petsy_logo
Znajdź petsittera

Spacer z psem w Warszawie

Szukasz pomysłu na spacer z psem w Warszawie? Zobacz nasze propozycje albo wynajmij petsittera, który wyprowadzi psa wtedy kiedy Ty nie możesz!

Spacer z psem w Warszawie
Dostępne miasta
Spacer z psem w Poznaniu
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Warszawski spacer z psem

Miejskie społeczeństwo coraz częściej decyduje się na posiadanie psa, bez względu na to, czy zamieszkuje dom z ogrodem, czy mieszkanie w bloku. Brak własnego trawnika nie jest w tej sytuacji problemem na spacer z psem. Warszawa i okolice oferują wiele zielonych miejsc i polan wypoczynkowych, doskonałych na przechadzanie się z przyjacielem - nie tylko Wilanów, Muranów, Śródmieście, Mokotów, park romantyczny Arkadia, rezerwat Las Kabacki czy Pola Mokotowskie. Poniżej przedstawiamy mniej popularnych, ale równie ciekawych miejsc na spacer z psem, gdzie może dostać się zarówno rowerzysta, jak i osoba przemieszczająca się komunikacją miejską.

Warszawskie parki idealne, by spacerować z psem

Park Skaryszewski

Położony jest pomiędzy ulicą Grochowską a Aleją Waszyngtona. Na terenie parku znajdują się długie alejki, duże trawniki, zbiorniki wodne oraz liczne lokale przyjazne psom – w Cukierni Misianka sprzedawane są nawet ciastka dla psów. W pobliżu znajdują się liczne tereny zielone - psia polana i psia górka, miejsca rzadko uczęszczane przez spacerowiczów, gdzie czworonogi mogą się swobodnie wybiegać.

Park Herberta przy ul. Romaszewskiego

Oprócz ogromnej zielonej przestrzeni do biegania, wzdłuż ulicy Duracza znajduje się specjalny plac zabaw dla psów oraz wybieg wyposażony w elementy do zabawy i treningu, wspomagające socjalizację. W parku rozmieszczono liczne ławeczki dla właścicieli, a dzięki bogactwu atrakcji teren jest dedykowany dla całych rodzin wraz z pupilami.

Park Kępa Potocka

To duży, ogrodzony obszar zieleni pełen ścieżek, a także teren rekreacyjno-wypoczynkowy zlokalizowany w dzielnicach Żoliborz i Bielany. Odznacza się obecnością wielkich trawników, mostków i zbiornika wodnego. Wygodne ławki i kawiarnia zachęcają właścicieli zwierzaka do częstych odwiedzin.

Spacer z psem w lesie – lista lasów w okolicach Warszawy

Goździkowe Bagno

Jest częścią nadleśnictwa Celestynów, należy do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, zlokalizowanego w pobliżu Warszawy. To niewielkie torfowisko pełne cudów przyrody, pieski mogą natrafić tutaj na trop dzikich zwierząt, biegać wśród różnorodnej roślinności i poznawać nowe zapachy.

Las Bielański

To bardzo duży obszar zieleni, obejmujący zarówno miejsca nasłonecznione, jak i będące w cieniu. Spacer wzdłuż Wisły jest nie tylko świetną zabawą dla psiaka, ale także idealnym sposobem odpoczynku dla jego właściciela.

Wybiegi dla psów w Warszawie

Wybieg dla psów Polana Hutnik

Wybieg położony jest w środku lasku Bielańskiego. Ze względu na stabilne ogrodzenie właściciele nie muszą się bać ucieczki swoich podopiecznych. Oprócz terenu do biegania wybieg obejmuje tor przeszkód, specjalny tunel, podesty i inne wyposażenie, przydatne do tresury psów, a także plac zabaw.

Psi Park przy ulicy Ostródzkiej

W pełni ogrodzony Psi Park obejmuje trzy oddzielne wybiegi dla psów, podzielone ze względu na ich przeznaczenie. Na miejscu znajdziemy specjalny plac szkoleniowy, wyposażony w najpopularniejszy w okolicy tor przeszkód, wspomagający aktywność fizyczną zwierząt. Właściciele natomiast mogą skorzystać z ławek i altany. Nie brakuje również miejsc, gdzie psiak może załatwić swoje potrzeby.

Wybieg dla psów w Ogrodzie Krasińskich

Kompleks podzielony jest na dwa tereny, a jego największą zaletą jest dostęp do bieżącej wody – to szczególnie ważny aspekt w okresie letnim. Nasi milusińscy mogą nie tylko swobodnie biegać po dużej przestrzeni, ale także skorzystać z toru treningowego i poznać nowych psich kumpli.

Inne propozycje na spacer z psem w Warszawie

Plac zabaw dla psów

Lokalizacja: Park Dolinka Służewska. Miejsce oznaczone jako EKO z ograniczoną działalnością człowieka. Na terenie znajduje się wyodrębniony kawałek „toalety dla psów”, gwarantujący czystość wybiegu, a także tor przeszkód. Opiekunowie mogą spocząć w zadaszonej altanie lub na ławeczkach. Pobliski strumyk wody przynosi pociechom ochłodzenie w upalne dni.

Fort Bema

Ten zielony teren obejmuje m.in. alejki spacerowe oraz liczne wzniesienia i pagórki, na których pies może się wyszaleć. Przez Fort przeprowadzono kanał osiedlony przez kaczki – częsty obiekt zainteresowania psów.

Spacer wiosną i latem

Wysokie temperatury i słońce to świetna okazja do dłuższych zabaw z psem na świeżym powietrzu. Podczas ciepłych pór roku szczególnie ważne jest zabranie ze sobą miseczki i dużej ilości wody oraz zapewnienie ochrony łapkom pupila, gdy trasa obejmuje przejście po rozgrzanym asfalcie. W upalne dni na dłuższy spacer należy wybierać wczesne lub wieczorne godziny, a podczas zabawy w zbiornikach wodnych trzeba zadbać o stopniowe ochładzanie czworonoga.

Spacer jesienią i zimą

Mimo ponurej i zimnej aury za oknem nie możemy opuszczać spaceru z psem. W dużym mieście jest wiele możliwości na wypad z psem w okolicach Warszawy czy nad rzekę. Ze względu na nieprzewidywalną pogodę oprócz niezbędnika, warto dodatkowo wyposażyć się w płaszcz przeciwdeszczowy dla czworonoga, na wypadek śniegu lub gwałtownego deszczu.

Spacer z psem – o czym należy pamiętać?

Podczas wyjść z psem w miejsca publiczne czy rezerwaty przyrody, nie możemy zakłócać spokoju obecnych tam ludzi i zwierząt – dobrze zatem sprawdzi się smycz, a w nakazanych przestrzeniach należy założyć kaganiec. Przed spacerem powinno się także sprawdzić, czy docelowe miejsce jest przeznaczone dla psów, w przeciwnym razie grozi nam kara finansowa. Na dłuższe wyprawy właściciel powinien zabrać ze sobą aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie.
Jeżeli natomiast planujecie weekend z psem - niekoniecznie w okolicach Ochoty i Śródmieścia - to w podwarszawskich miastach funkcjonuje kilka przyjaznych hoteli, gdzie nasi przyjaciele w pięknych okolicznościach przyrody będą mogli korzystać ze ścieżek spacerowych czy kulturalnych miejsc na granicy Józefowa i Otwocka.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big