petsy_logo
Znajdź petsittera

Spacer z psem w Łodzi

Szukasz pomysłu na spacer z psem w Łodzi? Zobacz nasze propozycje albo wynajmij petsittera, który wyprowadzi psa wtedy kiedy Ty nie możesz!

Spacer z psem w Łodzi
Dostępne miasta
Spacer z psem w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Spacer z psem Łódź

Spacer z psem należy do jednych z kluczowych kwestii, mających wpływ na jego prawidłowy rozwój ruchowy i psychiczny. Pozwala na poznanie nowych terenów i zapachów, kontakt z przyrodą i innymi zwierzętami oraz ogólnie – poznanie świata psimi oczami. W zależności od wyboru miejsca, na czworonoga będą czekać różnorodne atrakcje, gwarantujące świetną zabawę z psimi przyjaciółmi lub przeciwnie – spokojną przechadzkę z właścicielem w otoczeniu natury lub dalekich od zgiełku części miasta. Z roku na rok, Łódź staje się coraz bardziej atrakcyjna pod względem turystycznym, dlatego obecnie w wielu otwartych i zamkniętych przestrzeniach publicznych psy są mile widzianymi gośćmi.

Spacer z psem w Łodzi – od czego zacząć?

Aby nie przeoczyć żadnej atrakcji miasta Łodzi, warto udać się do Punktu Informacji Turystycznej, by dowiedzieć się, do których miejsc pieski są zapraszane. Pozwoli to zaznajomić się z najbardziej popularnymi rozrywkami w Łodzi oraz uniknąć potencjalnych problemów, związanych z towarzystwem czworonoga. Pracownicy chętnie doradzą także miejsca warte zobaczenia i udostępnią miskę z wodą dla spragnionego pupila. Dla właścicieli psów miasto wydało także specjalny poradnik „Pies w mieście”.

Łódzkie parki idealne na spacer z psem

1. Park na Zdrowiu im. Józefa Piłsudskiego

Piękne, zielone polanki, miejsca zalesione i duży teren do biegania – to wszystko, a nawet więcej, znajdziemy w Parku na Zdrowiu. Wizyta tutaj, to nie tylko atrakcja dla czworonogów, ale także ich właścicieli, którzy mogą odpocząć w otoczeniu natury.

2. Park Julianowski im. Adama Mickiewicza

Położony jest w północnej części Łodzi i obejmuje duży teren zielony, zapewniający psom przestrzeń do zabawy w otoczeniu natury. Dzięki trawiastej polanie, pobliskiemu placowi zabaw nad brzegiem zbiornika wodnego oraz innym atrakcjom, jest to doskonałe miejsce na rodzinne popołudnie.

Spacer z psem w lesie w okolicy Łodzi

1. Las Łagiewnicki

Obszerny las znajduje się w północno-wschodniej części miasta i stanowi świetny wybór na spacery, zwłaszcza podczas ciepłych pór roku – dzięki obecności wielu zacienionych miejsc, czworonożni towarzysze będą mogli zaznać trochę chłodu i wytchnienia.

2. Uroczysko Lublinek

Las jest zlokalizowany w górnym dorzeczu rzeki Ner. Część kompleksu stanowią tereny wilgotne z licznymi okresowymi zastoiskami wód, stawami, w których pies może się wykąpać w celu ochłody lub zabawy. Dzięki obecności ścieżek rowerowych, to idealne miejsce dla osób aktywnych, chcących udać się na przejażdżkę rowerową w towarzystwie psa.

Wybiegi dla psów w Łodzi

1. Psi Park na Rudzie przy ul. Dzwonowej

Ten psi park podzielony jest na dwie strefy – tradycyjny wybieg dla psów, służący do odpoczynku, biegów lub zabawy oraz część treningową, wyposażoną w takie elementy jak tunel, kładka, słupki do slalomu, drążki do przeskoków i równoważnia.

2. Wybieg dla psów Łódź Augustów Widzew

Ten wybieg dla psów umożliwia intensywny trening i rozwój ruchowy pupili, dzięki obecności różnego rodzaju udogodnień, takich jak poprzeczka z regulacją, tunel, talerzyki, słupek betonowy do ćwiczeń oraz kładka prosta. Wybieg jest ogrodzony, co zapewnia zabezpieczenie przed ucieczką, a dla właścicieli postawiono wygodne ławki.

Inne propozycje na spacer z psem w Łodzi

Dzięki przyjaznemu podejściu władz miasta do czworonogów, Łódź oferuje mnóstwo atrakcji dostępnych do odwiedzenia z pupilem, włączając w to większość punktów gastronomicznych, hotele oraz galerie handlowe. Także liczne obiekty, związane z kulturą i sztuką dopuszczają towarzystwo psów, np. Miejska Galeria Sztuki czy Muzeum Kinematografii.

Spacer wiosną/latem

Podczas letnich pór roku zaleca się wyjście z psem do miejsc z dużą ilością cienia i w pobliżu stawu lub jeziora, by w przypadku wysokiej temperatury na zewnątrz, mógł się ochłodzić. Warto wybrać także klimatyzowane obiekty, które pozwolą uniknąć przegrzania czworonoga – tymczasowa przerwa w chłodnym miejscu z pewnością umożliwi mu odpoczynek po spacerze na słońcu.

Spacer jesienią/zimą

Idealną propozycją na spacer z psem w okresie jesienno-zimowym jest Park Miliona Świateł, zlokalizowany w Parku Źródliska. Podczas dnia, można korzystać z przechadzek wśród drzew za darmo, zaś od godziny 17 wymagany jest zakup biletu. Świetlna instalacja Alicja w Krainie Czarów przyciąga mnóstwo osób, można do niego zabrać także swojego czworonożnego ulubieńca, któremu wielobarwne obiekty z pewnością przypadną do gustu. Regulamin nakazuje jednak założenie mu kagańca i oraz prowadzenie na smyczy przez cały czas pobytu.

O czym należy pamiętać na spacerze z psem?

Wychodząc z psem, należy wyposażyć się w niezbędnik, obejmujący worki na odchody, miskę z wodą, ulubioną zabawkę i, w przypadku dłuższych przechadzek, książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami. Podczas spaceru trzeba zadbać o bezpieczeństwo nie tylko psa, ale także ludzi w jego otoczeniu, a w nakazanych miejscach pamiętać o założeniu kagańca. W przypadku spaceru w lesie warto zabezpieczyć psa przed kleszczami.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big