petsy_logo
Znajdź petsittera

Petsitter w Gdańsku

Szukasz petsittera dla psa w Gdańsku? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek petsitterów.

Petsitter w Gdańsku
Dostępne miasta
Petsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Petsitter w Gdańsku

Posiadanie zwierzęcia domowego w dużych miastach, np. takich jak Gdańsk, bywa nie lada wyzwaniem. Wielu właścicieli nie jest w stanie zapewnić swoim pupilom odpowiedniej dawki ruchu i rozrywki, ze względu na liczne obowiązki i karierę zawodową. Chcąc uniknąć pozostawiania swojego zwierzaka samotnie przez długie godziny, a nawet dni, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego petsittera w Gdańsku. Spędzanie czasu z zaufanym opiekunem sprawi, że zwierzak dużo łatwiej zniesie rozłąkę z właścicielem. Na czym polega usługa petsittera i dlaczego warto z niej skorzystać?

Petsitter w Gdańsku — na czym polega zawód opiekuna dla zwierząt?

Petsitter to anglojęzyczne wyrażenie, używane na określenie osoby zawodowo świadczącej profesjonalne usługi w zakresie opieki nad zwierzętami domowymi. To oznacza, że petsitter w Gdańsku może być odpowiedzialny za wyprowadzanie psa na spacer, karmienie go lub zabawę z czworonogiem pod nieobecność właściciela. W zależności od tego, w czym specjalizuje się dany opiekun, może on również zaopiekować się dowolnym zwierzęciem domowym, np. kotem, w trakcie kilkudniowej nieobecności domowników.
To co odróżnia profesjonalnego petsittera w Gdańsku od opieki przez przypadkowe osoby to fakt, że posiada on merytoryczną wiedzę o sposobach radzenia sobie ze zwierzakiem w różnych okolicznościach. Należy do nich umiejętność udzielenia zwierzęciu pierwszej pomocy, znajomość zasad żywienia czy wiedza z zakresu behawiorystyki. Wielu profesjonalnych petsitterów w Gdańsku posiada także odpowiednie wykształcenie i ukończone kursy kierunkowe.

Co należy do obowiązków petsittera w Gdańsku?

Zakres obowiązków petsittera w Gdańsku jest bardzo zróżnicowany. Indywidualni opiekunowie zwierząt domowych, posiadają niezwykle bogaty wachlarz usług. Wiele z oferowanych świadczeń dostosowywanych jest do konkretnych potrzeb i preferencji właściciela zwierzęcia. Natomiast do podstawowych obowiązków petsittera w Gdańsku, należy m.in.:

 • wyprowadzanie psa lub kota na regularne spacery,
 • regularne karmienie zwierzęcia i podawanie mu świeżej wody,
 • zabawa lub inne aktywności z pupilem,
 • sprzątanie nieczystości po zwierzęciu,
 • wprowadzanie elementów tresury,
 • podawanie leków (jeśli tego wymaga stan zdrowia zwierzęcia),
 • zabieranie na wizyty do weterynarza lub behawiorysty,
 • opieka nad zwierzęciem podczas kilkudniowej nieobecności właściciela.

Petsitter w Gdańsku — na jaki rodzaj opieki można się zdecydować?

Usługa petsittera w Gdańsku posiada nie tylko zróżnicowany zakres obowiązków, ale także rozmaite formy realizacji tego typu świadczeń. Wśród najpopularniejszych wyróżnia się:

 • całodobowa opieka nad zwierzęciem w domu właściciela — polega na tym, że petsitter przebywa ze zwierzęciem w domu właściciela pod jego nieobecność;
 • całodobowa opieka nad zwierzęciem w domu petsittera – opiekun zabiera zwierzę do swojego prywatnego mieszkania lub domu, w którym przestrzeń jest odpowiednio dostosowana dla zwierząt;
 • opieka dochodząca – petsitter przyjeżdża do zwierzęcia codziennie o umówionych wcześniej porach.
Spośród wyżej wymienionych możliwości, najdogodniejszym rozwiązaniem dla zwierzęcia jest opieka w domu właściciela. Wówczas pupil może liczyć na stały nadzór, pozostając w znajomym i bezpiecznym dla niego otoczeniu.
Warto dodać, że wielu petsitterów w Gdańsku, prowadzi także domowy hotel dla zwierząt. Takie ośrodki zwykle znajdują się w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym. Dzięki temu zwierzęta mogą czuć komfortowo, przebywać z innymi zwierzętami, jednocześnie będąc traktowane w sposób indywidualny.

Czym powinien cechować się najlepszy petsitter w Gdańsku?

Decydując się na powierzenie swojego zwierzęcia domowego pod opiekę profesjonalnego petsittera, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Oprócz oczywistego faktu, czyli miłości do zwierząt, niezwykle istotne są także kompetencje opiekuna. Najlepszy petsitter w Gdańsku musi posiadać zarówno wiedzę teoretyczną, jak i bogate doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Wykwalifikowany opiekun powinien:

 • dysponować wiedzą dotyczącą typowego zachowania zwierząt;
 • umieć rozpoznawać podstawowe potrzeby zwierzęcia;
 • posiadać wiedzę z zakresu zasad żywienia zwierząt;
 • posiadać wiedzę dotyczącą komunikacji ze zwierzętami;
 • umieć reagować w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia zwierzęcia.
Ponadto najlepszy petsitter w Gdańsku powinien być otwarty, profesjonalny i odpowiedzialny. Warto dodać, że każdy kompetentny opiekun zwierząt działa w oparciu o umowę cywilno- prawną, gwarantującą bezpieczeństwo zarówno dla właściciela, jak i samego petsittera.

Ile kosztuje usługa petsittera w Gdańsku?

Zawód petsittera to profesja, którą trudno wycenić w jednoznaczny sposób. Duże rozbieżności cenowe w usługach petsitterów w Gdańsku, najczęściej spowodowane są różnicą doświadczenia w profesjonalnej opiece nad zwierzętami. Wśród wielu dostępnych ogłoszeń, znaleźć można zarówno zawodowych petsitterów z Gdańska, jak i uczniów lub studentów, którzy chcą jedynie dorobić w roli opiekuna zwierząt.
Natomiast w naszej bazie petsitterów z Gdańska i innych części Polski, dostępnej na stronie internetowej petsy.pl, znaleźć można wiele osób, które pracę ze zwierzętami wybrały jako swój zawód i główne źródło zarobku. Swoje usługi oferują m.in. behawioryści czy certyfikowani trenerzy psów.

Obecnie stawka za godzinę pracy petsittera w Gdańsku wynosi kilkadziesiąt złotych. Natomiast w przypadku dodatkowych usług, cena ustalana jest z klientem indywidualnie.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big