Labradory - charakterystyka rasy

Labradory - charakterystyka rasy

Labradory mogą być zróżnicowane pod względem wyglądu, i zwykle występują w trzech różnych odcieniach kolorystycznych: Czekolada, żółty i czarny. Każda z tych odcieni mogą się nieznacznie różnić, więc każdy Labrador Retriever może wyglądać nieco inaczej. Niektórzy ludzie uważają, że kolor naszej futro ma wpływ na nasze zdrowie i temperamentu, choć nie było żadnych badań naukowych potwierdzających ten fakt.

Bardzo powszechne przekonanie, podzielane przez niektórych miłośników Labrador Retriever jest Żółte labradory mają najlepszą ogólną jakość zdrowia. Ponadto, niektórzy ludzie uważają, że żółty labrador retrievery mają najmniejsze wystąpienia problemów zdrowotnych opartych ras, takich jak dysplazja stawu biodrowego i postępującego zaniku siatkówki (które są wspólne problemy zdrowotne napotykane przez rasy Labrador Retriever). Rozumowanie to jest, że niektórzy ludzie uważają, że Żółte labradory nie wymagają znaczącej hodowli mają być produkowane. Jednak nie jest to przypadek, a wielu lekarzy weterynarii nie zniechęca właścicieli psów z wierzyć, że to prawda. Większość Labradory są hodowane specjalnie dla temperamentu lub myśliwskich cech, niż są hodowane wyłącznie dla koloru samotnie. Mimo to, obecne linie hodowlane dla labradorów są bardzo czyste, a inbredu jest przeważnie zniechęcać.

Kilka innych ludzi wierzy, że Czarny Labrador dokonać "najlepsze" labradory. To dlatego, że niektórzy ludzie nadal trzymać się historycznej przekonaniu, że każdy inny kolor poza czarnym na Labrador jest niepoprawna reprezentacja rasy. To było bardzo powszechne we wczesnym stadium rozwoju rasy labrador w Anglii, jak każdy inny kolor niż czarny podejrzewano być wynikiem krzyżowania. To błędne przekonanie, trwa do dziś, choć Żółty i czekoladowe labradory okazały się być rzeczywiste warianty kolorystyczne rasowych labradorów.

Artykuł dzięki:

Posted in Rasowe psy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *