petsy_logo
Znajdź petsittera

Opieka nad kotem w Katowicach

Szukasz opiekuna dla kota w Katowicach? Na Petsy znajdziesz catsittera w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Opieka nad kotem w Katowicach
Dostępne miasta
Opieka nad kotem w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Opiekun dla kota Katowice

Choć coraz więcej miejskich obiektów deklaruje przyjazny stosunek do zwierząt i pozwala na ich wstęp, wciąż nie do wszystkich miejsc można zabrać swoich pupili. Jest to szczególnie problematyczne, gdy właściciele kotów muszą załatwić pilne sprawy zaraz po pracy, tym samym zostawiając swoich ulubieńców samych w domu na wiele godzin. Na szczęście istnieje bardzo łatwe rozwiązanie tej sytuacji – usługa doświadczonego opiekuna dla kotów, który podczas nieobecności właścicieli zadba o wszystkie potrzeby kota i dotrzyma mu towarzystwa tak długo, jak będzie trzeba.

Dlaczego warto skorzystać z usługi opieki nad kotem?

Decyzja o kupnie, adopcji czy przygarnięciu kota wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością oraz zobowiązaniem – kot to istota żywa, która polega w głównej mierze na człowieku. To on musi zadbać o podstawowe potrzeby zwierzęcia, zarówno te fizjologiczne, jak i te związane z poczuciem bliskości i zapewnieniu bezpieczeństwa. Niekiedy właściciele nie mogą jednak poświęcić wystarczającej ilości czasu i uwagi swojemu pupilowi. Wówczas powinni powierzyć go zaufanej osobie. W sytuacji, gdy właściciel nie chce lub nie może zostawić czworonoga u swojego bliskiego, warto zdecydować się na usługę doświadczonego opiekuna dla kota. Jest to szczególnie ważne podczas wyjazdów służbowych czy wakacji – właściciel może skupić się na odpoczynku, ponieważ jego futrzak ma zagwarantowane spełnienie wszystkich potrzeb oraz ciągłe towarzystwo doświadczonego catsittera.

Zakres usług opiekuna dla kota

  • Podstawowe obowiązki
  • Opiekunowie dla kotów świadczą szeroki zakres usług, który obejmuje m.in. wizyty domowe (oraz opcjonalnie spacer) i nocleg. Podczas wizyt domowych opiekun podaje zwierzęciu jedzenie, leki oraz wodę, sprząta jego kuwetę oraz dotrzymuje mu towarzystwa. Zgodnie z zaleceniem właściciela może także zabrać futrzaka na spacer i zorganizować dla niego atrakcje na świeżym powietrzu. W przypadku dłuższej nieobecności właściciela opiekun dla kota opiekuje się zwierzęciem w swoim miejscu zamieszkania, spełniając wszystkie jego podstawowe potrzeby fizjologiczne i zapewniając mu komfort psychiczny w ciągu dnia i nocy.
  • Dodatkowe usługi
  • Catsitterzy chętnie podejmują się także innych obowiązków, takich jak wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych kota (kąpanie, czesanie, czyszczenie uszu, obcinanie pazurów) oraz odbywanie wizyt u weterynarza czy groomera. Opiekunowie dla kotów mogą wysyłać co jakiś czas zdjęcia lub nagrania kotów, aby upewnić właścicieli, że podczas ich nieobecności zwierzęta spędzają miło czas podczas zabawy z zaufaną osobą.

Czym się kierować podczas wyboru opiekuna / opiekunki dla kota?

Podczas wyboru odpowiedniego opiekuna dla kota warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • ukończone szkolenia i kursy, świadczące o kompetencjach danej osoby w zakresie opieki nad zwierzętami;
  • doświadczenie w pracy ze zwierzętami różnych ras i mających różne usposobienie;
  • umiejętność interpretacji zachowań kota, dostosowania podejścia oraz metod pracy do zwierzęcia w sposób indywidualny, oraz reagowanie na różne sytuacje w odpowiedni sposób;
  • zestaw cech, charakteryzujących opiekuna – warto sprawdzić, czy jest uczciwy, punktualny, stanowczy, opanowany, wyrozumiały, godny zaufania i odpowiedzialny;
  • dodatkowe kwalifikacje – jeśli kot jest bardzo wymagający, zaleca się znalezienie osoby, która podjęłaby się specjalistycznej pracy – w zależności od potrzeb można zdecydować się na usługę behawiorysty, trenera zwierząt lub lekarza weterynarii.
W wyborze odpowiedniej może pomóc spotkanie wstępne, podczas którego kot będzie mógł poznać opiekuna w znajomym i zaufanym towarzystwie właściciela.

Koszt opieki nad kotem w Katowicach

Ceny usługi opieki nad kotem w Katowicach są różne i zależą głównie od zakresu obowiązków oraz kompetencji danej osoby – opiekun, będący jednocześnie wykwalifikowanym behawiorystą, zwierzęcym trenerem lub lekarzem weterynarii może bardziej cenić swoją pracę, ponieważ będzie miała ona charakter specjalistyczny. Koszt opieki nad kotem może zatem wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Opieka nad małym kotem

Małe koty są źródłem dużej ilości energii, dlatego wymagają opieki kogoś, kto zapewni im nieustanną rozrywkę i atrakcje, a także zorganizuje zabawy, gwarantujące prawidłowy rozwój psychoruchowy. Opiekun dla małych kotów powinien charakteryzować się stanowczym podejściem, aby nie dać sobie wejść na głowę i uczyć zwierzę odpowiednich zachowań.

Opieka nad dorosłym kotem

Dla dorosłych kotów bardzo ważne jest podążanie ustalonym rytmem dnia, dlatego opiekun powinien odwiedzać je o konkretnych porach, aby je nakarmić, podać leki czy zabrać na spacer. Ważnym aspektem jest także zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu dorosłym kotom, aby zbyt długie przebywanie w domu nie spowodowało szybkiego i nadmiernego przybrania na wadze.

Opieka nad starszym kotem

W przypadku starszych kotów warto zdecydować się na usługę opiekuna-lekarza weterynarii, który będzie w stanie szybko zareagować w przypadku wystąpienia niepokojących objawów lub nagłego pogorszenia się zdrowia kota.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big