petsy_logo
Znajdź petsittera

Opieka nad psem w Poznaniu

Szukasz opiekuna dla psa w Poznaniu? Na Petsy znajdziesz petsittera w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek opiekunów.

Opieka nad psem w Poznaniu
Dostępne miasta
Opieka nad psem w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Opieka nad psem — Poznań

Niespodziewany wyjazd, nadgodziny w pracy lub uroczyste wyjście? W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których po prostu brakuje nam czasu. Co jeśli dodatkowo jesteś właścicielem psa i czasem nie możesz mu poświęcić wystarczającej uwagi? W takich chwilach warto skorzystać z usług opieki nad psem. Czym konkretnie zajmuje się opiekun dla psa? Jak wybrać odpowiedniego i ile kosztuje takie świadczenie? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedź na wszystkie z powyższych pytań.

Dlaczego warto korzystać z usługi opieki nad psem?

Korzystanie z usług profesjonalnego opiekuna dla psa jest doskonałą opcją w sytuacjach, takich jak nadgodziny w pracy, uroczystość, w której pies nie mógłby uczestniczyć (np. wesele, pogrzeb), niespodziewany pobyt w szpitalu czy nagły wyjazd służbowy. W każdej ze wspomnianych okoliczności niezastąpiona może okazać się pomoc, jaką jest opiekun dla psa. Poznań jako jedno z większych miast w Polsce oferuje bazę wielu profesjonalnych petsitterów. Nierzadko usługę opieki nad psem możesz znaleźć nawet w obrębie swojej dzielnicy.

Z pewnością nieraz zdarzało Ci się poprosić o nakarmienie bądź wyprowadzenie pupila Twoich sąsiadów, bądź rodzinę i bywało, że efekt był daleki od oczekiwanego. Może psiak dostał do jedzenia coś, na co jest uczulony, a spacer trwał zbyt krótko? Pozostawiając pieska pod opieką petsittera, nie musisz obawiać się takich sytuacji. Opiekun zbierze skrupulatny wywiad dotyczący przyzwyczajeń i upodobań psiaka. Ponadto zadba o jego dietę, nawodnienie i odpowiednią dawkę ruchu z ulubionymi zabawkami. Może też zabrać go na spacer, głaskać, dotrzymywać towarzystwa, czesać, wykąpać, wyczyścić mu uszy, zęby, a nawet zabrać na wizytę do weterynarza czy groomera, jeśli Ty akurat nie dysponujesz na to czasem.

Istotną informacją jest również to, że niektórzy opiekunowie oferują także możliwość noclegu dla pieska, dzięki czemu nie musi on korzystać z hotelu dla psów. Futrzasty przyjaciel z pewnością będzie lepiej zaopiekowany i będzie czuł się bezpieczniej u znanego mu opiekuna w mieszkaniu, niż w hotelu wśród obcych psów. Warto także pamiętać, że tacy opiekunowie są zazwyczaj wielkimi miłośnikami psów, mającymi z nimi bardzo dobry kontakt.

Ile kosztuje opieka nad psem?

Koszt opieki nad psem uzależniony jest od wielu czynników. Wpływ na to ma przede wszystkim zakres usług, jakie obejmować ma opieka nad pupilem oraz rozmiar Twojego psa. Stawka będzie zdecydowanie niższa, jeśli mają to być jedynie przechadzki. Co innego, jeśli trzeba zadbać o dodatkowe zabawy, podawanie leków, odpowiednią pielęgnację, wizyty z weterynarza, czy zapewnienie zwierzakowi noclegu. W takich przypadkach cena wyraźnie wzrasta.
Ile konkretnie kosztuje opieka nad psami? Poznań jako miasto, w którym istnieje już spora baza opiekunów, oferuje ceny zaczynające się już od ok. 20 zł za spacer, 30 zł za wizyty domowe, a także możliwość zapewnienia psiakowi noclegu w kwotach od 70 do 120 zł.

Czym się kierować podczas wyboru opiekuna/opiekunki dla psa?

Twój ukochany pies jest dla Ciebie z pewnością kimś bardzo ważnym, dlatego tak ważne jest, aby trafił pod opiekę w dobre ręce. W jaki sposób zaleźć opiekuna dla psa? To bardzo proste. Istnieje bowiem wiele stron internetowych, zrzeszających profesjonalnych petsitterów. Najprościej wpisać w wyszukiwarkę frazę, np. opieka nad psami Poznań, by znaleźć oferty wielu chętnych osób do opieki nad zwierzęciem, nawet w Twojej okolicy. Powierzając pupila pod opiekę, z pewnością warto umówić się na wstępne spotkanie z petsitterem (profesjonalista nie powinien mieć z tym problemu). Podczas pierwszego spotkania powinien on zebrać obszerny wywiad na temat zdrowia, przyzwyczajeń, diety i upodobań czworonoga. Ważne, by opiekun zapytał też o to, jak pies reaguje na inne zwierzęta, czy nie posiada problemów behawioralnych i jaki jest jego temperament. Te informacje mogą okazać się kluczowe przy sprawowaniu opieki nad psem.
Kolejną istotną kwestią jest omówienie warunków usługi i formalne spisanie umowy. Warto dokładnie przeczytać jej ustalenia i dopytać o nie w razie jakichkolwiek wątpliwości. Petsitterowi powierzasz bowiem nie tylko bezpieczeństwo i zdrowie futrzastego pupila, ale także klucze do swojego mieszkania. Pamiętaj, że niezwykle ważny jest także kontakt z osobą sprawującą opiekę nad psem. Powinna ona na bieżąco informować Cię o wszystkich istotnych sprawach dotyczących zwierzaka i potrafić właściwie reagować na nieprzewidziane sytuacje, jak np. konieczność wizyty u weterynarza.

Czym dokładnie zajmuje się opiekun dla psa?

Zastanawiasz się, czym dokładnie zajmuje się opiekun dla psa i co należy do jego obowiązków? Petsitter zapewnia profesjonalną i kompleksową opiekę nad psem podczas Twojej nieobecności. Zakres takich świadczeń jest naprawdę szeroki i może obejmować m.in.: karmienie, spacery i podawanie wody. Ponadto opiekun może również dbać o podanie psu leków, wyprowadzanie go za potrzebą, mycie misek, sprzątanie nieczystości, zapewnienie odpowiedniej dawki ruchu i ulubionych zabaw wiernego kompana.
Profesjonalny opiekun dla psa zapewni mu bliskość (głaskanie, przytulanie) podczas Twojej absencji, spełniając rolę niani dla ukochanego pupila. Może również wziąć na siebie obowiązek kąpieli i innych zabiegów pielęgnacyjnych, czy wizyt u weterynarza. Wszystko to odbywać się będzie pod przyjaznym i profesjonalnym okiem doświadczonego opiekuna.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big