Wszystko o pinczerach

Wszystko o pinczerach

Pinczer miniaturowy jest małym, asertywny, muskularny, niezależne kulą energii. Począwszy od 10 do 12 1/2 cali wysokości i 8 do 10 funtów wagi, te małe Spitfires nadrobić ich zabawki postury z ich nieustraszonego osobowości. Są one częścią grupy Terrier i uznane rasy zabawki.

Często określane jako „Min Pin”, te psy mają gładką, gruby, prosty, krótki płaszcz.instalacje elektryczne w mieszkaniach Najbardziej popularnym kolorem jest czarny podpalany kombinacja. Jednak mogą one również być czerwony lub połączenie czekolady i rdzy. Są średnio wydalających i wymagają niewielkiej pielęgnacji.

Rasowy Miniaturowy Pinschers zazwyczaj mają uszy przycięte, a ich ogon kopiowany. Gdy wszedł, mają wdzięku wysokie-Stepping chód przypominający Clydesdale konia.

Choć Min Pin może wyglądać podobnie jak maleńkim wersji Doberman, nie są one zdecydowanie miniaturowe Dobermany. Miniaturowe Pinschers są rzeczywiście starszy z dwóch ras. Pochodzących z Niemiec setki lat temu, Min Pin jest najprawdopodobniej związana z rodziną Pinczer i wyhodowane w dół z krzyżem między Jamnik i włoskiej Greyhound. Min Pin był początkowo używany do gospodarstw utrzymać wolne od myszy i szczurów.

Pierwszy Pinczer został przywieziony do Stanów Zjednoczonych w 1919 roku w tym czasie, Pinczer miniaturowy był nazywany „Reh pinczery”. Było to nawiązanie do zardzewiałej czerwonym płaszczu rasy, który był wspólny kolor w tym czasie. AKC (American Kennel Club) zarejestrował Reh Pinczer jako rasa Zabawek w roku 1925. W roku 1972 nazwa została oficjalnie zmieniona na Pinczer.

Słowo „pinczery” w języku niemieckim oznacza „Prawie niespodzianka” i prawdopodobnie wywodzi się od skłonności rasy w kierunku skoków na gryzienie i jego zdobycz. Podobnie jak w przypadku terminów „ogar” i „Setter”, pinczery oznacza metodę rasy w pracy niż jego dziedzictwa.

Artykuł dzięki: www.almontgdansk.pl