petsy_logo
Znajdź petsittera

Petsitter w Warszawie

Szukasz petsittera dla psa w Warszawie? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek petsitterów.

Petsitter w Warszawie
Dostępne miasta
Petsitter w Poznaniu
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Dlaczego warto korzystać z usług petsittera z Warszawy?

Jesteś właścicielem psa, kota bądź innego zwierzaka? Zastanawiasz się, kto może się nim zająć pod Twoją nieobecności? W takiej sytuacji warto skorzystać z usług petsittera z Warszawy, czyli opiekuna do zwierząt. Nie tylko nakarmi i w razie potrzeby wyprowadzi Twojego ulubieńca, ale także zajmie się jego pielęgnacją czy podaniem leków. W czym jeszcze może nam pomóc petsitter w Warszawie? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Kto to jest petsitter?

Petsitter to opiekun zwierząt, który dba o ich podstawowe potrzeby, samopoczucie i aktywność. Wbrew pozorom nie jest to prosty zawód. Wręcz przeciwnie - bardzo odpowiedzialny i wymagający zarówno dobrego podejścia do zwierzaka, jak i pełnego zaangażowania w opiekę.
Osoba, która oferuje tego rodzaju usługi, musi wyróżniać się określonymi cechami. Są nimi:

 • wiedza o zwierzętach, ich potrzebach i pielęgnacji,
 • rozumienie ich zachowań,
 • empatia,
 • ogromna cierpliwość,
 • spokój,
 • opanowanie,
 • poczucie obowiązku,
 • doświadczenie w opiece nad zwierzętami.

Czym się zajmuje petsitter z Warszawy?

Głównym zadaniem opiekuna zwierząt jest oczywiście zajmowanie się nimi. Pod tym pojęciem zawiera się przede wszystkim:

 • karmienie zwierzaków oraz podawanie/wymiana wody,
 • zabawy i różnego rodzaju aktywności dopasowane do zwierząt,
 • sprzątanie kuwety i wokół niej, a także mycie misiek czy usuwanie innych nieczystości, jakie się pojawią podczas opieki,
 • podawanie leków zgodnie z wytycznymi, jeśli zwierzę tego wymaga,
 • w razie potrzebny wizyta u weterynarza.

Warszawa - najlepszy petsitter, czyli jaki?

Dobry petsitter powinien charakteryzować się pewnymi cechami, które sprawią, że bez problemu powierzymy mu opiekę nad naszym ulubieńcem. Czym dokładnie powinien się wyróżniać?

 1. Doskonałym zrozumieniem i odczytywaniem potrzeb zwierząt. Każde z nich jest inne oraz w różny sposób pokazuje swoje pragnienia. Co więcej, zwierzaki posiadają odmienne charaktery. Jedne z nich uwielbiają ruch, zaś część woli leniwe spędzanie czasu. Petsitter musi dopasować intensywność zabaw czy aktywności do ich uosobienia.
 2. Opanowaniem i świetną umiejętnością radzenia sobie w stresujących sytuacjach. Opieka nad zwierzakami to wymagające zajęcie, podczas którego mogą wystąpić nieprzewidziane problemy. Petsitter w Warszawie, któremu powierzamy opiekę nad psem lub kotem, powinien umieć poradzić sobie w każdej sytuacji. A przy tym znać się na pierwszej pomocy dla zwierząt oraz wiedzieć, jak postępować w razie nieszczęśliwego wypadku. Oddając mu swojego pupila, musimy mieć pewność, że powierzamy go w bezpieczne ręce.
 3. Odpowiednim dobieraniem aktywności i zabaw. Petsitter to doskonały przewodnik i nauczyciel zwierząt. Spędza z nimi czas na zabawie, spacerach czy edukacji reagowania na polecania. Co ważne, prawidłowe zachowanie równowagi pomiędzy aktywnością a nauką ma pozytywny wpływ na naszego pupila.
 4. Być przyjacielem i towarzyszem zwierzaka. Petsitter musi zbudować więź emocjonalną ze swoim podopiecznym, by ten czuł się w jego towarzystwie komfortowo, spokojnie i swobodnie. Dodatkowym atutem będzie umiejętność dopasowania atrakcji/aktywności do wieku, charakteru i sprawności fizycznej zwierzaka.

Ile kosztuje korzystanie z pomocy petsittera - Warszawa

Stawki za pomoc petsittera są mocno zróżnicowane. Zależą od doświadczenia opiekuna i jakości świadczonych usług. Profesjonalista, posiadający odpowiednią wiedzę oraz ukończonych wiele kursów czy szkoleń, będzie oczekiwał adekwatnego wynagrodzenia. Na stawkę wpływa także prowadzenie własnej, zarejestrowanej działalności związanej z opieką nad zwierzętami. A to z kolei wiąże się z koniecznością opłacania podatków i składek, co podnosi kwotę usług petsitterskich.
Koszt godzinnego spaceru z pupilem to średnio kwota rzędu 40-60 zł. Dodatkowe usługi, ewentualnie wizyty u weterynarza podwyższają znacznie ostateczną sumę. Na cenę wpływa także długość pobytu zwierzaka pod opieką petsittera. Jeżeli decydujemy się na dłuższą współpracą - stawki są ustalane zazwyczaj indywidualnie.

Zalety współpracy z petsitterem

Korzystanie z pomocy petsittera przynosi wiele korzyści. Po pierwsze nasze zwierzę zostaje na dobrze znanym mu terytorium, czyli w domu. To bardzo ważne w szczególności dla kotów, które uwielbiają rutynę i nie przepadają za zmianą miejsc. Każdy, w tym także i zwierzęta, najlepiej czują się u siebie. Tam mają swój kąt, ulubione zabawki, przestrzeń do odpoczynku i pełną miskę ulubionych smakołyków.
Kolejną, równie ważną zaletą jest zminimalizowanie stresu wśród zwierzaków. Niektóre z nich bardzo źle znoszą zmianę otoczenia, reagując np. brakiem apetytu. W swoim domu czują się najlepiej, a petsitter zapewnia im właśnie domową opiekę.

Sięganie po usługi opiekuna do zwierząt jest niezwykle wygodnie. Nie musimy się już martwić, kto zajmie się pupilem podczas naszej nieobecności. Poza tym nie ma już potrzeby angażować w pomoc naszych zazwyczaj zabieganych znajomych. Zyskujemy natomiast pewność, że nasz ulubieniec jest w dobrych i profesjonalnych rękach, otoczony odpowiednią troską.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big