petsy_logo
Znajdź petsittera

Catsitter w Katowicach

Szukasz catsittera dla kota w Katowicach? Na Petsy znajdziesz opiekuna w najlepszej cenie. Dołącz do nas i otrzymaj dostęp do dziesiątek catsitterów.

Catsitter w Katowicach
Dostępne miasta
Catsitter w Warszawie
Powiązane usługi
Hotel dla psów

Catsitter Katowice

Coraz częściej społeczeństwo decyduje się na wybór pracy związanej z ich zainteresowaniami i pasją, z tego powodu wciąż powstają nowe profesje, które mają przynieść satysfakcję i spełnienie osobom je wykonującym, a także pomóc ludziom potrzebującym różnego rodzaju usług. Jednym z takich zawodów jest catsitter w Katowicach – doświadczony opiekun dla kotów.

Kim jest catsitter?

Catsitter to osoba, która w sposób profesjonalny podejmuje się opieki nad zwierzętami dzięki posiadanym umiejętnościom oraz kompetencjom w tym zakresie. Catsitter świadczy swoje usługi w celach zarobkowych, traktując je jako swój stały dochód lub pracę dodatkową/weekendową.

Czym dokładnie zajmuje się catsitter w Katowicach?

Obowiązki catsittera w zależności od wymagań właściciela mogą być różne, jednak wszystkie z nich sprowadzają się do jednego celu – zapewnienia zwierzęciu dobrostanu psychicznego i fizycznego poprzez spełnienie wszystkich jego podstawowych potrzeb.

  • Wizyty domowe
  • Podczas długiej nieobecności właścicieli w ciągu dnia catsitterzy odbywają wizyty domowe, podczas których karmią koty, podają im wodę oraz leki i witaminy, a także dotrzymują towarzystwa, głaskają oraz zabawiają. Wielu opiekunów organizuje różnego rodzaju aktywności umysłowe, mające na celu pobudzenie pracy mózgu zwierząt, a także zapewnia prawidłowy rozwój ruchowy. Odwiedzając kota w miejscu zamieszkania właściciela, catsitterzy często wykonują także takie obowiązki jak sprzątanie kuwety, odkurzanie kanapy z sierści czy kąpiel i czesanie futrzaka. Wielu opiekunów chętnie wykonują również dodatkowe czynności na rzecz właściciela – podlewają kwiaty czy odbierają pocztę.
  • Spacery
  • Catsitterzy wyprowadzają także koty na spacer, aby zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu. Przechadzanie się po terenach zielonych pozwala zwierzętom na poznanie nowych zapachów oraz przyjemne bieganie po trawie czy zielonych pagórkach. Podczas spaceru, na życzenie właściciela, catsiter może także przy okazji zabrać kota do weterynarza na obowiązkowe szczepienie czy odrobaczenie albo do groomera, wykonującego zabiegi pielęgnacyjne.
  • Nocleg
  • Wielu właścicieli waha się nad zabraniem swoich pupili ze sobą na wyjazdy wypoczynkowe, jednak nie należy zapominać o tym, że koty to zwierzęta terytorialne i bardzo cenią sobie znane środowisko życia, do którego zostały przyzwyczajone. Zabranie ich ze sobą w długą podróż może okazać się dla nich niekomfortowe, a właścicielom odebrać możliwość wyczekiwanego odpoczynku. Z drugiej strony organizacja opieki nad kotem może być kłopotliwa i uciążliwa – każdy bowiem ma swoje obowiązki i często nie może poświęcić zwierzętom zbyt dużo uwagi przez kilkudniową czy kilkutygodniową nieobecność właściciela. Warto zatem zastanowić się nad usługą doświadczonego opiekuna w tym zakresie. Bycie catsitterem wiąże się z opieką nad kotami podczas nienormowanych godzin pracy – w święta, weekendy, a także w nocy. Podczas dłuższej nieobecności właściciela opiekun zabiera do siebie czworonoga i zajmuje się nim przez ustalony przedział czasu. W ten sposób właściciel może skupić się na wakacjach ze świadomością, że jego pupil jest w dobrych rękach zaufanej osoby, która otoczy go całodobową opieką.

Jak znaleźć najlepszego catsittera w Katowicach?

Wybór odpowiedniej osoby do opieki nad kotem może być trudny, warto jednak pamiętać, aby wówczas kierować się przede wszystkim potrzebami zwierzęcia oraz własną intuicją. Szeroki wybór catsitterów w Katowicach pozwala na znalezienie idealnego kandydata, który spełni wszystkie oczekiwania właściciela oraz zasłuży na jego zaufanie. Jak zatem zidentyfikować najlepszego opiekuna? Warto zwrócić uwagę czy zakres jego usług odpowiada wymaganiom właściciela, a także czy ma kwalifikacje oraz odpowiednie przygotowanie do świadczenia opieki nad zwierzętami – ważne, aby ukończył kursy i szkolenia, w tym kurs pierwszej pomocy. Istotnym aspektem są także jego umiejętności – zdolność do interpretacji zachowań zwierzęcia oraz dostosowanie podejścia oraz metod pracy do danego kota (jego rasy, usposobienia oraz stanu zdrowotnego). Dobry catsitter powinien także charakteryzować się takimi cechami jak rzetelność, punktualność, uczciwość, opanowanie, pewność siebie i stanowczość. Każdy właściciel może zdecydować się na odbycie spotkania wstępnego, umożliwiającego osobistą ocenę wybranego kandydata oraz zapoznanie go ze swoim pupilem. To dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku kotów nieufnych i lękliwych, ponieważ stwarza to okazję do zaznajomienia ich z obcą osobą w towarzystwie zaufanego właściciela.

Usługa catsittera w Katowicach – koszt

Każdy catsitter w Katowicach może inaczej wyceniać swoją usługę w zależności od posiadanych kwalifikacji, doświadczenia oraz zakresu obowiązków, niemniej koszt usługi catsittera mieści się w zakresie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Na petsy.pl właściciele mogą znaleźć odpowiednią osobę do opieki nad swoim pupilem, biorąc pod uwagę wiele czynników, w tym cenę. Dzięki obszernej bazie ofert każdy z pewnością znajdzie odpowiedniego catsittera dla swojego czworonoga w przystępnych dla niego warunkach finansowych.

petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
EU Logo Big