petsy_logo
Znajdź petsittera

Opieka nad psem w Krakowie

Szukasz opiekuna dla psa w Krakowie? Na Petsy znajdziesz petsittera w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Opieka nad psem w Krakowie
Dostępne miasta
Opieka nad psem w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Opieka nad psem — Kraków

Opieka nad psem pełniona pod nieobecność właściciela przez inną osobę wcale nie musi wiązać się ze stresem i nieustającymi obawami. Kiedy posiadacz nie jest w stanie zatroszczyć się o swojego pupila, nieocenioną pomoc zagwarantować może doświadczony opiekuna dla psa, który na co dzień zajmuje się doglądaniem i pielęgnowaniem zwierzaków. Na czym właściwie polega opieka nad psem? Kraków jest miastem, który posiada imponującą bazę petsitterów. Zobacz, w jaki sposób przebiega taka usługa i jakie świadczenia oferuje opiekun dla psa w Krakowie.

Czy warto skorzystać z opieki nad psem w Krakowie?

Odpowiedź na to pytanie na pierwszy rzut oka może wydawać się trudna do rozstrzygnięcia. Nie dziwi bowiem fakt, że każdy kochający właściciel czworonoga może obawiać się pozostawienia go z kimś obcym pod swoją nieobecność. Gwarantujemy jednak, że skorzystanie z opieki nad psem w Krakowie posiada same zalety, a wykwalifikowana kadra petsitterów, mających ogromne serce dla psiaków, zajmie się Twoim ulubieńcem, jak nikt inny.
Wśród elementów, które przemawiają za zdecydowaniem się na usługi świadczone przez opiekuna dla psa w Krakowie, znaleźć można wiele mocnych argumentów. Któż lepiej zatroszczy się o pupila, niż pasjonat zwierząt, który obcuje z nimi każdego dnia? Do domowych czworonogów trzeba mieć dobre podejście, wielkie serce i sporo cierpliwości. To główne cechy osoby, zatrudnionej do opieki nad psem w Krakowie. Rzetelny opiekun, posiadający doświadczenie w tej profesji zapewni właścicielowi pełen komfort podczas jego absencji, a psiakowi całodobową opiekę oraz pierwszorzędne towarzystwo. Można również zdecydować się na opiekę nad psem trwającą kilka godzin, bądź skorzystać z opcji wyprowadzania psa na spacery.

Jakie obowiązki wypełnia opiekun dla psa w Krakowie?

Wybrany z bazy petsitterów pracownik, w czasie absencji właściciela odpowiedzialny jest za różne zadania. Każdy z nich oferować może inne usługi. Do podstawowych obowiązków, wypełnianych podczas opieki nad psem w Krakowie, należą:

 • wyprowadzanie psa na spacery, podczas których załatwia swoje potrzeby — godziny oraz częstotliwość przechadzek każdorazowo ustalana jest z właścicielem;
 • karmienie i pojenie psa — posiłki wydawane są przez petsittera we wskazanych przez posiadacza porach oraz proporcjach; jeżeli właściciel na to zezwoli, opiekun dla psa zadba również o nagradzanie psiaka, dając mu ulubione smakołyki;
 • zapewnianie zabawy — zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu;
 • wydawanie leków — jeżeli Twój pupil zmaga się z różnymi dolegliwościami, na które codziennie przyjmuje lekarstwa, petsitter zadba o to, by futrzany przyjaciel nie pominął ani jednej dawki.
Poza wskazanymi obowiązkami opiekun dla psa może zostać poproszony przez właściciela o usługi pielęgnacyjne, jak np. czesanie, kąpiel, czy przycinanie pazurków. Wszelkie inne zadania, na których zależy posiadaczowi czworonoga, należy ustalać indywidualnie, podczas spotkania bądź rozmowy z wybranym kandydatem.

Czym się kierować podczas wyboru opiekuna/opiekunki dla psa?

Wybór opiekuna dla psa w Krakowie nie jest prosty. Sytuacja pozostawienia psiaka wywołuje u właściciela mieszane uczucia. Lęk przed nieprzewidzianymi okolicznościami, złym samopoczuciem pupila czy obopólną tęsknotą, nie pomagają w trzeźwym myśleniu. Nierzadko w takich sytuacjach opiekun czworonoga rezygnuje z zaplanowanego wyjazdu, wycieczki czy szkolenia, by zostać z ukochanym futrzakiem i nie martwić się o jego bezpieczeństwo. Nie ma takiej potrzeby, gdyż opieka nad psem w Krakowie świadczona jest na najwyższym poziomie, co doskonale pokazują opinie zadowolonych klientów. Wiedząc o tym, kolejną przeszkodą, która nie ułatwia wyboru, jest ogromna baza petsitterów — z tego powodu ciężko jest zdecydować się w kilka minut na konkretnego kandydata.
Aby ułatwić to zadanie, podpowiadamy, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę, podczas dokonywania wyboru najlepszego opiekuna/opiekunki dla psa w Krakowie. Dowiedz się:

 • czy opiekun dla psa przenocuje pupila w swoim domu, czy będzie zajmować się nim w Twoim mieszkaniu;
 • jakie psy może przenocować (wiek, rozmiar, płeć zwierzaka);
 • czy petsitter zajmuje się innymi zwierzakami w tym samym czasie,
 • czy opiekun dla psa ma swoje własne zwierzaki (ważne, jeśli pupil będzie nocował u opiekuna, a na co dzień nie dogaduje się z innymi futrzakami);
 • jakie są opinie klientów, którzy korzystali już z usług opiekuna dla psa w Krakowie;
 • jak długie doświadczenie posiada kandydat w opiece nad psami;
 • czy petsitter zajmuje się jedynie psami, czy również innymi pupilami, np. kotami;
 • jakie dodatkowe usługi może zaproponować;
 • czy opiekun dla psów posiada wiedzę na temat rasy i potrzeb zwierzaka;
 • czy w razie potrzeby będzie w stanie udzielić czworonogowi pierwszej pomocy lub zawieźć do weterynarza.
 • Podczas dokonywania rezerwacji każdemu właścicielowi z pewnością nasunie się jeszcze wiele innych pytań. Warto zadać je wszystkie przed oddaniem psiaka pod opiekę petsittera, by nie musieć obawiać się

Ile kosztuje opieka nad psem w Krakowie?

Koszt opieki nad psem w Krakowie uzależniony jest od wybranego petsittera i świadczonych przez niego usług. Dodatkowo na cenę realny wpływ ma okres opieki (ilość dób) oraz dni, w jakie ma być ona pełniona. W weekendy i święta świadczenia mogą być znacznie wyższe, niż w tygodniu roboczym.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big