Image 0
Image 1
Image 2
Amelia

Amelia

Profesjonalny petsitter, Toruń

0.0 (0 opinii)

Poznajmy się lepiej

Jestem zawziętym miłośnikiem zwierząt od zawsze; wychowałam się na wsi zawsze w otoczce przynajmniej jednego psa i kota w domu, więc od najwcześniejszych lat miałam kontakt z różnorakimi futrzakami. Ze zwierzętami mieszkam do dziś, gdzie w domu rodzinnym aktualnie żyją dwa psy i trójka kotów, a w mieszkaniu w Toruniu mam jednego kocura pod swoją opieką.

Jednak, szczerze mówiąc, nigdy za mało mi zwierząt, przez co chcę rozpocząć swoją mini-karierę jako petsitter. :-)

Od późnego października 2022 jestem wolontariuszem na kociarni w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. :-) Wizytuję tam często, kiedy tylko mam czas i chęć, a obowiązki podejmuję różnorakie. Oprócz codziennego sprzątania, wymiany kuwet, socjalizacji i karmienia, to zdarzało mi się brać udział w leczeniu (m.in. dawaniu kropelek do oczu) czy też łapance (tzn. używaniu siatki/rękawic żeby złapać dzikiego kota do transportera). Brałam udział w II Dniu Kota w 2023 oraz w X Pikniku Przyjaciół Schroniska w 2023, także będę brać udział w III Dniu Kota w 2024 roku.

Mam też na barku już jednego wydanego kota, którym opiekowałam się jako dom tymczasowy; to jego zdjęcia aktualnie widnieją na moim profilu. Kociaka wychowałam dobrze, został nauczony poprawnych zachowań i poszedł do swojego własnego domu po miesiącu czasu u mnie. :-)

Generalnie mówiąc to uwielbiam koty. Psy i innego typu futrzaste (lub też i nie) zwierzęta też szczerze kocham, ale mam wyraźną preferencję do kotów. Łatwiej jest mi rozpoznać ich nastrój i potrzeby, niż innym zwierzętom, oraz szczerze wolę ich generalnie spokojniejsze zachowanie.

Co mnie wyróżnia?

Zajmuje się kotami od lat, więc mam doświadczenie które rosło razem ze mną. Potrafię rozpoznać niepokojące zachowania oraz szybko wyrabiam jakie są granice komfortu zwierzęcia, np. gdzie można je dotknąć, a gdzie nie.

Nie mam żadnego problemu z byciem gryzioną/drapaną, ponieważ wiem, że to naturalna reakcja zwierzęcia na różnorakie bodźce (chociaż w przypadku poważniejszej rany nie pogardzę dostępem do apteczki).

Potrafię dać kotu tabletkę doustnie oraz zakroplić kropelki do oczu/uszu. Absolutnie nie brzydzi mnie też monitorowanie tego, jak zwierzę się wydala, jeżeli to potrzebne. Potrafię się zaopiekować kotem cierpiącym na problemy neurologiczne, nie przeszkadza mi dogadzanie zwierzęciu w żaden sposób.

Jak pisałam w innej kolumnie, jestem aktywnym wolontariuszem w schronisku i mam za sobą oswojenie jednego kota. Antek (poz. 22/488/K) był sympatycznym dzikuskiem aż z drugą wolontariuszką z nim nie popracowałyśmy. Pomagałam w kilkunastu adopcjach i miałam do czynienia już z tak kolorowymi kocimi charakterkami, że mało co mnie zdziwi.

Planuję ukończyć kurs behawiorysty kiedy tylko uda mi się na takowy zarobić i znaleźć możliwość. :-)

Mój cennik i zakres usług

Wizyty domowe

od 20 zł


  Zobacz jakie koty odwiedzę


 • Szczegółowy cennik

 • Standardowa wizyta (30 min)
  20 zł

 • Dodatkowe 30 min
  10 zł

 • Polityka anulowania

 • 1 dzieńOtrzymasz pełny zwrot pieniędzy, jeśli anulujesz dzień przed rozpoczęciem rezerwacji. Jeśli anulujesz w dniu rezerwacji otrzymasz 50% zwrotu za pierwsze 7 dni rezerwacji. Otrzymasz 100% zwrotu za kolejne dni.

26 luty - dostępne godziny

Gdzie zamieszka Twój pupil?

Jakie warunki są w moim domu?

 • Mieszkanie z balkonem
 • Zwierzęta mogą spać w łóżku
 • W domu nie ma toksycznych dla zwierząt roślin
 • W budynku jest winda
 • Wewnątrz nie pali się papierosów
 • Zwierzęta mogą wchodzić na meble (kanapy, fotele etc.)

Kto mieszka w moim domu?

 • W domu mieszkają kobiety

Moje zwierzęta

Vertigoeuropejski
Vertigo
Kot
Samiec
Młodzieniec
Mały

Opis

Vertigo to niepełnosprawny adopciak z lokalnego schroniska. Ma problemy neurologiczne przez które chwieje się i giba w lewo i prawo cały czas, ale nie uprzykrzają mu życia—zachowuje się jak normalny kot. :) Jest bardzo energiczny i rządzicielski, ma wyraźny charakter i próbuje wejść do każdego kąta i szafki, do której ma dostęp. Mądrości mu brak, chociaż potrafi zachować się jak inteligentny kot—ale jednak patrząc się mu w oczy widać, że jedyne co ma w głowie to miłość do smaczków i dobrych drzemek. :)

Pozostałe ważne informacje

 • Wysterylizowany/wykastrowany
 • Posiada książeczkę szczepień

Zarezerwuj wizytę domową już dziś


Opłaty

Użyj kota zniżkowego
Powiązane usługi
Hotel dla psów w Toruniu
petsy_logo
Usługi
Hotel dla psówHotel dla kotówOpieka nad psemOpieka nad kotemPetsitterCatsitterWyprowadzanie psówSpacer z psemPraca ze zwierzętami
O Petsy
Potrzebujesz pomocy
Regulamin serwisuPolityka PrywatnościFAQFundusze europejskie
Zapisz się do naszego newslettera

Dowiedz się ciekawych rzeczy o opiece i wychowaniu zwierząt domowych

App Store
Google Play
Fundusze Europejskie - Logo