petsy_logo
Znajdź petsittera

Praca ze zwierzętami w Warszawie

Szukasz opiekuna dla psa w Warszawie? Na Petsy znajdziesz petsittera w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Praca ze zwierzętami w Warszawie
Dostępne miasta
Praca ze zwierzętami w Poznaniu
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Opieka nad zwierzętami praca Warszawa

Paca w roli opiekuna dla zwierząt staje się coraz popularniejsza, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Warszawa. Bowiem coraz częściej zdarza się, że właściciele zwierząt domowych nie są w stanie zapewnić pupilom wystarczającej opieki, np. z powodu obowiązków zawodowych, służbowych delegacji, wakacyjnych podróży czy też choroby. Opieka nad zwierzętami w Warszawie to wyjątkowy zawód, który okaże się wymarzonym zajęciem i przyniesie dużo satysfakcji wszystkim osobom, które kochają pracę ze zwierzętami. Kim jest, ile zarabia zawodowy opiekun zwierząt i jak można nim zostać?

Jaki jest zakres obowiązków w pracy przy opiece nad zwierzęciem?

Opieka nad zwierzętami w Warszawie to branża, w której zawiera się wiele usług. Zlecenia mogą polegać na wyjściu z psem lub kotem na spacer, zaprowadzenie pupila na wizytę do weterynarza, albo całodobowy nadzór podczas nieobecności właściciela. Ten rodzaj opieki nad zwierzętami jest dużo bardziej wymagającą usługą, gdyż obejmuje karmienie, dbałość o aktywność fizyczną czworonoga, a jeżeli zwierzę jest chore – podawanie lekarstw o określonych porach.
Właścicielom czworonogów z niepełnosprawnością lub trudnym usposobieniem, zaleca się zainwestowanie w usługę opieki nad zwierzętami w Warszawie, świadczoną przez osobę wykwalifikowaną w dziedzinie kynologii lub behawioryzmu.

Praca przy opiece nad zwierzętami w Warszawie może mieć charakter zarówno dorywczy, jak i pełnoetatowy. Najczęściej profesjonalni opiekunowie zwierząt oferują także dodatkowe świadczenia, takie jak tresura, doradztwo żywieniowe itp.

Praca przy opiece nad zwierzętami w Warszawie – wyprowadzacz psów

Odpłatna opieka nad zwierzętami w Warszawie może przybierać różne formy. Jedną z nich jest praca wyprowadzacza psów, inaczej zwanego dog walkerem. Tego typu zajęcie jest ciekawym pomysłem dla wszystkich, którzy uwielbiają spędzać czas z czworonogami i szukają możliwości zarobku. Choć ta forma pracy przy opiece nad zwierzętami w Warszawie często kojarzona jest z dodatkowym zajęciem dla uczniów lub studentów, to obecnie staje się ona głównym źródłem dochodu dla wielu osób.
Zakres obowiązków ustalany jest indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta i jego zwierzaka. Pojedynczy spacer z psem może trwać od 20 minut do nawet kilku godzin. Zawodowi opiekunowie dla zwierząt, najczęściej wyprowadzają kilka psów jednocześnie, co realnie przekłada się na wyższe zarobki.

Praca przy opiece nad zwierzętami w Warszawie – petsitter

Większość właścicieli zwierząt domowych traktuje swoich podopiecznych jak członków rodziny, dbając o komfort ich życia, bezpieczeństwo oraz zdrowie. Niestety zdarza się, że czasem nie są oni w stanie poświęcić swojemu pupilowi wystarczającej ilości czasu w ciągu dnia.
Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi petsittera, czyli w dosłownym tłumaczeniu – osoby zawodowo opiekującej się zwierzętami domowymi. Tego rodzaju opieka nad zwierzętami w Warszawie często sprowadza się do wyjścia na spacer z psem lub kotem, nakarmienie pupila, wyczyszczenie kuwety i spędzenie z nim czasu pod nieobecność właściciela. Często petsitterzy świadczą usługi w zakresie całodobowej opieki nad zwierzakiem, np. w trakcie wakacyjnego wyjazdu domowników.

Oprócz dbania o potrzeby fizjologiczne pupila i zapewnienia mu odpowiedniej dawki rozrywki, praca przy opiece nad zwierzętami w Warszawie polega także na praktycznym wykorzystywaniu wiedzy merytorycznej, zdobytej podczas kursów lub szkoleń.

Jak znaleźć pracę przy opiece nad zwierzętami w Warszawie?

Praca przy opiece nad zwierzętami w Warszawie jest niezwykle odpowiedzialnym zajęciem. Najczęściej decydują się na nią osoby, które kochają zwierzęta, posiadają dużą dozę cierpliwości, empatię oraz doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Ponadto zawodowy opiekun musi znać potrzeby swoich podopiecznych, w zależności od rasy oraz stadium wzrostu, umieć udzielić pierwszej pomocy oraz reagować w sytuacjach kryzysowych.
Platforma petsy.pl jest miejscem, które umożliwia petsitterom znalezienie pracy w branży opieki nad zwierzętami w Warszawie. Wystarczy zarejestrować się na naszej stronie internetowej. Platforma posiada panel opiekuna, w którym każdy petsitter ma możliwość zarządzania swoim kontem – ustalania grafiku, ceny oraz zakres usług. Dzięki naszej witrynie, wszyscy opiekunowie zwierząt z Warszawy i okolic, mają możliwość zdobywania zleceń z dużo większą skutecznością niż w przypadku reklamy pocztą pantoflową.

Opieka nad zwierzętami praca Warszawa – zarobki

Praca przy opiece nad zwierzętami w Warszawie posiada wiele zalet. Oprócz możliwości częstego przebywania wśród zwierzaków, cechuje się ona dużą elastycznością. To oznacza, że każdy zawodowy opiekun może ustalać swoją dyspozycyjność i dopasowywać dogodne dla niego pory pracy.
Praca przy opiece nad zwierzętami w Warszawie nie jest zajęciem posiadającym standardowy, ośmiogodzinny system. Z tego względu trudno jest ją wycenić. Stawka różni się w zależności od doświadczenia, kompetencji, czy zakresu pracy opiekuna dla zwierząt. Obecnie cena za godzinę pracy petsittera wynosi kilkadziesiąt złotych. Opieka nad zwierzę

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big