Cechą charakterystyczną gatunku gryzoni jakie stanowią myszki okazuje się przede wszystkim mnogość potomstwa. Wynika to zwłaszcza z faktu, że myszy żyją krótko, ale też mają dość krótki okres ciąży. W przypadku tych gryzoni, naukowcy mówią o możliwości urodzenia przez jedną samiczkę nawet dziewięćdziesięciu potomków w skali rocznej. Myszy są zwierzętami bardzo odpornymi, dlatego też nieprzypadkowo podczas realizowania rozmaitych eksperymentów medycznych są one testowane i to na nich prowadzone są różnorodne badania. Myszy są także hodowane specjalni na pokarm, właśnie z tego względu, że bardzo szybko się rozmnażają. Można jednak myszki kupować jako słodkie pupile.

W tym celu warto przeczytać nasz poradnik poświęcony opiece nad tymi zwierzakami.
Myszki przede wszystkim stanowią dobrego kompana dla maluchów, które nie mają jeszcze na tyle poczucia odpowiedzialności, żeby decydować się w ich przypadku na psa czy kota wymagających dużo więcej zaangażowania. Kolejna kwestia to fakt, że myszki szybko umierają, a także nie są kosztownym wydatkiem. Niemniej jednak warto wiedzieć coś na temat ich gatunku, gdyż są one bardzo inteligentnymi zwierzętami i przy odrobinie chęci i dobrej woli, naprawdę możemy je należycie pielęgnować. Więcej w dalszych częściach naszego tekstu.
Przede wszystkim warto wiedzieć, że ze względu na dość bliskie pokrewieństwo miedzy myszami, poszczególnymi okazami i osobnikami, bardzo często w tych gatunkach gryzoni występują krótkie okresy życia oraz szybkie zgony. Najczęściej jest to powodowane zwłaszcza rozmaitymi wadami genetycznymi.
Artykuł dzięki: