petsy_logo
Znajdź petsittera

Petsitter w Krakowie

Szukasz petsittera dla psa w Krakowie? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek petsitterów.

Petsitter w Krakowie
Dostępne miasta
Petsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Petsitter Kraków

Petsitter to osoba, zajmująca się zwierzęciem domowym podczas nieobecności właściciela, zazwyczaj w jego miejscu zamieszkania – w ten sposób zwierzęta mogą pozostać na znanym im terytorium. Usługa opiekunów dla zwierząt jest szczególnie potrzebna w dużych miastach, takich jak Kraków, gdzie życie biegnie w zawrotnym tempie, a mieszkańcy często odczuwają brak czasu lub energii na przyjęte na swoje barki obowiązki. To z kolei zmusza ich do podejmowania trudnych wyborów, takich jak: oddanie projektu na czas i zadowolenie szefa czy długi spacer z psem w ciągu dnia i merdający ogonek ze szczęścia? Z pesty.pl nie musisz podejmować takich trudnych decyzji – doskonale rozumiemy Twoje położenie i przychodzimy Ci z pomocą. Dzięki profesjonalnej usłudze petsittera możesz za priorytet uznać zarówno pracę, jak i swojego czworonoga, bo podczas wykonywania przez Ciebie obowiązków, doświadczony opiekun wyjdzie z Twoim pupilem na piękne, krakowskie tereny. Gwarantujemy, że to rozwiązanie przyniesie korzyści wszystkim!

Na czym polega praca petsittera?

Opiekunowie zwierząt odpowiadają za wszystkie podstawowe czynności, związane z opieką nad zwierzętami, podczas gdy ich klienci są nieobecni w ciągu dnia, przebywają na wakacjach lub podróżują służbowo. Do ich obowiązków należy:

 • zapewnienie jedzenia i wody,
 • w razie potrzeby podanie leków i witamin,
 • dbanie o czystość posłania oraz czyszczenie kuwet,
 • czesanie psów lub kotów oraz wykonywanie innych rodzajów pielęgnacji zwierząt,
 • zabawy w domu, towarzyszenie zwierzętom pod nieobecność właściciela.
Wielu opiekunów zwierząt świadczy regularne usługi wyprowadzania psów i kotów, zapewniając im odpowiednią dawkę ruchu i możliwość spędzenia czasu na zewnątrz. W przypadku dłuższego wyjazdu właściciela oferują możliwość noclegu w swoim miejscu zamieszkania – na petsy.pl zleceniodawca może zaznaczyć wszystkie wymagania, które powinny być spełnione, aby jego zwierzę mogło mieć zapewnione niezbędne warunki do spokojnego odpoczynku, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Oprócz opieki nad zwierzętami petsitterzy mogą również świadczyć podstawowe usługi dla właściciela, takie jak odbiór poczty czy odkurzanie sierści zwierząt. Wysoce wykwalifikowani opiekunowie psów mogą także w sposób bardziej profesjonalny podjąć się pracy z powierzonym mu zwierzęciem – opracować specjalny trening, zapewniający odpowiednią aktywność fizyczną dostosowaną do potrzeb i możliwości psa lub, w przypadku behawiorysty, skupić się na emocjach i zachowaniu zwierzęcia.

Jak rozpoznać dobrego petsittera w Krakowie?

Doświadczony i dobry petsitter w Krakowie prezentuje kilka istotnych cech, świadczących o jego profesjonalnym podejściu do powierzonego mu zadania opieki nad czworonogiem oraz poczuciu odpowiedzialności. Choć obawa pozostawienia naszego włochatego przyjaciela z inną osobą jest duża, musimy jednak zwrócić uwagę na szczęście i bezpieczeństwo naszego psiaka, które może zapewnić odpowiedni petsitter.

Charakterystyka dobrego petsittera w Krakowie:

 • Wyróżnia go cierpliwość, opanowanie, spokój i stanowczość – ten zestaw cech gwarantuje troskę o bezpieczeństwo pupila oraz gotowość do stawienia czoła niespodziewanym zwrotom akcji podczas opieki nad zwierzęciem (zwłaszcza podczas spacerów, gdy zwierzę ma kontakt z innymi ludźmi i zwierzętami).
 • Posiada ukończone kursy i szkolenia, dzięki którym nabył wiedzę niezbędną do pracy ze zwierzętami różnych ras, prezentującymi odmienne usposobienia i temperamenty. Dzięki temu opiekun nie będzie zdziwiony nienaturalnym zachowaniem psa lub kota, lecz dostrzeże w nim oznaki, które potrafi umiejętnie interpretować – na przykład wyczuwa strach lub nieufność psa, poczucie zagrożenia i gotowość do ataku. Odpowiednia reakcja jest kluczowym czynnikiem, decydującym o zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno zwierzętom, jak i ludziom w ich otoczeniu.
 • Ma doświadczenie w pracy ze zwierzętami oraz umiejętności, które pozwalają na szybkie zdobycie ich zaufania.
 • Jest pewien swoich kompetencji, potrafi odpowiedzieć na szczegółowe pytania, dotyczące jego metod pracy i podejścia do zwierząt oraz indywidualnych sposobów rozwiązania trudnych, niespodziewanych sytuacji.
 • Jest punktualny, dzięki czemu okazuje szacunek do czasu swojego zleceniodawcy.
 • W nagłej sytuacji wykazuje gotowość skierowania zwierzęcia do weterynarza (pogorszenie się stanu zdrowia lub doznanie obrażeń podczas przebywania pod nadzorem petsittera). W takim przypadku ważne, aby opiekunowie wymagali od właścicieli wypełnienia szczegółowego formularza z ich danymi kontaktowymi oraz zaprzyjaźnionego weterynarza i odpowiednimi informacjami o zwierzęciu (takimi jak wiek, rasa, waga, wcześniejsze schorzenia i przyjmowane leki).
 • Umie zorganizować ciekawe, rozwojowe zabawy, pobudzające pracę mózgu zwierząt.
 • Opcjonalnie posiada dodatkowe kwalifikacje psiego trenera lub behawiorysty, umożliwiające podjęcie dodatkowej pracy ze zwierzęciem podczas opieki nad nim – jest to szczególnie popularna usługa w przypadku wymagających psów.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big