Hotel dla psów w Warszawie

Szukasz hotelu dla psa w Warszawie? Na Petsy znajdziesz domową alternatywę w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Hotel dla psów w Warszawie
Dostępne miasta
Hotel dla psów w Poznaniu
Powiązane usługi
Hotel dla kotów

Dlaczego hotel dla psów w Warszawie to doskonały wybór?

Nie zawsze i nie wszędzie możemy zabrać ze sobą swojego pupila. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług psiego hotelu. Nasz pies znajdzie się pod opieką profesjonalistów, a my będziemy mogli wyjechać na wakacje czy w delegację. Na czym dokładnie polega fenomen hotelu dla psów w Warszawie?
Warszawa oferuje wiele pensjonatów dla psów. Sprawdzone hotele możemy spotkać w takich dzielnicach, jak: Bemowo, Białołęka, Bielany, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów. Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wesoła Wilanów, Włochy, Wola czy Żoliborz

Czym jest hotel dla psów?

Psi hotel w Warszawie to miejsce, gdzie możemy pozostawić czworonoga pod fachową, całodobową opieką na czas naszej nieobecności. Może to być krótszy, jak i dłuższy pobyt np. jeśli wyjeżdżamy na wakacje.
Nasz pupil zostanie tam nakarmiony i objęty podstawową pielęgnacją. W zakres opieki wliczają się także zabawa, spacery i dbałość o dobre samopoczucie czworonoga. Wszystko będzie dopasowane do potrzeb i charakteru naszego psa.
Warto zaznaczyć, że istnieją dwa rodzaje hoteli dla psów:

 1. Domowy, gdzie opiekun zajmuje się czworonogiem w swoim domu.
 2. Kojcowy, w którym psy przebywają w specjalnie do tego przystosowanych kojcach z wybiegami.

Czym się kierować wybierając hotel dla psa w Warszawie?

Szukając hotelu dla psa, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Są nimi:

 • Bezpieczeństwo oraz higiena — zanim powierzymy naszego ulubieńca pod opiekę hotelu, powinniśmy obejrzeć ośrodek. Przyjrzeć się warunkom, jakie tam panują – czy jest tam czysto oraz bezpiecznie i czy pieski mają bezproblemowy dostęp do wody. Ponadto warto dopytać, czy przyjmowane są także agresywne tudzież chorowite psy. Dobrze, jeśli psi hotel zapewnia opiekę weterynarza, na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń czy ze względu na prowadzone leczenie psa.
 • Kompetencje osób, które zajmują się czworonogami w hotelu dla psów — opiekunowie powinni mieć odpowiednie podejście oraz doświadczenie, a także potrafić udzielać pierwszej pomocy zwierzętom. Hotele dla psów w Warszawie zapewniają współpracę z doświadczonymi i sprawdzonymi petsitterami. Dzięki temu mamy pewność, że nasz czworonogów trafił w dobre ręce.
 • Indywidualne podejście do pieska — dobry hotel dla psów w Warszawie nim podejmie się opieki nad zwierzakiem, zrobi odpowiedni wywiad na temat tego, co nasz pies je, czy zmaga się z alergiami bądź choruje. Petsitter wypyta także o charakter naszego pupila oraz czy potrzebuje on częstych spacerów i jakie ma przyzwyczajenia.

Ile kosztuje pobyt psa w hotelu?

Cena psiego hotelu w Warszawie jest różna. Składa się na to kilka elementów, jak:

 • 24-godzinna opieka,
 • okres pobytu pieska w hotelu,
 • dbałość o higienę zwierzaka,
 • zapewnienie mu różnorodnego harmonogramu dnia,
 • jedzenie — czy zapewnimy naszemu pupilowi własne wyżywienie, czy ma się tym zająć ośrodek, w którym pies zostaje pod opieką,
 • wielkość czworonoga,
 • usługi dodatkowe np. kąpiel, strzyżenie pupila.
Koszt pobytu będzie wyższy, jeśli oczekujemy specjalnych warunków, co do opieki nad naszym psem. Ostateczną cenę możemy ustalić indywidualnie.
Średnio doba hotelowa w Warszawie kosztuje 60-90 zł dla małego psa i 70-100 zł dla dużego.

Jakie są warunki przyjęcia psa do hotelu?

Decydując się na powierzenie opieki nad naszym pupilem psiemu hotelowi w Warszawie, powinniśmy:

 • wybrać oraz ustalić czas pobytu,
 • wypełnić kartę zgłoszeniową, w której zawrzemy informacje na temat godzin i długości spacerów, ilości posiłków, które spożywa nasz pies, cech charakteru i innych danych, które go dotyczą,
 • określić sposób żywienia psa oraz poinformować, jeżeli cierpi na alergie bądź przyjmuje leki,
 • zostawić psu ulubione legowisko i zabawki — pozwoli mu to się odstresować.

Jeżeli chodzi o wymagania hoteli dla psów, to są one zróżnicowane. Niektóre placówki nie przyjmują agresywnych czworonogów bądź pobierają opłaty dodatkowe, jeśli suczki są w trakcie cieczki. Na przyjęcie może mieć także wpływ wielkość psa. Najwięcej informacji na temat warunków przyjęcia uzyskamy u źródła, czyli w psim hotelu w Warszawie.

Jakie są inne rodzaje noclegów dla psa w Warszawie?

Oprócz hoteli dla psów popularne są usługi petsittera, czyli opiekuna do zwierząt. Osoba ta zajmie się naszych ulubieńcem w swoim miejscu zamieszkania lub w naszym domu. To dobre rozwiązanie w szczególności dla zwierząt przeżywających ogromny stres, kiedy zmieniają stałą lokalizację, którą znają i są do niej przyzwyczajone.
Decydując się na współpracę z petsitterem, możemy liczyć na pełen profesjonalizm w opiece nad psem. Mamy pewność, że oddajemy go w ręce osoby kompetentnej i odpowiedzialnej. Wiemy, że jest tam bezpieczny, a my w spokoju możemy ruszyć w podróż.

Petsitter doskonale zna się na czworonogach, ma do nich odpowiednie podejście i doświadczenie w zajmowaniu się nimi. Rozumie ich język, mowę ciała i podstawowe potrzeby. Wie, jak odczytywać ich zachowania. Potrafi udzielić pierwszej pomocy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Umie zachować się w nieprzewidzianych sytuacjach np. gdy pies zacznie uciekać.

Ponadto petsitter prawidłowo dobierze rodzaj aktywności i zabawy do wieku oraz rasy czworonoga. Sprawdzi się jako nauczyciel zwierząt, a także zachowa odpowiedni balans między zabawą, aktywnością i nauką.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big