Hotel dla psów

Szukasz hotelu dla psa ? Na Petsy znajdziesz domową alternatywę w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Hotel dla psów
Dostępne miasta
Hotel dla psów w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla kotów

Czym jest hotel dla psów?

Hotel dla psów to wyjątkowe miejsce, w którym Twój pupil zostanie otoczony profesjonalną opieką przez pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje. To doskonałe rozwiązanie, kiedy przed Tobą wyjazd na urlop lub delegację, a zwierzak nie może pojechać razem z Tobą. Hotel dla psa zapewni czworonogowi troskliwych opiekunów, którzy pod Twoją nieobecność przejmą nad nim pieczę, zabiegając przy tym o wszelkie potrzeby psów i kotów, takie jak przestrzeganie pory karmienia, podawanie ewentualnych leków, wyprowadzanie na spacery tudzież strzyżenie, uwzględniając w tym również czas na zabawę.
Jeśli zastanawiasz się nad noclegiem dla psów - zarówno tych dużych, jak i małych - nie musisz obawiać się skorzystania z usług specjalnie przystosowanych do tego hosteli, które pod swój dach przyjmują nawet najbardziej wymagających psiaków. Twój czworonożny przyjaciel będzie czuł się jak w domu, dzięki odpowiedniej atmosferze i wykwalifikowanej kadrze opiekunów, posiadającej wielkie serce do zwierzaków.

Czym się kierować, wybierając hotel dla psa?

Troskliwy właściciel, który nigdy wcześniej nie zostawiał pupila pod opieką obcych osób, może odczuwać niepokój przed skorzystaniem z usług świadczonych przez pensjonaty dla psów. Nic w tym dziwnego, bowiem miłość do psiaka oraz obawa o jego bezpieczeństwo i pielęgnację podczas nieobecności posiadacza, jest uzasadniona przywiązaniem i traktowaniem psiaka jak pełnoprawnego członka rodziny. Noclegi dla psów to jednak bardzo wygodna i co ważniejsze bezpieczna opcja, z której warto skorzystać, chcąc mieć pewność, że czworonogi przyjaciel będzie bezpieczny i odpowiednio zaopiekowany.
Czym więc kierować się podczas wybierania opieki nad zwierzęciem? Jak wybrać dobry hotel dla psa? Pamiętajmy, że tani nie oznacza najlepszy. Warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, które wpłyną na poprawę samopoczucia właściciela, ale przede wszystkim, komfort pieska. Poniżej wyszczególnione zostały najważniejsze z nich.

 • Opinie i recenzje dotyczące hotelu dla psów — to pierwszy krok, od którego należy rozpocząć poszukiwanie najlepszego miejsca na nocleg dla psa. Dokładne sprawdzenie, czy pupil znajdzie się pod troskliwą opieką, sprawi, że właściciel będzie spokojniejszy, kiedy pozostawi psa pod opieką — bądź co bądź — obcych ludzi. Na forach internetowych znaleźć można recenzje sprawdzonych i polecanych hoteli dla psów. To trop, który trzeba sprawdzić przed umieszczeniem psiaka w konkretnym obiekcie.
 • Warunki panujące w hotelu dla psa — poszukując dla swojego włochatego przyjaciela przyjaznego miejsca, w którym może spędzić miło czas, bardzo ważne jest to, by zorientować się, jak wygląda konkretny obiekt. Wnętrze, wielkość boksów, wybiegi dla zwierzaków, ogrzewanie (lub jego brak), ilość zwierząt przebywających w jednym miejscu naraz, to tylko kilka kwestii, które trzeba ustalić przed wybraniem miejsca na nocleg dla psa.
 • Charakter i usposobienie pupila — jeżeli Twój podopieczny jest cichy i nie przepada za czasem spędzanym z innymi zwierzakami, najlepszą decyzją może okazać się wybranie hotelu dla psa, w którym zwierzaki większość czasu spędzają w zamkniętych boksach. Jeżeli natomiast psiak jest energiczny, a na co dzień nie ma problemu z zabawą i kontaktem z czworonożnymi przyjaciółmi, wybór powinien paść na obiekt, w którym pies będzie miał okazję na zacieśnienie więzi i zabawę z kolegami.
 • Korzystanie z usług weterynarza i znajomość pierwszej pomocy — bezpieczeństwo psiaka podczas nieobecności właściciela jest priorytetem, o który powinien zadbać dobry psi hotel. Przed dokonaniem wyboru upewnij się, czy pracownicy obiektu posiadają przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy i z usług jakiego weterynarza korzystają, w razie nagłej potrzeby, czy zagrożenia życia podopiecznego.
  • Wybór hotelu dla psa powinien uwzględniać ponadto indywidualne potrzeby zwierzaka, bowiem to, co dobre i wystarczające dla jednego, może okazać się niezadowalające dla drugiego czworonoga. Istotne są więc również detale, jak rasa, płeć, wielkość, waga, stan zdrowotny psa oraz ewentualne alergie pokarmowe.

Ile kosztuje pobyt psa w hotelu?

Koszt pobytu pupila w hotelu dla psów najczęściej waha się w przedziale 50-100 zł. Na ofertę za nocleg dla psa wpływa wiele czynników, takich jak jego rasa, wiek (za opiekę nad szczeniakami nierzadko pobierana jest dodatkowa opłata), wyżywienie (właściciel może dostarczyć je samodzielnie bądź wykupić w hotelu dla psa), a także zakres usług dodatkowych, jak zabiegi pielęgnacyjne. Nie zapominajmy o lokalizacji oraz renomie obiektu, które również mogą znacznie zwiększać koszt pobytu psa w hotelu. Pensjonat w Warszawie i innych dużych miastach jak np. Kraków, z pewnością jest droższy niż w mniejszych miejscowościach. Cennik ośrodków jest mocno zróżnicowany - ciężko jednoznacznie odpowiedzieć zatem ile kosztuje hotel dla psa za dobę.

Jakie są warunki przyjęcia psa do hotelu?

Umieszczenie czworonożnego przyjaciela w hotelu dla psów wymaga odpowiedniego przygotowania. Właściciel zobligowany jest do spełnienia kilku warunków, a są nimi:

 • przywiezienie psiaka z książeczką zdrowia;
 • zabranie jego ulubionych smaczków;
 • posiadanie aktualnych szczepień i wpisie o odrobaczeniu psa;
 • dostarczenie szelek, obroży lub smyczy, czyli akcesorium niezbędnego do wychodzenia z psem na spacer;
 • niektóre obiekty nie zgadzają się na przyjęcie psa na nocleg w czasie cieczki, a także opiekowania się rasami, które są agresywne względem innych zwierząt.
  • Wiele obiektów zachęca również do przyjechania razem z pupilem niedługo przed jego pierwszym pobytem w hotelu dla psów.

Jakie są inne rodzaje noclegów dla psa?

Jeżeli obawiasz się pozostawienia przyjaciela w hotelu dla psów, zamiast korzystania z usług takich obiektów, możesz zdecydować się na opiekę profesjonalnego petsittera, czyli wykwalifikowanej osoby, która zadba o wszystkie potrzeby psiaka, troszcząc się o jego komfort i dobre samopoczucie. W takiej sytuacji noclegi dla psów mogą odbywać się w Waszym miejscu zamieszkania lub lokalu wybranego opiekuna. To komfortowa opcja, która daje możliwość pozostania zwierzaka w znanym dla niego środowisku, bądź otoczeniu go opieką przez osobę, która zajmie się tylko nim i jego potrzebami, według wskazanych przez Ciebie zaleceń we wskazanym przez petsittera lokalu.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big