Jakie wyrozniamy rasy kotow domowych

Jakie wyrozniamy rasy kotow domowych

Koty są prawdopodobnie najbardziej popularne wśród zwierząt w dzisiejszych czasach. Początkowo cenione za ich wrodzonej zdolności do polowania różnych szkodników domów takie jak myszy i karaluchy, koty również ciepły i czuły towarzystwo do ich właścicieli. W 1987 roku, wyprzedził psy koty jako numer jeden w Ameryce PET (około 50 mln koty przebywają w 24 mln gospodarstw domowych w 1986 roku) oraz walka 37% amerykańskich domów mają dziś co najmniej jednego kota.http://www.apartamenty.in/pl/apartamenty-na-sprzedaz Udomowienie kotów zostały po raz pierwszy uważa się, że pochodzi w starożytnym Egipcie około 3000 rpne, gdzie koty, gdzie również czczony jako święte zwierzęta. Różnych ras kotów domowych są w różnych rozmiarach. Niektórzy właściciele zwierząt preferują małych kotek te wielkości, a niektórzy wolą wielkogabarytowych ras udomowionych kotów.

Przy wyborze koty, należy wziąć pod uwagę cechy ras „W uzupełnieniu do jego wielkości. Oto tylko niektóre z dużych udomowionych ras kotów, które są popularne wśród miłośników kotów.

Maine Coon

Maine Coon jest rodem ze stanu Maine w USA, gdzie jest także oficjalnym kot państwa. Jest to jedna z największych ras kotów domowych, gdzie mężczyźni mogą ważyć dowolnym miejscu pomiędzy 13 a 18 funtów (5,9 i 8,2 kg) średnio i kobiet od 8 do 12 funtów (3,6 i 5,4 kg). W 2006 roku Guinness World Records o nazwie męskiego czystej krwi Maine Coon z „Najdłuższa Cat”. Mierzy 48 cali (120 cm) długości, od czubka nosa do czubka ogona, i waży 35 funtów (16 kg).

Ragamuffin

Ragamuffin jest długowłosy kot domowy. Ragamuffins są dość duże koty – kobiety ważą od 10 do 15 funtów (4,54 do 6,80 kg), a mężczyźni ważyć od 15 do 20 funtów (6,80 do 9,07 kg). Ragamuffins są godne uwagi dla swoich słodkich, przyjaznych osobowości i pluszu, futra królika-podobne. Są adoptable już w czwartym miesiącu życia, ale nie osiągnie pełną dojrzałość, aż około czterech lat.
Artykuł dzięki: