Wszystko o pinczerach

Wszystko o pinczerach

Pinczer miniaturowy jest małym, asertywny, muskularny, niezależne kulą energii. Począwszy od 10 do 12 1/2 cali wysokości i 8 do 10 funtów wagi, te małe Spitfires nadrobić ich zabawki postury z ich nieustraszonego osobowości. Są one częścią grupy Terrier i uznane rasy zabawki.

Często określane jako „Min Pin”, te psy mają gładką, gruby, prosty, krótki płaszcz. Najbardziej popularnym kolorem jest czarny podpalany kombinacja. Jednak mogą one również być czerwony lub połączenie czekolady i rdzy. Są średnio wydalających i wymagają niewielkiej pielęgnacji.

Rasowy Miniaturowy Pinschers zazwyczaj mają uszy przycięte, a ich ogon kopiowany. Gdy wszedł, mają wdzięku wysokie-Stepping chód przypominający Clydesdale konia.

Choć Min Pin może wyglądać podobnie jak maleńkim wersji Doberman, nie są one zdecydowanie miniaturowe Dobermany. Miniaturowe Pinschers są rzeczywiście starszy z dwóch ras. Pochodzących z Niemiec setki lat temu, Min Pin jest najprawdopodobniej związana z rodziną Pinczer i wyhodowane w dół z krzyżem między Jamnik i włoskiej Greyhound. Min Pin był początkowo używany do gospodarstw utrzymać wolne od myszy i szczurów.

Pierwszy Pinczer został przywieziony do Stanów Zjednoczonych w 1919 roku w tym czasie, Pinczer miniaturowy był nazywany „Reh pinczery”. Było to nawiązanie do zardzewiałej czerwonym płaszczu rasy, który był wspólny kolor w tym czasie. AKC (American Kennel Club) zarejestrował Reh Pinczer jako rasa Zabawek w roku 1925. W roku 1972 nazwa została oficjalnie zmieniona na Pinczer.

Słowo „pinczery” w języku niemieckim oznacza „Prawie niespodzianka” i prawdopodobnie wywodzi się od skłonności rasy w kierunku skoków na gryzienie i jego zdobycz. Podobnie jak w przypadku terminów „ogar” i „Setter”, pinczery oznacza metodę rasy w pracy niż jego dziedzictwa.

Artykuł dzięki: www.almontgdansk.pl