Petsy
Znajdź petsittera

Opiekun dla psa w Katowicach

Znajdź opiekuna wśród dziesiątek dostępnych petsitterów

Szukaj
Opiekun dla psa w Katowicach

Poznaj naszych petsitterów

Emilia Krężel

Emilia Krężel

Katowice

40 zł

Nigdy nie rezygnuj z czegoś, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień.

Poznaj mnie

Magdalena Dziedzic

Magdalena Dziedzic

Katowice

60 zł

Jak się chce – znajdzie się sposób 🐕


Wiktoria  Kuczmik

Wiktoria Kuczmik

Katowice

60 zł

Najważniejsze jest dla mnie, by zwierzak czuł się kochany i nie tęsknił za właścicielem.


Pokaż więcej
Powiązane usługi
Nocleg dla psa
Hotel dla psa
Opieka nad psem
Wyprowadzanie psa
Spacer z psem
Opiekun dla psa w Katowicach - kim jest petsitter?

Petsitter to bardzo odpowiedzialny zawód. Osoba, która chciałaby zostać profesjonalnym opiekunem, powinna cechować się nie tylko ogromną pasją do zwierząt, sumiennością, empatią, otwartością, komunikatywnością, ale przede wszystkim mieć merytoryczną wiedzę o sposobach radzenia sobie z psem w różnych sytuacjach. Znajomość zasad żywienia zwierzaka również będzie nieoceniona, podczas wykonywania pracy petsittera.

Nierzadko zdarza się, że opiekun zwierząt posiada merytoryczną wiedzę z zakresu behawiorystyki psa, dzięki czemu będzie mógł wychwycić nieprawidłowości w zachowaniu psa i odpowiednio zareagować. Przekaże też niezbędne uwagi właścicielowi, dając wskazówki, co robić w danych sytuacjach. Opiekun dla psa w Katowicach to zatem nie tylko tymczasowa “niania” dla psa, ale również osoba o dużej wiedzy i doświadczeniu.

Opiekun dla psa w Katowicach - co robi petsitter?

Do głównych obowiązków petsittera należy całościowa opieka nad powierzonym mu psem, kiedy właściciel jest w domu nieobecny. Opiekun psa zajmuje się wyprowadzaniem na spacer, karmieniem, zabawą, może również podawać leki, jeśli pies, którym się opiekuje ma alergie lub jest chory. Petsitter dba, aby pies aktywnie spędzał czas, dzięki czemu nie odczuje tak bardzo nieobecności właściciela. Dzięki czemu zwierzak nie czuje się też osamotniony. Doświadczony opiekun psa będzie umiał również odczytać sygnały, które wysyła mu pies. Rozpozna też temperament zwierzaka, czy jest on psem kochającym się wybiegać, czy bardziej towarzyskim kanapowcem.

Petsitter może też być dla psa szkoleniowcem. Podczas wspólnych zabaw w domu lub na spacerze opiekun może uczyć go nowych sztuczek. Będzie to ważne, w przypadku psów, które mają problem z posłuszeństwem. Doświadczony petsitter przekaże właścicielowi cenne dla niego wskazówki dotyczące wychowania psa. Będzie to równowaga między zabawą, a edukacją zwierzaka. W przypadku nagłych sytuacji petsitter będzie umiał też zareagować, ponieważ będzie w stanie udzielić psu pierwszej pomocy.

Petsy

Warszawa
Nocleg dla psaHotel dla psaOpieka nad psemOpiekun dla psaWyprowadzanie psaSpacer z psem
O Petsy
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

EU Logo Big