Czy koty zjedza rybki akwariowe

Czy koty zjedza rybki akwariowe

Akwaria są naprawdę jeden z najbardziej unikalnych zamówień każdy może zrobić. Podobnie jak psy lub koty, przekształcać ich właściciela do dozorcy – kogoś, kto zwierzaki polegać na żywienie i uwagi. Z drugiej strony, niektórzy ludzie lubią akwarium dla tych samych powodów lubią starą malowania lub telewizyjnego show – akwarium może dać jej właściciel sposób na relaks. Być może jest to powolny, stały szum wody, czy może mieszając, żywe kolory ryb, ale kojący efekt akwarium jest rzadki i wyjątkowy dar, że wiele znaleźć warte wysiłku.

Przy wyborze pomiędzy zwierzętami, wielu rodziców nawet nie rozważyć akwarium jako możliwość, ze względu na początkową gratyfikacji oddania psa szczeniaka lub kociaka. Ale niektóre ryby takie jak Ustniczek może być tak przyjazny i mogą żyć dłużej niż 20 lat, a mogą być traktowane bardziej jak posiadania domu zwierzęta. Niektórzy twierdzą, że ryby te odpowiedzi na sygnały werbalne, zbliża się do górnej części zbiornika i chrząkanie dla dziennych karmień, gdy ich właściciele domu.

W dłuższej perspektywie, psy mają tendencję, aby dodać stres i ciśnienie do domu, podczas gdy akwaria stały się stabilne źródło ukojenia. Niektórzy ludzie cieszyć siadając i patrząc zbiornik kilka razy dziennie, znajdując relaks w coraz zwykły obserwator wszechświata wodnym. Inni, czy właściciele małych akwariów goldfish lub słonowodnych ryb tropikalnych, zyskać poczucie satysfakcji z karmienie i dbanie o ich miniaturowych ekosystemów.

Badanie przeprowadzone przez Mary DeSchriver i Carol Riddicka w 1990 roku potwierdzają tę intuicję, udowadniając, że oglądanie akwarium powoduje obniżenie tętna i napięcie mięśni, jednocześnie zwiększając wewnętrzną temperaturę ciała, w porównaniu do innych zajęć relaksacyjnych, takich jak oglądanie relaksujący kasetę wideo.
Artykuł dzięki: