obowiązków uniemożliwia właścicielom zapewnienie psu wymaganej dawki ruchu. Wówczas warto skorzystać ze świadczeń osoby oferującej wyprowadzanie psów w Gdańsku. Na czym polega usługa dog walkera i czy warto z niej skorzystać?

Wyprowadzanie psów w Gdańsku – na czym polega usługa?

Wyprowadzanie psów w Gdańsku to usługa, którą oferują profesjonalni dog walkerzy. Są nimi osoby, które wychodzą z psami na spacer w celach zarobkowych. Ich praca polega głównie na wyprowadzaniu kilku psów jednocześnie, choć można także skorzystać z opcji indywidualnego spaceru bez towarzystwa innych czworonogów.
Zdarza się, że osoby zajmujące się wyprowadzaniem psów w Gdańsku, oferują również inne usługi z zakresu opieki nad zwierzętami. Najczęściej jest to całodzienna opieka, wizyty z psem u weterynarza, fryzjera, czy behawiorysty. Ponadto profesjonalni dog walkerzy, często świadczą także usługi szkoleniowe, np. tresurę w stopniu podstawowym lub zaawansowanym.

Wyprowadzanie psa Gdańsk – profesjonalny dog walker, czy amator?

Odpłatne wyprowadzanie psów w Gdańsku, przez długi czas kojarzone było z dorywczą pracą wśród dzieci, które chciały dorobić do kieszonkowego, wyprowadzając psy sąsiadów.
Jednak obecnie ta tendencja ulega całkowitej zmianie, a rynek profesjonalnych dog walkerów stale się powiększa. Dla osób zajmujących się wyprowadzaniem psów, organizowane są specjalistyczne, certyfikowane kursy, które pomagają im w zdobyciu i potwierdzeniu posiadanych kwalifikacji.

Osoby zawodowo zajmujące się wyprowadzaniem psów w Gdańsku, potrafią zapewnić czworonogom bezpieczeństwo oraz dostosowany do ich potrzeb poziom aktywności.

Nie oznacza to jednak, że dog walker, który nie ukończył certyfikowanych szkoleń, nie może być dobrym opiekunem dla psa. Ostatecznie liczy się doświadczenie w pracy ze zwierzętami, dyspozycyjność i otwartość. Wybór właściwego dog walkera zależy bowiem głównie od indywidualnych potrzeb i preferencji właściciela psa.

Wyprowadzanie psów w Gdańsku – na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego dog walkera?

Zastanawiając się nad podjęciem współpracy z osobą zajmującą się wyprowadzaniem psów w Gdańsku, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech, jakimi powinien charakteryzować się odpowiedni dog walker. Należą do nich m.in.:

  • miłość do zwierząt,
  • punktualność,
  • empatia,
  • wiarygodność,
  • niezawodność,
  • konsekwentność w podejmowanych działaniach.
  • Decydując się na wynajęcie osoby świadczącej usługę wyprowadzania psów w Gdańsku, warto zainwestować w osobę, która czuje się swobodnie, pracując ze wszystkimi rasami psów, niezależnie od wielkości i usposobienia.
    Ważne jest również, aby opiekun był świadomy podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa w trakcie spaceru. Należy do nich wiedza z zakresu pierwszej pomocy, prawidłowego posługiwania się smyczą, kagańcem oraz umiejętności reagowania na agresywne zachowania czworonoga. Dzięki odpowiednim kompetencjom miękkim, wiedzy merytorycznej oraz doświadczeniu, opiekun wyprowadzający psy może zapewnić im pełne bezpieczeństwo i upragniony relaks.

Wyprowadzanie psów Gdańsk – kiedy warto zdecydować się na usługę dog walkera?

Usługa wyprowadzania psa na spacer staje się coraz popularniejsza, zwłaszcza w obrębie dużych miast. Mimo to, przez niektórych wciąż jeszcze traktowana jest w kategorii zbędnego luksusu. Natomiast spacer z psem jest podstawową formą aktywności fizycznej dla każdego czworonoga, która umożliwia zachowanie balansu psychicznego zwierzęcia i socjalizację z innymi psami.
Z tego względu, jeśli właściciele psów nie mogą pozwolić sobie na regularne spacery ze swoim pupilem, warto zainwestować w usługę, która umożliwi mu zażywanie codziennej dawki ruchu.

Korzystanie z tego rodzaju świadczeń, zalecane jest w okresie wzmożonej intensywności obowiązków zawodowych, np. licznych nadgodzin lub delegacji. Jest to również świetne rozwiązanie na czas pobytu w szpitalu, ograniczonej sprawności fizycznej, lub długotrwałej rekonwalescencji.

Poszukując kompetentnej osoby do wychodzenia na spacer z psem w Gdańsku, warto korzystać ze sprawdzonych źródeł. Bowiem podjęcie współpracy z osobą z przypadkowego ogłoszenia na portalu internetowym, może okazać się niemałym rozczarowaniem. W znalezieniu zaufanego kandydata do opieki nad pupilem podczas codziennych spacerów, z pewnością pomoże platforma petsy.pl.

Ile kosztuje usługa wyprowadzania psów w Gdańsku?

Wyprowadzanie psów w Gdańsku to usługa, która nie jest wyceniana jednomiarowo. Stawki za tego rodzaju świadczenia, mogą się diametralnie różnić w zależności od miasta, a nawet dzielnicy, w której działa osoba wyprowadzająca psy. W przypadku dużych miast, takich jak Gdańsk, ceny będą wyższe, w porównaniu do mniejszych miejscowości. Ponadto duży wpływ na kwotę usługi ma również to, czy właściciel psa decyduje się na osobę doświadczoną w tej profesji, czy kogoś, kto chce jedynie dorobić w roli opiekuna zwierząt.
Dodatkowym czynnikiem warunkującym cenę usługi wyprowadzania psów w Gdańsku, jest czas spaceru, rasa i charakter psa, a także jego indywidualne potrzeby.

Dog walkerzy z Gdańska i okolic zarabiają średnio od 30 zł za godzinę. Natomiast koszty dodatkowych usług, zwykle ustalane są indywidualnie z właścicielem psa.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big