Kochasz świnki morskie, albo planujesz zakup jednego z osobników tego gatunku swej latorośli? Nim cokolwiek zrobisz, po pierwsze powinieneś zapoznać się z szeregiem informacji na temat owych zwierzaków jakie zawarliśmy specjalnie dla Ciebie w niniejszym tekście. Zachęcamy do poczytania szczegółów poniżej.
Świnki morskie to bardzo mądre i przyjazne zwierzaki, które lubią spędzać czas w grupie, ale też komunikują się między sobą. Ponadto są one często łączone z królikami i wspólnie niekiedy nawet trzymane w klatkach, co z reguły się sprawdza, bowiem gatunki te wzajemnie się dobrze znoszą. Niekoniecznie musi być to powód do konfliktów, ani stresu dla któregokolwiek z osobników. Pupile w postaci świnki morskiej są emocjonalne, ale często nawet ich posiadacz zupełnie nie zdaje sobie z tego sprawy. O czym mowa? Zwłaszcza chodzi o to, że świnki morskie wyrażają emocje świszcząc.

Wydają specyficzne gwizdy i w konsekwencji tego poprzez te odgłosy pokazują, że się cieszą i że są zadowolone. Króliki komunikują się natomiast poprzez gesty ciałek, więc to kolejna cecha wskazująca na to, że zwierzaki nie przekrzykują się wzajemnie. Warto wiedzieć również, że świnki morskie mimo iż uchodzą za wyjątkowo towarzyskie gatunki zwierząt domowych, równie szybko co zaznajamiają się z nowymi osobnikami, są bardzo płochliwe. Niemniej jednak przetrzymywanie w tej samej klatce zarówno świnki morskiej, jak i królika generalnie może być problematyczne, co wynika zserwis laptopów rumia faktu, że świnki bardzo często są nosicielami e.cunilunuli. a więc bakterii która nie jest dla świnek morskich niebezpieczna, ale z kolei dla królików już zdecydowanie tak, przez co wywołuje u ich kompanów z klatki rozmaite zaburzenia i dolegliwości zdrowotne.
Artykuł dzięki: depresja Warszawa