petsy_logo
Znajdź petsittera

Hotel dla psów we Wrocławiu

Szukasz hotelu dla psa we Wrocławiu? Na Petsy znajdziesz domową alternatywę w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Hotel dla psów we Wrocławiu
Dostępne miasta
Hotel dla psów w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla kotów

Hotel dla psów Wrocław

Urlop, przerwa wakacyjna lub weekendowy wyjazd często bywają nie lada wyzwaniem dla wszystkich właścicieli psów. Wówczas najczęściej pojawia się pytanie – co zrobić z pupilem? Jeśli rodzina lub przyjaciele nie są w stanie wziąć go pod swoją opiekę, warto zastanowić się nad ufundowaniem pupilowi wczasów w psim hotelu we Wrocławiu.

Czym jest hotel dla psów?

Hotele dla psów we Wrocławiu są to ośrodki, w których właściciele czworonogów mogą pozostawić swoje pupile pod opieką profesjonalnych opiekunów, np. na czas wakacyjnych podróży. Wówczas zwierzętom zapewniona jest całodobowa opieka, najczęściej obejmująca karmienie, spacery, zabawę czy podstawową pielęgnację. Hotel dla psów Wrocław może przybierać formę małego, przydomowego hoteliku, lub większego ośrodka, który jest w stanie zapewnić miejsce nawet dla kilkudziesięciu czworonogów.
Jak sama nazwa wskazuje, hotele dla psów we Wrocławiu, to miejsca noclegowe dedykowane głównie psom. Dostępne są jednak ośrodki dla zwierząt, które przyjmują również koty, króliki czy mniejsze gryzonie.

Czym się kierować wybierając hotel dla psa we Wrocławiu?

Nawet krótkoterminowa rozłąka z opiekunem, wiąże się z ogromnym stresem dla każdego czworonoga. Z tego względu warto zdecydować się hotel dla psa we Wrocławiu, który będzie w stanie zaoferować warunki funkcjonowania zbliżone do tych, jakie pies ma zapewnione na co dzień w domu.
Przed oddaniem ukochanego pupila do wybranego hotelu dla psów Wrocław, zalecane jest przyjrzenie się bliżej kilku istotnym kwestiom dotyczącym zakwaterowania oraz sprawowanej opieki. Warto, aby psi hotel znajdował się w pobliżu miejsca zamieszkania właściciela. Wówczas możliwe jest dowiezienie i odebranie pupila w krótkim czasie. Zaleca się także odwiedzenie danej placówki, aby sprawdzić czystość tamtejszych pomieszczeń oraz obejścia. Sporym ułatwieniem przy podjęciu decyzji o wyborze hotelu dla psa Wrocław, jest również rozmowa z samymi pracownikami. Zagadnienia, które warto poruszyć z personelem podczas wstępnych konwersacji, to m.in:

 • Czy psy podczas spacerów mają stały dostęp do otwartej przestrzeni?
 • Jak często zwierzęta są karmione?
 • W jakich warunkach śpią psy?
 • Czy ośrodek współpracuje z lekarzem weterynarii lub innymi specjalistami w zakresie profesjonalnej opieki nad psem?
  • Warto również sprawdzić w Internecie opinie osób, które korzystały już z usług danego hotelu dla psów we Wrocławiu. Ważne, aby przed podjęciem decyzji umożliwić pupilowi zapoznanie się z miejscem i potencjalnymi opiekunami, obserwując jednocześnie, czy dobrze czuje się w danym środowisku.

Ile kosztuje pobyt psa w hotelu?

Hotel dla psa we Wrocławiu, podobnie jak w przypadku miejsc noclegowych dla ludzi, posiada szeroki zakres cenowy. Średni koszt jednej doby to ok. 50 zł, jednak finalna cena zależna jest od wielu czynników. Należą do nich m.in.:

 • Lokalizacja hotelu dla psa we Wrocławiu – jest to główny wyznacznik, który decyduje o kosztach związanych z wyborem miejsca noclegowego dla czworonoga. Najniższe ceny oferowane są w miejscowościach oddalonych od dużych aglomeracji. Jednak w większych miastach, takich jak Wrocław, o kosztach decyduje usytuowanie psiego hotelu w konkretnej dzielnicy. Bliżej centrum ceny są znacznie wyższe, niż np. na przedmieściach Wrocławia.
 • Czas kwaterowania w psim hotelu we Wrocławiu – niektóre hotele dla psów we Wrocławiu oferują możliwość pozostawienia czworonoga na kilka godzin. Jednak w całościowym rozrachunku dłuższe pobyty są dużo bardziej opłacalne. Z kosztami zakwaterowania pupila wiąże się także konkretny sezon. Bowiem wiele hoteli dla psów we Wrocławiu posiada inne stawki w okresie świąt, wakacji czy ferii zimowych.
 • Wyżywienie i dodatkowe usługi – nieco droższe będą hotele dla psów we Wrocławiu, w których personel musi troszczyć się o odpowiednie racje żywieniowe. Natomiast taniej jest w miejscu, gdzie wraz z psem właściciel zostawia dla niego również karmę. Ponadto w psim hotelu Wrocław, często możliwe jest wykupienie dodatkowych usług, np. strzyżenia, kąpania itp. Wiąże się to z odpowiednio wyższym kosztem pobytu psa w ośrodku.

Jakie są warunki przyjęcia psa do hotelu?

Warunkiem przyjęcia czworonoga do psiego hotelu we Wrocławiu, jest przedstawienie jego książeczki zdrowia z aktualnymi szczepieniami, zawarcie umowy cywilnoprawnej oraz opłacenie pobytu. Przyjęcie zwierzaka odbywa się dopiero wtedy, gdy zostaną spełnione powyższe warunki i właściciel psa zaakceptuje określone w umowie zobowiązania obu stron. Często wymagane jest także, aby przed wizytą w hotelu dla psów we Wrocławiu, pupil był odrobaczony i zabezpieczony przeciwko kleszczom.

Jakie są inne rodzaje noclegów dla psa we Wrocławiu?

Hotele dla psów we Wrocławiu, najczęściej funkcjonują w dwóch wariantach:

 • domowy hotel dla psów Wrocław – w przypadku tego typu ośrodka, opieka nad zwierzęciem sprawowana jest w domu właściciela lub w budynku hotelu;
 • „kojcowy” psi hotel Wrocław – jest to miejsce, w którym psy przebywają w odpowiednio dostosowanych kojcach z wybiegami.
Wszystkie hotele dla psów we Wrocławiu oferują całodobową, profesjonalną opiekę nad czworonogiem. Zwierzak otrzymuje w nich nie tylko odpowiednie warunki i wyżywienie, ale także niezbędną rozrywkę, spacery i zabawę z opiekunem. Psi hotel we Wrocławiu jest dużo lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż pozostawienie zwierzęcia w domu bez opieki, lub pod czasowym nadzorem sąsiadów i rodziny.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big