petsy_logo
Znajdź petsittera

Catsitter we Wrocławiu

Szukasz catsittera dla kota we Wrocławiu? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek catsitterów.

Catsitter we Wrocławiu
Dostępne miasta
Catsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Catsitter Wrocław

Choć posiadanie kota to duże zobowiązanie to zrozumiałe, że właściciele nie zawsze mogą poświęcić wystarczająco czasu swoim pupilom. Wielu z nich decyduje się na usługę doświadczonego catsittera, który zazwyczaj opiekuje się czworonogami w ich miejscu przebywania.

Kim jest catsitter?

Catsitter to doświadczony opiekun kotów, który świadczy usługi w ramach pracy pełnoetatowej lub dorywczej w celach zarobkowych. Catsitterzy przejmują na siebie część obowiązków właścicieli podczas ich niedyspozycji lub dłuższej nieobecności. Z największą dbałością troszczą się o swoich podopiecznych, zapewniając im zaspokojenie wszelkich potrzeb fizycznych i psychicznych. Catsitter najczęściej zajmuje się kotem w miejscu jego przebywania, aby zwierzę mogło podążać za ustalonym rytmem dnia i nie musiało przystosowywać się do nowego środowiska.

Czym dokładnie zajmuje się catsitter?

Zakres usług świadczonych przez catsitterów jest bardzo szeroki i może obejmować:

 • karmienie, wymianę wody pitnej oraz dotrzymywanie towarzystwa podczas wizyt domowych w miejscu pobytu czworonoga,
 • podawanie odpowiednich leków i suplementów wskazanych przez właściciela,
 • spacery i dbanie o prawidłowy rozwój ruchowy podczas aktywności fizycznej, w domu i na świeżym powietrzu,
 • organizowanie różnego rodzaju zabaw umysłowych, na przykład z użyciem specjalnej kolekcji zabawek dla kotów, zapewniających niekończącą się rozrywkę oraz odpowiednią stymulację psychoruchową,
 • zapewnianie czułości kotom oraz obdarzanie ich miłością i poczuciem bezpieczeństwa,
 • wykonywanie czynności pielęgnacyjnych, w tym kąpieli, czesania, czyszczenia uszu, obcinania pazurków,
 • mycie misek, czyszczenie kuwety, sprzątanie mieszkania właściciela z zabawek kota lub szkód przez niego wyrządzonych, odkurzanie sierści zwierzaka,
 • odbywanie wizyt u weterynarza oraz groomera,
 • czynności na rzecz zleceniodawcy takie jak odbiór poczty czy podlewanie kwiatów,
 • oferowanie noclegu w swoim miejscu zamieszkania podczas dłuższej nieobecności właściciela (wyjazd służbowy, rodzinny lub podróż, choroba, niedyspozycja do opieki nad zwierzęciem),
 • odbiór zwierzęcia spod ustalonego adresu oraz jego dowóz w konkretne miejsce,
 • podejmowanie się profesjonalnej pracy ze zwierzęciem, emocjonalnej i dotyczącej zachowania w przypadku behawiorysty lub dostosowywanie odpowiedniego rodzaju aktywności fizycznej do predyspozycji zwierzęcia w przypadku kociego trenera,
 • specjalistyczna opieka nad zwierzęciem przez catsittera-lekarza weterynarii (szczególnie w przypadku kotów starszych, schorowanych lub będących po zabiegu, w trakcie rekonwalescencji).

Czym się kierować podczas wyboru catsittera we Wrocławiu?

Wybór catsittera we Wrocławiu zależy głównie od wymagań właściciela co do zakresu obowiązków do wypełnienia i kompetencji danego opiekuna. Powierzenie swojego ulubieńca obcej osobie z pewnością budzi wiele wątpliwości, dlatego aby zdecydować się na odpowiedniego kandydata można wziąć pod uwagę takie kryteria jak:

 • Ukończone szkolenia i kursy
 • Catsitterzy powinni mieć niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną, dotyczącą opieki nad kotami oraz umiejętności, gwarantujące ich maksymalne bezpieczeństwo, w tym udzielanie pierwszej pomocy.
 • Doświadczenie
 • Dobry catsitter powinien mieć duże doświadczenie w pracy z kotami różnych ras, charakteryzującymi się odmiennym usposobieniem i zachowaniem. Dobrze, gdyby znał zasady prawidłowego żywienia zwierząt oraz miał podstawową wiedzę z zakresu weterynarii.
 • Umiejętność nawiązywania relacji z kotem
 • Catsitter musi umieć nawiązać relację ze zwierzęciem w taki sposób, aby szybko zyskać jego zaufanie i sympatię. Powinien być jednocześnie stanowczy i asertywny, aby w razie potrzeby umieć odpowiednio zareagować na niewłaściwe zachowanie kota lub innych zwierząt w jego otoczeniu. Opiekun dla kotów musi czuć odpowiedzialność w stosunku do powierzonego mu zwierzęcia i starać się w jak najlepszy sposób wypełnić swoje obowiązki.
 • Dyspozycyjność
 • Dobry catsitter szanuje czas swojego właściciela, dlatego zawsze powinien zjawiać się punktualnie w umówionym miejscu oraz świadczyć swoją usługę tak długo, jak się do tego początkowo zobowiązał. Ze względu na to, że praca opiekuna dla zwierząt obejmuje nienormowane godziny dobrze, aby catsitter wykazywał chęć pomocy w każdej potrzebie właściciela, także podczas świąt i weekendów.
 • Organizacja czasu
 • Opiekun dla kotów nie powinien zmieniać rytmu zwierzęcia, ponieważ może to spotęgować jego stres. Najważniejsze punkty dnia – podawanie jedzenia czy spacery – powinny odbywać się o ustalonych porach, do których przyzwyczajone jest zwierzę.Jeśli mimo spełnienia wszystkich wymagań, nadal nie jesteś przekonany co do wyboru opiekuna, umów się z nim na spotkanie wstępne i osobiście zaobserwuj, jaką relację nawiązał z Twoim pupilem i czy odpowiada Ci specyfika jego pracy.

Ile kosztuje catistter we Wrocławiu?

Na petsy.pl możesz znaleźć obszerną bazę doświadczonych catsitterów z Wrocławia, którzy z największą przyjemnością zajmą się Twoim czworonogiem. Dzięki zamieszczonym na stronie zdjęciom, opisom oraz cenom poszczególnych świadczeń bez problemu znajdziesz kogoś odpowiedniego do tej roli. Koszt catsittera zależy głównie od zakresu usług oraz indywidualnych ustaleń z właścicielem i wynosi od kilkunastu do kilkuset złotych. Należy wziąć pod uwagę, że nocleg w miejscu zamieszkania opiekuna czy wielogodzinna opieka nad kotem w ciągu dnia mogą być związane ze wzrostem ceny w porównaniu do podstawowej troski o czworonoga.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big