petsy_logo
Znajdź petsittera

Catsitter w Gdańsku

Szukasz catsittera dla kota w Gdańsku? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek catsitterów.

Catsitter w Gdańsku
Dostępne miasta
Catsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Catsitter Gdańsk

Z roku na rok rośnie zainteresowanie profesjonalną usługą opieki nad zwierzętami wśród mieszkańców dużych miast, takich jak Gdańsk. Właściciele nie zawsze bowiem mogą poświęcić wystarczająco czasu i uwagi swoim pupilom, dlatego coraz częściej decydują się na zatrudnienie doświadczonego catsittera, który pomógłby im przy obowiązkach, związanych z posiadaniem zwierzęcia i zajął się czworonogiem podczas ich nieobecności w ciągu dnia lub w przypadku dłuższych wyjazdów. Dzięki temu, że wiele miłośników zwierząt świadczy usługi w tym zakresie, właściciele mogą wybrać odpowiednią osobę do opieki nad ich ulubieńcem, która spełni wszystkie ich oczekiwania.

Kim jest catsitter?

Catsitter to osoba, która świadczy usługę opieki nad kotami na zlecenie ich właścicieli w celach zarobkowych. Catsitterzy mogą traktować zajmowanie się zwierzętami jako pracę dodatkową, weekendową lub jako główne źródło dochodów. Opiekunów kotów wyróżnia profesjonalne podejście do troski o zwierzęta, ponieważ ich dobro stanowi dla nich kwestię priorytetową. Catsitterzy mają doświadczenie w opiece nad zwierzętami, są zaznajomieni z procedurami, z jakimi powinno traktować się koty w zależności od rasy, usposobienia lub indywidualnych wymagań (na przykład ze względu na ich doświadczenia z przeszłości czy stan zdrowia).

Na czym polega usługa catsittera?

Catsitterzy zajmują się szeroko pojętą opieką nad zwierzętami, która obejmuje spełnienie ich podstawowych potrzeb oraz dotrzymywanie towarzystwa na zlecenie właściciela.
Catistterzy podejmują się różnych obowiązków, związanych z troską o zwierzęta, jednym z nich są wizyty domowe, podczas których opiekunowie podają kotu jedzenie oraz opcjonalnie leki i witaminy, wymieniają miskę z wodą, sprzątają kuwetę i po prostu spędzają z nim czas podczas różnego rodzaju zabaw ruchowych i umysłowych. Na życzenie właściciela mogą także zabrać zwierzę na spacer, aby mogło poznać nowe tereny, zapachy oraz spotkać kocich przyjaciół. Zabawa na świeżym powietrzu pozwala także zapewnić odpowiednią dawkę ruchu w ciągu dnia na świeżym powietrzu i stanowi dodatkową atrakcję dla zwierzęcia.

Catsitterzy podczas dłuższej nieobecności właściciela oferują także nocleg w swoim miejscu zamieszkania, aby otoczyć zwierzęta całodobową opieką w odpowiednio przygotowanych warunkach. Niekiedy opiekunowie dla zwierząt chętnie podejmują się też obowiązków na rzecz właściciela, takich jak odbiór poczty, podlanie kwiatów czy odkurzenie mieszkania z sierści. Do dodatkowych usług świadczonych przez opiekunów należy wizyta u weterynarza i groomera czy zabiegi pielęgnacyjne zwierzęcia, takie jak kąpiel, czesanie czy obcinanie pazurów. Opiekun, w razie potrzeby, może także odebrać czworonoga spod wskazanego adresu lub dostarczyć go po skończonej usłudze w ustalone miejsce, takie udogodnienie pozwala na dodatkowe zaoszczędzenie czasu właściciela. Dzięki szerokiemu zakresowi świadczonych usług pomoc catsitterów w opiece nad zwierzętami wydaje się nieoceniona.

Jak wybrać najlepszego catsittera w Gdańsku?

Wielu właścicieli kotów, zwłaszcza w przypadku decydowania się na usługę catsittera po raz pierwszy, nie do końca wie, czym powinni się kierować podczas wyboru odpowiedniego kandydata. Choć bez wątpienia każdy opiekun dla zwierząt w Gdańsku troszczy się o swoich podopiecznych z największą dbałością, warto zwrócić także uwagę na inne cechy, którymi powinien wyróżniać się dobry catsitter:

  • ukończone kursy i szkolenia z zakresu opieki nad zwierzętami różnych ras, prezentującymi różne dolegliwości i schorzenia, w tym problemy zdrowotne czy wysoki poziom lęku;
  • ukończony kurs pierwszej pomocy;
  • duże doświadczenie w pracy z różnymi zwierzętami, pozwalające na podjęcie natychmiastowych działań w przypadku wystąpienia niespodziewanych sytuacji;
  • opracowanie metod pracy, umożliwiających szybkie zyskanie zaufania i sympatii zwierzęcia oraz niestosowanie systemu kar, który tylko potęguje uczucie stresu i niepokoju;
  • umiejętność zbudowania dobrej relacji ze zwierzęciem oraz interpretacji jego zachowań;
  • punktualność oraz dyspozycyjność – usługa świadczona przez catsittera ma na celu m.in. pomoc w zaoszczędzeniu czasu właściciela w ciągu dnia, dlatego wymaga się od niego punktualnego przybywania na czas oraz opieki nad zwierzęciem podczas wcześniej ustalonego przedziału czasowego;
  • przyjazne usposobienie – opiekun dla kotów powinien być osobą ciepłą, życzliwą, opanowaną i wyrozumiałą, ale także stanowczą i pewną siebie, aby w razie potrzeby móc odpowiednio zareagować na nieodpowiednie zachowanie czworonoga.

Ile kosztuje usługa catsittera w Gdańsku?

Koszt usługi catsittera w Gdańsku zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj świadczonej usługi (wizyta domowa, spacer, nocleg) oraz czas ich trwania czy szczegółowy zakres obowiązków i mieści się w zakresie od kilkunastu do kilkuset złotych. Wiele kwestii można indywidualnie uzgodnić z catsitterem, dlatego bez wątpienia każdy właściciel znajdzie odpowiednią osobę do opieki nad swoim pupilem w przystępnej dla niego cenie.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big